Fitness, jaki strój?

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Same snobki?
Jeśli ktoś celuje w zrzucenie wałeczków sadełka, to powinien zadbać o strój chłonący pot, ale nie przepuszczający ciepła. Po wysiłku - prysznic bez stroju - najpierw ciepły z masowaniem wałeczków szorstką rękawicą bądź szorstką gąbką. Potem prysznic lekko ciepły, schładzający nieco mięśnie.
A buty?
Tanie, przepuszczające powietrze i zdatne do umycia i wysuszenia codziennie. Stroje - DWA, by, po codziennym praniu, jutro założyć suchy i swieży, aten dziś uprany wysuszyć i uprasować gorącymn żelazkiem (więć bawełna!), bo trzeba zniszczyć grzyby.
 

sylkaa

Nowicjusz
Dołączył
19 Grudzień 2014
Posty
80
Punkty reakcji
1
polcam długi rekaw i długie spodnie tak aby jak najbardziej sie pocic
 
K

KamilKA01

Guest
Ale długi rękaw jest bardzo niewygodny. Ja chodzę ubrana na krótko, ale zauważyłam, że w klubie, do którego chodzę na Bielanach - Saturn Fitness - ludzie są ubrani różnie, jak kto woli, ja wolę na krótko, bo mi jest za ciepło.
 

PawelKnarski

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2015
Posty
16
Punkty reakcji
0
Spodnie najlepiej nad kolano i stosunkowo przyległe do ciała, oraz top nieograniczający nas ruchowo. Dodatkowo karimata, butelka wody i jakieś wygodne adidasy.
 

luna40

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2014
Posty
164
Punkty reakcji
0
najlepiej spodnie przyległe do ciało, bluzka na krótki rękaw, buty sportowe i jesteś gotowa do ćwiczeń;-)
 

feelthevibe

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2014
Posty
195
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Warszawa
wygodny i chłonący pot. jak czasami patrze na wymalowane laski w tych ultra ciuchach, gdzie boją się usiasc na macie, zeby chociaz nie zafarbowały to aż mi słabo :D
 
K

KamilKA01

Guest
Dla mnie specjalny stroj nie ma znaczenia, najwieksze znaczenie mają buty bo musza byc wygodne, duzo sie ruszam i nie chce miec odcisków albo jakichś urazów. Widziałam że NewBalance ma teraz jakąs promocje można przetestować te nowe buty Fresh Foam przez tydzien i w razie czego oddać uzywane i zwracaja kase
 

Beatka8877

Nowicjusz
Dołączył
2 Maj 2008
Posty
25
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Wa-wa
Do kobiet: nie, nie wystarczy żeby strój był wygodny i chłonący pot! Podstawą stroju sportowego dla kobiety jest dobrze dobrany stanik sportowy, żeby wam piersi nie obwisły :p

"Jak przekonują specjaliści od badania zagadnień sportowych w Uniwersytetu Portsmouth, podtrzymujący biustonosz sportowy amortyzuje drgania i ogranicza ruchy biustu o 74 proc., podczas gdy zwykły biustonosz jedynie o 38 proc.
Podczas intensywnego wysiłku fizycznego piersi poruszają się z różną intensywnością i częstotliwością. Na przykład podczas biegu biust unosi się przy każdym kroku o 9 cm. Oznacza to, że krótki bieg na 1 km to 84 cm dla piersi. Niestety, piersi nie mają mięśni, które chroniłyby je przed takim wysiłkiem. Są zbudowane ze skóry oraz sieci pasm tkanki łącznej, zwanych więzadłami Coopera, które, w wyniku intensywnych ruchów, ulegają rozciąganiu. W konsekwencji biust traci jędrność i elastyczność, staje się obwisły, a w skrajnych przypadkach nawet zdeformowany. Co ważne, jest to proces nieodwracalny, ponieważ raz rozciągnięta tkanka nie wraca do wcześniejszych kształtów. Właśnie dlatego stanik sportowy jest tak bardzo wysoko zabudowany i wykonany z grubego materiału - dzięki temu zapewnia stabilizację piersiom, zapobiegając ich rozciąganiu, a ponadto modeluje je i nadaje im właściwy kształt." Z poradnika, którego nie mogę podlinkować ;/
 

Kasia Sarna

Nowicjusz
Dołączył
6 Lipiec 2015
Posty
7
Punkty reakcji
0
ja się dobrze czuję w zestawie:
legginsy + obcisły top
lub
krótkie spodenki z wszytymi pod spodem "bokserkami" - idealne rozwiązanie jesli się dużo rozciągamy, nie ma obawy że będzie nam widać bieliznę np przy rozciąganiu do szpagatu czy innych rpzchyleniach nóg. +obcisły top/
 

Karolcia88

Administrator
Członek Załogi
Administrator
Moderator
Dołączył
19 Kwiecień 2015
Posty
81
Punkty reakcji
11
Najważniejsza jest bielizna tzn zarówno dobrze dopasowane ale i z materiału dobrze reagującym z potem. Spodnie i bluzka według uznania byleby nie krępowała ruchów. Do tego wygodne buty, dopasowane do rodzaju treningu.
 

pozdro_Maria

Nowicjusz
Dołączył
26 Sierpień 2015
Posty
11
Punkty reakcji
0
legginsy, top i koniecznie dobry sportowy stanik. najbardziej lubię tę tkaninę, która odprowadza pot na zewnątrz (climacool) i poluję na nie przy wyprzedażach
 

Wilijka

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2015
Posty
14
Punkty reakcji
0
Miasto
Łódź
A ja się nie mogę przekonać do tych sportowych staników, które moim zdaniem nie trzymają biustu. Mnie się najlepiej ćwiczy w bawełnianych dresach i typowo sportowej koszulce biegacza.
 

Zosiaczek

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2015
Posty
2
Punkty reakcji
0
W takim stroju na fitness najważniejsze, aby był wygodny. Podczas ćwiczeń nie może krępować ruchów. A co do koloru i stylu to, to zalezy od gustu. Teraz mmodne są takie pstrokate, kolorowe ciuchy:)
 

jotka1

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2013
Posty
66
Punkty reakcji
4
Strój powinien być przede wszyskim wygodny i komfortowy w wykonywaniu ćwiczeń. Nikt będąc na siłowni nie patrzy się na stóje innych osób i nie ocenia pod względem modowym.
 

julka05

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2015
Posty
18
Punkty reakcji
1
Najważniejszy by strój w jakim ćwiczymy był wygodny. Nie może ograniczać ruchów. Nie może też odciągać naszych myśli w trakcie ćwiczeń. Powinien być tak dobrany by czuć się komfortowo w różnych pozycjach w trakcie ćwiczeń. Nie może być za duży i nie może być za mały. Buty powinny być dobrane odpowiednio do rozmiaru stopy. Powinny dobrze trzymać nogę by uchronić nas przed urazami. Najlepiej przy wyborze sprawdzić kilka par i zobaczyć w których czujemy się pewnie. Ważne by wybrać buty, w których nasza stopa nie będzie się pociła.
 

klaudiazab92

Nowicjusz
Dołączył
14 Czerwiec 2016
Posty
2
Punkty reakcji
0
Dokładnie tak jak napisała dziewczyna wyżej najważniejszą częścią garderoby kobiety jest dobrze dobrany sportowy stanik. Jestem instruktorką fitness i przerobiłam już chyba wszystko co się da jeśli chodzi o bieliznę... :D dla Pań które cenią komfort i dbają o swoje piersi polecam bezszwowe staniki YajLee, jak dla mnie numer jeden jeśli chodzi o stabilność i ochronę biustu. Ja sobie chwalę, moje klientki również, nawet te nieco bardziej biuściaste, mówią że "nawet pajacyki im już nie straszne", więc chyba coś w tym jest :)
 

Marta Bystrzycka

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2016
Posty
14
Punkty reakcji
2
na treningi zakładam albo bawełnę albo odzież termoaktywną. Zależy też jaki trening, na pilatesie wygodniej mi jest w legginsach, ale czasem jak pójdę na hantle to lepiej się czuje w luźniejszym dresiku;) bardzo ważne są buty! Jak miałam źle dopasowane to mi cierpły stopy
 

sienna

Nowicjusz
Dołączył
2 Czerwiec 2017
Posty
28
Punkty reakcji
0
Ja wszystkie ubrania na siłownię już od dłuższego czasu kupuję w sklepie Cuna Zone, bo jakością nie ustępują popularnym markom, a ich cena jest przystępna według mnie. No i lubię wspierać rodzimych producentów :) a ciuszki są naprawdę kapitalne, świetnie leżą, dobrze się piorą i co ważne w przypadku legginsów nie prześwitują, więc można spokojnie wykonywać wszelkie akrobacje :D
 
Do góry