Firma sprzątająca

andrzej83x

Nowicjusz
Dołączył
28 Czerwiec 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Bardzo dobrym pomysłem na prowadzenie własnej firmy może być firma sprzątająca. Fakt, jest dość spora konkurencja, ale jak się od samego początku postawi na dobrą reklamę to na pewno można jeszcze ten kawałek tortu podzielić jeszcze bardziej. Mimo, że w tej branży najbardziej dochodowe jest sprzątanie biur, zacząłbym jednak od mieszkań. O takie zlecenia jest najprościej, a jak się wyrobi markę to można działalność rozszerzyć. Dodatkowo, może sprzątając komuś mieszkanie uda nam się poznać kogoś kto prowadzi własną firmę i będzie potrzebował firmy oferującej usługi takie jak nasze.
 

omnipol

Nowicjusz
Dołączył
29 Październik 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
wobec ogromnej konkurencji, na rynku firm sprzątających zostało miejsce tylko dla profesjonalnych firm, mierna jakość sprzątanie już nie wystarczy. Firmy są bardzo wymagające, a przy tym liczą każdy grosz.
 

Parszy

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2012
Posty
23
Punkty reakcji
1
Miasto
Konin
Dokładnie tak jak kolega wyżej napisał. Ale kto wie , próbuj .
 

BandaiWanda

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2010
Posty
226
Punkty reakcji
1
Miasto
Fotelik :)
Konkurencja jest spora, ale oprócz sprzatania można oferować inne usługi, jak np. zimą odśnieżanie :), przejrzyj sobie strony firmy sprzątającej z Wrocławia , zobacz co oferują, maja na przykład specjalistyczne sprzatanie jak mycie okien na duzych wysokościach, czy sprzątanie po remontach - może taka specjalizacja Ci bedzie bardziej odpowiadała.
 

Freelicence

Nowicjusz
Dołączył
27 Styczeń 2013
Posty
2
Punkty reakcji
0
W ostatnich latach, na naszym rynku powstało multum firm sprzątających świadczących usługi począwszy od tych najprostszych czynności indywidualnego, aż do dużych zleceń przeprowadzanych dla dużych firm, wymagających użycia specjalistycznych środków i maszyn czyszczących. Mimo tego nadal na naszym rynku otwierają się w zastraszającym tempie nowe firmy, lecz od jakiegoś czasu można zaobserwować powolny spadek popytu na tego typu usługi.

Polecam przeczytać artykuł czy warto zakładać firmę sprzątającą:

Artykuł

Pozdrawiam
 

Kela

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2012
Posty
13
Punkty reakcji
0
Fajnym uzupełnieniem oferty takiej firmy byłyby takie działania jak koszenie trawników, czy inne usługi ogrodowe.
 

midsummer

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2012
Posty
76
Punkty reakcji
0
Podobno większość takich firm zajmuje się też np. odśnieżaniem zimą.
 

Hania35

Nowicjusz
Dołączył
25 Luty 2013
Posty
18
Punkty reakcji
0
Na pewno też koszenie trawników, wiosną i latem, to też uważam że jest to usługa na cały rok.
 

Oliwia56

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2012
Posty
18
Punkty reakcji
0
andrzej83x napisał:
Bardzo dobrym pomysłem na prowadzenie własnej firmy może być firma sprzątająca. Fakt, jest dość spora konkurencja, ale jak się od samego początku postawi na dobrą reklamę to na pewno można jeszcze ten kawałek tortu podzielić jeszcze bardziej. Mimo, że w tej branży najbardziej dochodowe jest sprzątanie biur, zacząłbym jednak od mieszkań. O takie zlecenia jest najprościej, a jak się wyrobi markę to można działalność rozszerzyć. Dodatkowo, może sprzątając komuś mieszkanie uda nam się poznać kogoś kto prowadzi własną firmę i będzie potrzebował firmy oferującej usługi takie jak nasze.
Zgadzam sie, myślałam o tym nawet, niestety u nas za duża konkurencja była. Ale co moge podpowiedzieć - bo własnie jestem w temacie- jak juz sprzatanie , koszenie trawy itp jak piszecie to warto od razu pomyślec o praniu dywanów i tapicerki ( sofy, fotele) a nawet sprzataniu / myciu nagrobków
Ja o tym myslę przy okazji otwierania myjni samochodowej ale takiej parowej - bylismy na pokazie takich urzadzeń i fajnie się to sprawdza
Zobaczcie sobie http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=oS5PEOUoet4
ja takie urzadzenie na pewno będe mieć bo widziałam ile to ma zastosowan i jak dobrze sobie radzi przy niewielkim wysiłku osoby obsługujacej
 
B

bajderman

Guest
Akurat sprzęt można wynajmować, kwestia ilości pracy i potrzeby maszyn, zobaczcie - http://www.szorowarki.pl/ Jednak ładowanie się od razu w wysokie koszty i zakup na własność jest z lekka tego sensu pozbawiony.
 

pawlak-somsiad

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2020
Posty
1
Punkty reakcji
0
Trochę odgrzeję tego kotleta. Dobrą opcją są też wszelkiego usługi związane z ozonowaniem. Ozonowanie pomieszczeń w Warszawie jest bardzo popularne tym bardziej w dobie koronawirusa. Maszuna nie jest droga, a klientów w pandemii dużo. Możecie zainteresowac sie tym tematem, bo z tego co wiem to warto.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry