[Firefox] Jak pozbyć się reklam

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Nikt nie lubi spamu. Utrudnia on przeglądanie internetu. Kiedy wejdziesz na jakąś stronę i przywita cię kilka pop-up'ów pierwsza myśl to: jak najszybciej opuścić trefną stronę. Można jednak tego tego uniknąć. Pokażę jak pozbyć się natrętnych reklam ze stron www na przykładzie przeglądarki Mozilla Firefox.

Pierwsze na początek uruchamiamy przeglądarkę i wchodzimy na niżej podany adres:

Kod:
https://addons.mozilla.org/PL/firefox/addon/adblock-plus/

Klikamy zielony przycisk z napisem "Zainstaluj"

Rozpocznie się pobieranie wtyczki.
Zaraz po zakończeniu pobierania pojawi się okienko w którym wybieramy opcję "Zainstaluj"
Instalacja potrwa zaledwie chwilę. Nie trzeba nawet ponownie uruchamiać przeglądarki. W sumie program już działa jednak czasami jakaś reklama może mu umknąć. W takiej sytuacji możemy mu o niej przypomnieć.

Jeżeli jest to zwykła grafika klikamy na nią PPM i wybieramy "Zablokuj obrazek". W przypadku gdy mamy do czynienia z plikiem flash po najechaniu na niego kursorem powinniśmy ujrzeć w jego prawym górnym rogu napis "Zablokuj" tak jak na poniższym screenie.

asdarr.png

Następnie "Dodaj Filtr"

i voilà - reklama znikła.
 

Oxar

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2011
Posty
205
Punkty reakcji
5
AdblockPlusa warto wyłączyć na stronach,które lubicie.I poklikać w reklamy.Niech coś z tego mają za dostarczanie ich użytkownikom przyjemnych chwil ;)
 

majka_k

Nowicjusz
Dołączył
10 Wrzesień 2013
Posty
10
Punkty reakcji
0
Oxar napisał:
AdblockPlusa warto wyłączyć na stronach,które lubicie.I poklikać w reklamy.Niech coś z tego mają za dostarczanie ich użytkownikom przyjemnych chwil ;)
Dokładnie tak, ja też zainstalowałam Adblocka i nie mam już problemów z irytującymi reklamami, które pojawiają sie wszędzie.
 
Do góry