Filmy w stylu Tarantino

Lucka8

Nowicjusz
Dołączył
14 Marzec 2012
Posty
33
Punkty reakcji
0
Moim ulubionym twórcom filmowym jest Tarantino. Poszukuję podobnych twórców/filmów stylizowanych na styl mistrza ;) Możecie coś polecić?
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Warto sprawdzić Rodrigueza. Większość fanów Tarantino lubi i jego. Poza tym: Święci z Bostonu, Rock 'n Rolla, Old Boy, Urodzeni Mordercy.
 

midsummer

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2012
Posty
76
Punkty reakcji
0
Zgadzam się z przedmówcą co do Rodrigueza i również polecam "Urodzonych mordeców". Gdybym nie wiedziała, że to nie Tarantino, na pewno bym go o ten film posądziła.
 

Bal_lerina

Nowicjusz
Dołączył
5 Grudzień 2011
Posty
183
Punkty reakcji
1
Miasto
polska
A widziałaś zajawki nowego Brada Pitta? Reżyseruje Andrew dominik -"Zabić jak to łatwo powiedzieć". dla mnie trochę ambitniejsze niż Tarantino, bo zawiera jeszcze krytykę społeczeństwa, a nie tylko epickie strzelaniny i inne krwiolejstwo :p
 

Alice88

Nowicjusz
Dołączył
27 Wrzesień 2011
Posty
93
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Miasto
Warszawa
A widziałaś zajawki nowego Brada Pitta? Reżyseruje Andrew dominik -"Zabić jak to łatwo powiedzieć". dla mnie trochę ambitniejsze niż Tarantino, bo zawiera jeszcze krytykę społeczeństwa, a nie tylko epickie strzelaniny i inne krwiolejstwo :p

Widziałam cały film, swoją droga bardzo dobry, ale do Tarantino bym tego nie porównywała. Już bym to bardziej porównała to "Podziemnego kręgu", bo taki mroczny i ma właśnie zapędy do analizy społecznej.
 

Lucka8

Nowicjusz
Dołączył
14 Marzec 2012
Posty
33
Punkty reakcji
0
Widziałam "Zabić jak to łatwo powiedzieć" - byłam w kinie w weekend właśnie przez to, że jest reklamowany na 'fejmie' Tarantiono. Film jest świetny, faktycznie ma coś z mistrza. Niesamowite ujęcia i momenty abstraktu :)
 
Do góry