Filmy, seriale, komiksy

kdVer

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2008
Posty
1 609
Punkty reakcji
27
Wiek
35
Ciekawi mnie czy znacie jakieś jeszcze inne seriale/filmy/komiksy/kreskówki itd związane z metalem/rockiem? znam tylko ''Spinal Tap'', serię ''Metal'', ''Detroit metal city'' (zaje*** chociaż głupie bo nie pokazuje prawdy o metalu). Ponadto myślałem - czy ktoś z was umie ładnie rysować itd żeby stworzyć całkowicie amatorski komiks?? O metalu,mam pomysły, mam teksty i scenariusz na początek, chętnie bym porobił coś takiego tyle że rysować nie umiem ;P Piszcie ;)
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
1 Metalocalypse czasem śmieszne to jest kiedy np na koncercie charytatywnym śpiewa że hce kase, nie zamierza się dzielić, itp itd,
2 komiksy internetowe polskie, np Pablo, no Baka itp :) jak znaleźć serę metal? jakieś wskazówki? google nie pomoże bo metal to powszechne słowo, musze te pozycje zobaczyć :)
 

kdVer

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2008
Posty
1 609
Punkty reakcji
27
Wiek
35
hmm ja osobiście mam od znajomych a te filmy nazwane przeze mnie z rozpędu ''serią'' to ''Metal: A headbangers journey'' i ''Global Metal''. Pozostawiły mi niedosyt ale kilka ciekawostek wniosły :) A jak masz dalej z tym trudności pisz np PW ;)
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
hmm ja osobiście mam od znajomych a te filmy nazwane przeze mnie z rozpędu ''serią'' to ''Metal: A headbangers journey'' i ''Global Metal''. Pozostawiły mi niedosyt ale kilka ciekawostek wniosły :) A jak masz dalej z tym trudności pisz np PW ;)
to znamy widziałem oba jest o tym temat. global metal mnie zwiódł, nudny był ogólnie
 

goska13

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2008
Posty
137
Punkty reakcji
0
Wiek
28
"Pick Of Dstiny"(Kostka przeznaczenia)
dobry film...rockowy!!!
Gra tam zespół Tenacious D;-)
w sumie to taki głupkowaty miusikal, cały czas praktycznie tam śpiewają i grają:p
ROCK!!!!!!!!!;]
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Film ,,The Wall" - głęboki film stworzony na podstawie albumu Pink Floyd o tej samej nazwie. Fabularne dzieło przeplatane z przedziwnymi animacjami tworzy dziwną całość o niełatwym, acz bardzo ważnym przekazie.
Film ,,Tenacious D: The Pick Of The Destiny" - tony humoru i rock'a. Jak już wspomniano, jest to rock'owy musical, tworzony z jajem. Muzyka występująca w filmie trzyma wysoki pozio. Tenacious D jednocześnie prześmiewując, sami tworzą lepszą muzykę niż większość współczesnych rockman'ów z bardziej komercyjnych półek.
Serial ,,Metalocalypse" - starsze odcinki, bo później twórcom zaczęło brakować pomysłów. Perypetie nierozgarniętej grupy metalowego zespołu.
Film ,,Metal: A Headbangers Journey'' - w polskiej wersji z dopiskiem: ,,Podróż do Serca Bestii". Dokument świetnie oddaje ducha metalu. Całość profesjonalnie i ciekawie zrealizowana, przedstawia najważniejsze gatunki tej muzyki.
Komiks ,,Bundz" - internetowe przygody Pabla, kiedyś czytałem. Nic specjalnego, ale miał parę dobrych patentów.
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
Film animowany "Heavy Metal" z 1981 r. Komiksowy mocno, ale to akurat IMO dobrze. Z tym rockiem/metalem to tak troszkę na marginesie bo tam w sumie najbardziej rockowy jest soundtrack (świetny zresztą).

Jest też jakaś kontynuacja czy remake "Heavy Metal 2000". Nie oglądałem jeszcze, ale na youtube widziałem komentarz, że to "Heavy Metal" zrobiony przez Cartoon Network co średnio mnie zachęca. Mimo wszystko obejrzę :)
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Zacząłem oglądać Detroit Metal City i jak anime średnio lubię, tak DMC jest całkiem ciekawe. Szczególnie piosenka wejściowa :D.

Choć Metalocalypse nie przebije.
 

Dobuch66

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2010
Posty
442
Punkty reakcji
3
Wiek
30
Miasto
Grudziądz
Zdecydowanie Tenacious D: Pick of Destiny. Pozycja obowiązkowa xD
jest tam nawet św. pamięci DIO ^^

No i skazany na bluesa.
 
Do góry