Filmy o reggae i nie tylko

Stuq

Mr. Complicated
Dołączył
10 Lipiec 2007
Posty
1 491
Punkty reakcji
3
Yaga Yaga Yo

Macie może lub znacie jakieś dokumenty traktujace o reggae, rastafarii, jamajsce itd?
Z mojej strony mogę polecić film ONE LOVE z 2003 roku bodajże....
A Wy co polecacie?
:papa:
 

Lukasz151111111

HaIPe-HaOPe bez reszty oddany
Dołączył
28 Listopad 2006
Posty
1 416
Punkty reakcji
1
Miasto
WLKP
Nie znam nic takiego xD
Chociaż był jeden film.... "Reggae na lodzie" ale to nie o to chodzi xD
 

Jagoda1

Power of flower :)
Dołączył
26 Styczeń 2006
Posty
614
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
uuuuu daleko :P
Jamajka w rytmach reggae
Bob Marley - Rebel Music
Bob Marley - Bojownik o szczęśliwą Afrykę
Bob Marley and The Wailers - Catch a fire
Legend
Time will tell

Większość z nich leciała albo na Planete albo na TV Kultura, Catch a fire to również pierwsza biografia Boba która wyszła po polsku, a jak sobie wpiszesz na You Tube hasło Bob Marley to Ci wyskoczą kawałki jego koncertów, oryginalne nagrania.
 
R

Reuben

Guest
"Bandziory"


"Johnny was"
Gangsterski thriller w stylu "Sexy Beast" i "Long Good Friday". Johnny Doyle ucieka przed bojówkową przeszłością, by ukryć się w najmniej bezpiecznej kryjówce świata - w londyńskiej dzielnicy Brixton. W sąsiedztwie ma "dziuplę" narkotykową należącą do jamajskiego gangstera i piracką stację radiową, którą prowadzi rastafariański DJ. Kiedy z więzienia ucieka dwójka jego dawnych kompanów, Johnny próbuje znaleźć sposób na pogodzenie lojalności z szansą na lepszą, spokojną przyszłość. W międzyczasie zakochuje się w Ricie, dziewczynie szefa lokalnego światka przestępczego i wkrótce rozpoczyna nową walkę na dwa fronty. Johnny zmaga się z problemami rasy, moralności, lojalności, wreszcie przetrwania. A wszystko to w rytm wspaniałej muzyki reggae autorstwa legendarnego Adriana Sherwooda.

legendarne "Rockers"

i jeszcze kilka z Kymanim Marleyem:



"One Love"

"Rude Buay"

"Przystań/Haven"

i "C.R.E.A.M: The American Dream".

Oczywiście wyszło milion filmów o rasta, Bobie etc.
nie sposob ich wymienić...
ja wymieniłam tylko filmy fabularne;)
 
Do góry