Filmik i stronka o aborcji...

Status
Zamknięty.

motylek

^CzArNa MaMbA^
Dołączył
27 Maj 2005
Posty
4 177
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Kraina Czarów
keruzami zagdzam się z Tobą i też myślę, ze one teraz ponoszą za to karę i cały czas obwiniają się o to co zrobiły.
 

Abuś

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2005
Posty
194
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
Chełm
Zgadzam sie z Darkiem. Porod naturalny jest najlepszy dla matki i dziecka pod warunkiem ze nie ma jakichkolwiek przeciwskazan. Mleko matki jest najodpowiedniejszym pokarmem dla dziecko w pierwszych tygodniach jego zycia, a brodawki nie musza byc wcale obolale, bo matka z karmienia piersia moze odczuwac przyjemnosc.
Agulia piszesz o tych wszystkich dolegliwosciach kobiety po urodzeniu dziecka. Taka jest fizjonomiczna strona macierzynstwa i tak bylo od wiekow. Macierzynstwo to tez poswiecenie, ale jesli Ci tak bardzo zalezy na wygladzie to lepiej zebys nie rodzila dzieci, bez obrazy. Nie rozumiem tez dlaczego sie oburzasz ze chlopak wypowiada sie na temat ciazy, rodzenia itd. To bardzo dobrze o nim swiadczy ze posiada taka wiedze, i wcale nie jest ona bledna. Kazda kobieta ciaze przechodzi nieco inaczej, to normalne.

Tyle co mialam do powiedzenia.

EOT
 

Traumatic

el comandante
Dołączył
10 Lipiec 2005
Posty
1 274
Punkty reakcji
0
Miasto
Underground
Zdjecia rzeczywiscie emanuja brutalnoscia, podloscia - morderstwem. Zastanawiem sie czy sa w stanie dac na tyle porzadnego kopa w ryj by uswiadomic ludziom, ze strasznie grzesza.
Co do samej aborcji jestem zdecydowanie na NIE ! w jednym chyba tylko przypadku (gwalt) nie zajmuje konkretnej ze stron. Trudno mi zrozumiec kobiety ktore zabijaja swoje dziecko ze wzgledu na trudna sytuacje materialna, problemy rodzinne i wszelkie inne pochodne. Istnieja przeciez srodki zastepcze dla takich sytuacji...

Dziecko jest darem nie przeklenstwem !.
 

agulia

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2005
Posty
115
Punkty reakcji
0
Wiek
46
Miasto
Częstochowa
Abuś, a ile razy rodziłaś i karmiłaś dzieci??? Nawet jak kobieta odczuwa przyjemność z karmienia piersią to nie oznacza, że nie bolą ją brodawki!!! Ponoś sobie przez kilka dni na brodawkach mokre okłady i co najmniej 6 razy dziennie wymasuj je sobie jaką szorstką tkaniną. Będziesz mieć mniej więcej obraz tego jak bolą brodawki przy karmieniu piersią.
I moim zdaniem facet, jeśli nie jest położnikiem, bądź ojcem kilkorga dzieci, przyktórych narodzinach czynnie uczestniczył, nie ma prawa się wypowiadać i wymądrzać na temat porodu i ciąży. To tak samo jakbym ja się wymądrzała np. o prostacie:-/
Jak ktoś nie jest w temacie, to nie powinien o tym mówić i tyle.
Tak samo ja nie brałabym udziału w dyskusji na temat elektroniki, informatyki, fotografii zawodowej - bo nie mam o tym pojęcia!
Abuś napisał:
Macierzynstwo to tez poswiecenie, ale jesli Ci tak bardzo zalezy na wygladzie to lepiej zebys nie rodzila dzieci, bez obrazy
A gdzie ja coś o wyglądzie pisałam???:-/ A tak dla twojej informacji, urodziłam dwoje dzieci, byłam w trzech ciążach. Na wyglądzie mi nie zależy wogóle, bo z takim jak mam teraz to i tak gorzej już wyglądać się nie da.

keruzami, cieszę się bardzo, że w tym temacie się zgadzamy:)))
 

Traumatic

el comandante
Dołączył
10 Lipiec 2005
Posty
1 274
Punkty reakcji
0
Miasto
Underground
agulia napisał:
I moim zdaniem facet, jeśli nie jest położnikiem, bądź ojcem kilkorga dzieci, przyktórych narodzinach czynnie uczestniczył, nie ma prawa się wypowiadać i wymądrzać na temat porodu i ciąży. To tak samo jakbym ja się wymądrzała np. o prostacie:-/

Wybacz ale istnieje jakas kultura wypowiedzi. Prawo do pisania na tym forum ma kazdy ! niezaleznie od plci, rasy, wyznania etc ! Mezczyzna posiadajacy jakies tam informacje (o stopniu zaawansowania nie mowie) moze smialo sie wypowiadac, a Ty musisz to uszanowac.
 

Abuś

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2005
Posty
194
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
Chełm
Agulia, fakt ze urodzilas dwoje dzieci czyni cie bogatsza w doswiadczenia, ale nie mozesz dyksryminowac kogos kto ma cos w tym temacie do powiedzenia. To ze urodzilas dzieci nie znaczy ze pozjadalas wszystkie rozumy, daj sie wypowiedziec innym.
 

agulia

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2005
Posty
115
Punkty reakcji
0
Wiek
46
Miasto
Częstochowa
Traumatic, Abuś, niech się wypowiada, ale niech się nie wymądrza, jakby wszystko wiedział najlepiej, bo o porodach to choćby przeczytał całe tomy, to nie będzie i tak wiedział nic.
Moje zdanie jest takie, żeby tematy ciąży, rodzenia i karmienia dzieci zostawić kobietom, bo to one przez to przechodzą. Mój mąż stwierdził, że on moje ciąże, moje porody i moje karmienia zostawia mnie, bo to jest moje ciało i moja decyzja i jakąkolwiek podejmę to mnie będzie w niej wspierał. I takie podejście uważam za słuszne.
A ta "dyskusja" wogóle o aborcji miała być...
 

Traumatic

el comandante
Dołączył
10 Lipiec 2005
Posty
1 274
Punkty reakcji
0
Miasto
Underground
Sprecyzuj wiec dokladnie swoje stanowisko... Pije tylko do prawa wypowiedzi (o jakosci nie wpomnialem).

EOT
 

roses

Nowicjusz
Dołączył
2 Maj 2005
Posty
204
Punkty reakcji
1
Miasto
Szczecin
jeśli chodzi o cesarskie cięcie, to moje zdanie jest atkei, że kobiety ida na łatwiznę.....od zawsze dzieci rodziły się siłami antury w uzasadnionych przypadkach, gdy życie dziecka lub matki jest zagrożone sotsuje się cesraskie cięcie...ale na życzneie?b o będzie bolało? bzdura...ztreba wziąć pod uwagę też to, że po cesarce zosatje blizna... blizna na brzuchu na macicy...
a jeśli o aborcji,to anpisze tylko tyle, że jeśli chodzi o gwałt, to są takie tabletki, które się przepisuje kobietom, które podejrzewaja ryzyko zajscia w ciąże. Zdaje sobie sprawe,ze gwalt jest jedna z najgorszych rzeczy ktore moga spotkac kobiete, ale jesli nei chce dziecka, ktore zostalo pczoete podczas gwaltu, to niech nawet poprosi kogokolwiek,by psozedl po te tabletki, bo latwiej jej bedize lyknac 2 tabletki niz usuwac ciaze....
a i odnosnie braku pieneidzy na antykoncepcje, to nie jest to powod do zalegalizowania aborcji :/ jesli ktos nie am kasy,zeby sie zabezpieczyc,to skad wezmie pienaidze na zabieg???przeciez jest duzo drozszy niz np tabletki....
 

agulia

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2005
Posty
115
Punkty reakcji
0
Wiek
46
Miasto
Częstochowa
roses, argument o bliźnie to ci trochę nie wyszedł. Tej blizny to trzeba by z lupą szukać i to jeszcze mieć dokładnie wskazane gdzie.
Argumentem podstawowym jeśli ktoś chce cc bo naturalny boli, jest to, że po cc boli 1000 razy bardziej!!!!

A wspomniane tabletki "Po" są środkiem wczesnoporonnym, więc dokonują wczesnej aborcji, poprzez zatrucie zarodka. Są dostępne tylko i wyłącznie na receptę i jeśli się chce takie zażyć to trzeba iść do lekarza i przyznać się, że się jest ofiarą gwałtu, lekarz ma psi obowiązek zgłosić to na policję. Rzadko która kobieta chce przez to przechodzić. Woli zapomnieć o gwałcie, a jak potem "wypływa" ciąża to się głowi co z tym zrobić.
 

roses

Nowicjusz
Dołączył
2 Maj 2005
Posty
204
Punkty reakcji
1
Miasto
Szczecin
ehh, no oczywiscie, gratuluję Ci agulia, tego że gdy Ci ktoś rozetnie całą powłokę skórną, to nie amsz żadnej blizny po tym....a tabletki po nei sa tabletkami wczesnoporonnymi, bo gdyby były, to nie możnaby było ich dostać w naszym kraju,w którym aborcja jest zabroniona....więc się zastanów co piszesz,a kobieta może skłamać i poweidzieć, że odbyła stosunek bez zabezieczenia,a z tego co wiem, to doniesienie o rpzestępstwie może zgłosić osoba poszkodowana,a nie ktoś inny :/
 

agulia

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2005
Posty
115
Punkty reakcji
0
Wiek
46
Miasto
Częstochowa
roses, może mam błędne informacje, ale z tego co wiem, to lekarz taki fakt ma prawo zgłosić. A faktu gwałtu przy badaniu ginekologicznym się nie ukryje. O dziłaniu tabletek Po radzę poczytać. Nasz kraj jest dziwny, aborcja jest zabroniona, tabletki Po nie, za to steryzlizacja też jest zabroniona i traktowana na równi z aborcją:-/ W żanym innym kraju takie idiotyzmy są niemożliwe.
Czy ja napisałam że NIE mam blizny? Mam, tylko, że jej praktycznie nie widać i trzeba się bardzo przypatrzyć. Teraz robią takie cięcie i zakładają taki szew, że pozostaje po tym tylko cienka kreseczka, którą trudno zobaczyć.
Uwielbiam jak się ktoś wypowida o rzeczach, o których nie ma pojęcia :))))))
 

Ania17

Nowicjusz
Dołączył
10 Lipiec 2005
Posty
39
Punkty reakcji
0
Miasto
woj.slaskie
Aborcja i eutanazja to okropne rzeczy....Jak mozna takie cos zrobic? dla tych ludzi bez serca nie ma wytlumaczenia.
 

agulia

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2005
Posty
115
Punkty reakcji
0
Wiek
46
Miasto
Częstochowa
O eutanazji tu nie mówimy. Ale skoro uważasz, że zmuszanie kogoś do życia w bólu, poniżeniu i przy pomocymaszyn jest humanitarne, to twoja sprawa. Dla mnie eutanazja jest aktem dobrodziejstwa i tyle.
 

justine17

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2005
Posty
76
Punkty reakcji
0
ja jestem przeciwko aborcji ale weszlam z ciekawosci.....i jestem przerazona :(
 
Status
Zamknięty.
Do góry