Farlands.pl - Tekstowa gra przeglądarkowa MMORPG

AlreadyHerePL

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2010
Posty
6
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Witam! Jestem Przemek i właśnie zbliżam się do obrony pracy licencjackiej na informatyce. Rok temu zacząłem interesować się na poważnie tworzeniem stron i stwierdziłem, że jeśli chciałbym zawodowo robić coś w tym kierunku, warto zrobić jakiś większy projekt do portfolio. I tak zacząłem tworzenie swojej pierwszej gry przeglądarkowej, którą nazwałem Far Lands.

Gra ma już całkiem sporo funkcjonalności, ale wciąż brakuje jej contentu i wielu istotnych modułów, ale w obecnej postaci jest już całkowicie grywalna. Gra jest w fazie alfa i nie potrafię na tę chwilę powiedzieć, kiedy wejdzie w betę (i czy w ogóle wejdzie, czy od razu przejdzie do release). Far Lands jest grą tekstową, ale nie jest MUDem. Oznacza to, że w grze znajdą się proste grafiki np. przedmiotów, ale całość będzie się opierała o tekst, liczby, statystyki.

Gra polega na pokonywaniu coraz silniejszych przeciwników, zdobywaniu złota i doświadczenia, ulepszania ekwipunku i ogólnie rozwijaniu swojej postaci. Do tej pory content nie był moim priorytetem, więc nie ma go zbyt wiele, dlatego na endgame nie ma co liczyć, ale coś na pewno pojawi się w przyszłości, wszystko w swoim czasie. Mam już nawet kilka pomysłów, które nawiązywałyby do tytułu gry.

A dlaczego tutaj o tym piszę- oczywiście by zachęcić Was do sprawdzenia gry, chętnie wysłucham sugestii i propozycji!
Gra najlepiej działa na Chrome. W innych przeglądarkach pewne elementy mogą wyglądać inaczej, niż było założone, ale w niedalekiej przyszłości się tym zajmę.

Strona gry: farlands.pl/

Fanpage: facebook.com/farlandsrpg/

(z jakiegoś powodu nie mogę wrzucić linków, więc wrzucam odnośniki jako zwykły tekst)

Załączam też kilka przykładowych screenów.

Pozdrawiam ^_^
 

Attachments

  • 11.PNG
    11.PNG
    674,2 KB · Wyświetleń: 0
  • 22.PNG
    22.PNG
    242,1 KB · Wyświetleń: 0
  • 33.PNG
    33.PNG
    163,4 KB · Wyświetleń: 0
  • Przechwytywanie.PNG
    Przechwytywanie.PNG
    33,2 KB · Wyświetleń: 0

WujekAlfa

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2017
Posty
176
Punkty reakcji
16
Bardzo fajny pomysł! Trzymam kciuki!

Fajnie, że coś ogólnie robisz. Pewnie znajdzie się grupka graczy na to. Wiem, że są zapaleńcy tekstówek i mudów więc czemu nie ;) Muszę się niestety do czegoś przyczepić. Nawet jak na grę tekstową to templatka tej strony jest dosyć kiepska. I druga rzecz, wyczytałem na tej stronie, że piszesz jednocześnie wersję obiektową strony jak i dopisujesz funkcjonalności do wersji obecnej. To dosyć trudna rzecz kiedy jesteś samemu. Myślę, że powinieneś skupić się przede wszystkim na przepisaniu kodu, a dopiero potem na nowych fukncjonalnościach. Ewentualnie poświęcić na przykład 75% czasu na obiektowość ,a 25% na ficzery. Jeżeli będziesz poświęcał tyle samo czasu na obie rzeczy to nigdy tego nie przepiszesz. Albo w miarę możliwości pisz nowe funkcjonalności już właśnie ładnie obiektowo. Aczkolwiek ta ostatnia opcja może spowodować powstanie masakrycznego potworka ;P

btw, jeżeli piszesz w obiektowym mysqli i nie masz zamiaru wykorzystywać named params to nie masz za bardzo potrzeby przepisywać wszystkiego pod PDO. Oczywiście przepisanie nie zaszkodzi ;)
 
Do góry