Fakty i mity na temat antykoncepcji

Patyszka

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2014
Posty
149
Punkty reakcji
0
​U mnie przy każdej zmianie metody antykoncepcji okres strasznie się rozregulowywał. Musiałam brać nawet tabletki na wywołanie. Ale odkąd mam wkładkę to po pierwsze zapominam co to okres i bóle miesiączkowe - nareszcie komfort i wygoda :)
 

feelthevibe

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2014
Posty
195
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Warszawa
wiem, że niektórym dziewczynom całkowicie zanika przy wkładce okres, więc faktycznie można zapomnieć :) u mnie do tego stopnia to się nie zredukowało, ale i tak jestem przeszczęśliwa, bo to takie plamienia są bardziej
 

Gry Minecraft

Nowicjusz
Dołączył
23 Grudzień 2016
Posty
2
Punkty reakcji
0
Moja dziewczyna bierze tabletki i niestety roztyła się po nich, że szkoda gadać. Znaczy się ona twierdzi, ze to po tych tabletkach, tylko ja pewny nie jest, bo może ona obżera się gdy mnie nie ma.
Nie miałbym nic przeciwko temu, ze troche nabrała ciała, ale ona spuchła, że aż mi się nie podoba.
 

feelthevibe

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2014
Posty
195
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Warszawa
może taka antykoncepcja nie do końca jej służy, jeśli myslicie, że to faktycznie wina metody anty. jakieś badania w tym kierunku, czy bardziej przepisywanie co miesiąc recepty przez lekarza na odczepnego? przy wkładce od grubo ponad roku nie mam wahań wagi, udało mi się nawet trochę masy zrzucić, także wszystko jest kwestią odpowiedniego doboru. takie jest moje zdanie
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 021
Punkty reakcji
17
Miasto
Oświęcim
Jeżeli przyjmując pigułki dziewczyna puchnie to znaczy, że są źle dobrane i zatrzymuje jej się woda, to raz. A dwa - mitem jest, że kobieta tyje od pigułek. Tyje, bo może mieć wzmożony apetyt i go nie kontroluje. Tyje się od żarcia. :) Skoro u dziewczyny są takie objawy, to warto wybrać się do lekarza, posprawdzać hormony i dopiero na tej podstawie dobierać pigułkę. Są pigułki dla młodych kobiet, które nie rodziły jak np. vibin mini i nie powodują tak drastycznych zaburzen jak opisujesz. Btw. wkładkę domaciczną zaleca się kobietom, które rodziły. Odpada u pierwiastek, więc byłabym ostrożna z doradzaniem.
 

16042014

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2014
Posty
138
Punkty reakcji
14
Tomaszek22 napisał:
Nie miałbym nic przeciwko temu, ze troche nabrała ciała, ale ona spuchła, że aż mi się nie podoba.
I mimo to chodzisz z nią do łóżka?
 

koozka

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2011
Posty
331
Punkty reakcji
3
Jakbym słyszała mojego lekarza. Tyje się od jedzenia, a nie od pigułek. Po pigułkach może się zatrzymywać woda. Mogą być źle dobrane, lub organizm się dopiero dostosowuje, co może zabrać mniej więcej 3 cykle.
 

adii

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2017
Posty
202
Punkty reakcji
23
Wiek
27
koozka napisał:
Jakbym słyszała mojego lekarza. Tyje się od jedzenia, a nie od pigułek. Po pigułkach może się zatrzymywać woda. Mogą być źle dobrane, lub organizm się dopiero dostosowuje, co może zabrać mniej więcej 3 cykle.
Zgadam się, kolezanka dziewczyny poprzez zle dobrane piguły strasznie tyla. Chociaz moim zdaniem zawsze byly na topie prezerwatywy. Jezeli ktos jest na tyle dorosly, ze wie jak ich sie uzywa a przede wszystkim potrafi normalnie sie z tym obchodzic to nie ma problemow. Chociaz z tego co sie orientuje niektorzy uzywaja i pigulek i prezerwatyw jednoczesnie. I w sumie nie ma nic w tym zlego, podwojne bezpieczenstwo.
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 021
Punkty reakcji
17
Miasto
Oświęcim
Jeżeli nie jest to stały partner to na pewno, bo prezerwatywa ogranicza ryzyko chorób przenoszonych drogą płciową. Ze stałym, gdy mamy pewność wierności, wystarcza pigułka. ;)
 

Monika1188

Nowicjusz
Dołączył
25 Czerwiec 2019
Posty
15
Punkty reakcji
0
Ja po tabletkach miałam podejrzenie wystąpienia zakrzepicy, dlatego teraz z pewnością do nich nie wrócę- dzisiaj używam diafragmę caya łącznie z żelem plemnikobójczym. Łatwa w zakładaniu i wyjmowaniu, niewyczuwalna podczas współżycia no i nie uczula. Chroni przed ciążą i jeszcze mnie nie zawiodła.
 

Gajka88

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2020
Posty
20
Punkty reakcji
0
Libido spada, owulacja po odstawieniu pigułek masakra, obecnie mam błonę dopochwową- sprawdza się
 

blaszanozeba

Zbanowany
Dołączył
3 Marzec 2016
Posty
89
Punkty reakcji
1
Tabletki od kilkunastu lat biorę z przerwami na urodzenie dziecka. Zero bólu, zero pms, krótki okres, duży komfort. A recepty na tabletki lekarz wypisuje mi zdalnie (lekarzonline.eu) bo w końcu żaden ginekolog nie bada swojej pacjentki co 2-3 miesiące jak ta przychodzi po recepte na pigułki :D
 

whamy

Nowicjusz
Dołączył
6 Marzec 2016
Posty
19
Punkty reakcji
0
Każdy musi dobrać indywidualnie antykoncepcję dla siebie. Oczywiście pod kontrolą ginekologa tylko w taki sposób,żaden inny . Ja biorę akurat pigułki belara i mi bardzo pasują.
 

JagnaKoss

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2020
Posty
25
Punkty reakcji
0
Mnie się wydawało że chemiczna w postaci pigułek jedynie skuteczna, ale skutki uboczne to już inna bajka, obecnie mam diafragmę dopochwową również się sprawdza i przede wszystkim nie ma skutków ubocznych
 
Do góry