Fakty i mity na temat antykoncepcji

melissaa

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2016
Posty
49
Punkty reakcji
0
Zgadza się - u mnie tabletki wprowadziły trochę zawirowania i miałam podwyższone próby wątrobowe przez co lekarz zalecił ich odstawienie. Teraz muszę pomyśleć nad inną metodą antykoncepcji, która nie będzie obciążała mojej wątroby. Plastry, może krążek, albo ewentualnie taka wkładka kilkuletnia.
 

Patyszka

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2014
Posty
149
Punkty reakcji
0
Jesli szukasz metody, która nie obciąża wątroby i działa kilka lat - to wkładka z hormonami - taka np. jaka mam ja Levosert, to bardzo dobre rozwiązanie. Mam już wkładkę jakiś czas, więc gdybyś miała pytania, to słuzę pomocą :)
 

melissaa

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2016
Posty
49
Punkty reakcji
0
Patyszka napisał:
Jesli szukasz metody, która nie obciąża wątroby i działa kilka lat - to wkładka z hormonami - taka np. jaka mam ja Levosert, to bardzo dobre rozwiązanie. Mam już wkładkę jakiś czas, więc gdybyś miała pytania, to słuzę pomocą :)
Słyszałam u ginekologa o tej konkretnie i powoli przekonuję się do tego, że w moim przypadku akurat długterminowa antykoncpecja będzie najlepsza. Nie mogę sobie pozowlić na kolejną ciąże w najbliższym czasie, do tego wkładka nie obciązałaby mojej wątroby. Na koejnej wizycie u ginekologa pewnie się zdecyduję - bo to się zakłada od razu czy trzeba czekać na jakiś konkretny dzień cyklu?
 

Marta_34

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2016
Posty
23
Punkty reakcji
0
Ja nie wiem, u mnie stosunek przerywany sprawdza się już od 2 lat :D więc ile w tym prawdy? W tych plemnikach?
 

Patyszka

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2014
Posty
149
Punkty reakcji
0
melissaa napisał:
Jesli szukasz metody, która nie obciąża wątroby i działa kilka lat - to wkładka z hormonami - taka np. jaka mam ja Levosert, to bardzo dobre rozwiązanie. Mam już wkładkę jakiś czas, więc gdybyś miała pytania, to słuzę pomocą :)
Słyszałam u ginekologa o tej konkretnie i powoli przekonuję się do tego, że w moim przypadku akurat długterminowa antykoncpecja będzie najlepsza. Nie mogę sobie pozowlić na kolejną ciąże w najbliższym czasie, do tego wkładka nie obciązałaby mojej wątroby. Na koejnej wizycie u ginekologa pewnie się zdecyduję - bo to się zakłada od razu czy trzeba czekać na jakiś konkretny dzień cyklu?
Władkę zakłada się podczas okresu, bo wtedy nasza macica jest bardziej rozluźniona i jest po porostu łatwiej ;)
 

fiska

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2015
Posty
122
Punkty reakcji
3
Dla mnie mitem jest to, że od tabletek antykoncepcyjnych się tyje. Nie tyje się, może być zwiększone łaknienie i tyje się dlatego, że się więcej je. Ja biorę Vibin już jakiś czas i nie tylko nie przytyłam, ale wręcz schudłam, ale jestem na diecie i pilnuję wagi cały czas :)
 

Patyszka

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2014
Posty
149
Punkty reakcji
0
Teraz nowoczesne tabletki maja tak dobrane formuły z hormonami, że nie wszystkie powoduj tycie. Bardziej kwestia zatrzymywania wody w organizmie powinna wypłynąć. ale to też jak stosuje sie odpowiednie odżywianie można tego uniknąć. Ja przy wkładce hormonalnej obawialam się tego efektu tycia, ale na szczęście nic takiego się nie pojawiło.
 

melissaa

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2016
Posty
49
Punkty reakcji
0
Marta_34 napisał:
Ja nie wiem, u mnie stosunek przerywany sprawdza się już od 2 lat :D więc ile w tym prawdy? W tych plemnikach?
O kurcze, to na prawdę jesteś ryzykantka. Może gdybym nie miała już dziecka, to ryzyk fizyk - ale nie wyobrażam sobie teraz kolejnej ciąży jak niedawno urodziłam. Chce odczekać te minimum 2-3 lata. Taka różnica wieku miedzy dziećmi bedzie akurat :) Założyłam wkładkę hormonalną na 3 lata i nie ryzykuję... o nieee :p
 

Patyszka

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2014
Posty
149
Punkty reakcji
0
Ja nie wyobrażam sobie takiej sytuacji, żeby aż tak ryzykować. Moja obecna sytuacja życiowa jest taka, że zajść w ciąże przez najbliższych kilka lat nie mogę. Dlatego takie rozwiązanie jak wkładka na prawdę jest dla mnie najlepsze.
 

melissaa

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2016
Posty
49
Punkty reakcji
0
Tak jak wspominałam ja chcę aby między moimi dziećmi różnica wieku wynosiła te kilka lat minimum,. Tak jest między mną, a moim bratem i uważam, że jest bardzo dobrze. Przy Levosercie ryzyko wpadki jest praktycznie równe zeru i o to mi chodziło.
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 023
Punkty reakcji
19
Miasto
Oświęcim
Jak po każdej antykoncepcji stosowanej zgodnie z zasadami. ;) Najważniejsze, to o niej... nie zapomnieć. :D
 

majszka

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2015
Posty
108
Punkty reakcji
0
każda antykoncepcja to przede wszystkim odpowiedzialność. ja biorę vibin i regularnie robię badania, bo zdaję sobie sprawę że każdy lek to ingerencja w organizm, ale jak na razie jest wszystko dobrze, oby tak pozostało, dawno nie zdarzyło mi się zapomnieć, ale czasem mam taką myśl, lecę i sprawdzam^^
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 023
Punkty reakcji
19
Miasto
Oświęcim
Wrzucasz różowe lusterko w telefon i przypomina. Działa na zasadzie budzika, choć ma też szereg innych zastosowań. :)
 

Patyszka

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2014
Posty
149
Punkty reakcji
0
samba_mamba napisał:
Jak po każdej antykoncepcji stosowanej zgodnie z zasadami. ;) Najważniejsze, to o niej... nie zapomnieć. :D
Dlatego można wybrać wkładkę hormonalną i nie trzeba pamiętać o tej antykoncepcji :) to jest wygoda nie da się ukryć,
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 023
Punkty reakcji
19
Miasto
Oświęcim
U mnie odpada, ale nie mam z tym problemu, bo nie czułabym się dobrze psychicznie z wkładką. :) Problem zapominania rozwiązuje wspomniana aplikacja. Takie "weź pigułkę" tylko znacznie bardziej subtelne. ;)
 

fiska

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2015
Posty
122
Punkty reakcji
3
samba_mamba napisał:
Wrzucasz różowe lusterko w telefon i przypomina. Działa na zasadzie budzika, choć ma też szereg innych zastosowań. :)
Też mam i działa :)
 

feelthevibe

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2014
Posty
195
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Warszawa
Patyszka napisał:
Jak po każdej antykoncepcji stosowanej zgodnie z zasadami. ;) Najważniejsze, to o niej... nie zapomnieć. :D
Dlatego można wybrać wkładkę hormonalną i nie trzeba pamiętać o tej antykoncepcji :) to jest wygoda nie da się ukryć,
zgadzam się, ostatnio nawet byłam na urlopie. słońce, plaże, ciepła woda, wędrówki no i... okres :D takie moje szczęście. no ale z tymi plamieniami, które mam obecnie wystarcza mi wkładka sama, także odpadło pakowanie tamponów, podpasek czy środków przeciwbólowych i totalnie nie ograniczałam się z aktywnym wypoczynkiem :)
 

feelthevibe

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2014
Posty
195
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Warszawa
no, znam ten ból. wcześniej musiałam albo kombinować z przesuwaniem okresu, albo zabierać tonę tabletek przeciwbólowych i tamponów a i tak zawsze wracałam niepocieszona z takiego wyjazdu, no bo jednak samopoczucie robi swoje jak się trzeba tak męczyć prawie cały wyjazd :(
 
Do góry