Facebook nie jest fajny

jedynytaki

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2012
Posty
37
Punkty reakcji
1
I tylko pogrtulowac inteligencji osobom, które wysylają wszystkie dane ze skanem dowodu... a potem przychodzi pismo z banku że rata kredytu nie spłacona ;P
 

pawel16

atrakcyjny gaduła
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
1 355
Punkty reakcji
12
Wiek
32
Miasto
Przed komputerem
Z Facebooka rezygnowałem już dwukrotnie. Tym razem jednak czuję iż jest to ostateczne pożegnanie z tym portalem. Jedynym plusem była możliwość kontaktu praktycznie z każdym obecnym/starym znajomym. Stwierdziłem jednak że moja prywatność, moje dane i czystość mojej skrzynki pocztowej jest dla mnie ważniejsza niż ten... portal społecznościowy.
 

izabela-o

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2013
Posty
11
Punkty reakcji
0
Dla mnie fb jest często jedyną możliwością skontaktowania się z niektórymi znajomymi i najszybszym sposobem uzyskiwania informacji dotyczących mojej uczelni i zajęć. Przyznam szczerze że nie mogę sobie pozwolić na "rozstanie" się z tym portalem (i w zasadzie nie chcę). Przyzwyczaiłam się do niego :)
 

pawel16

atrakcyjny gaduła
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
1 355
Punkty reakcji
12
Wiek
32
Miasto
Przed komputerem
Domyślam się jednak, że dostrzegasz podobnie jak i ja wady tego portalu jakimi są tak naprawdę spam oraz handel naszymi danymi, które tak chętnie gromadzą na swych serwerach i bardzo niechętnie je usuwają. Do niedawna usunięte przez Ciebie zdjęcie z profilu mogło być na ich serwerze przez lata. Kilka miesięcy temu zaczęli je podobno kasować i miało to zająć co najmniej miesiąc.

Oczywiście ogromnym plusem jest możliwość kontaktu z naprawdę wieloma znajomymi, lecz nie jest to wynik Facebooka, bo ten tak naprawdę nic nie oferuje jeżeli by usunąć z niego naszych znajomych ;)
 
C

Czart

Guest
"Nie wierzyłabym gosciowi z umalowanymi oczami... Serio ;)"

Wszystko co on mówi można sprawdzić. Niestety, ale to są fakty.


Nie mam NK, Fotki, FB, a nawet gg, i jestem z tego powodu szczęśliwy.

Dziwię się ludziom, że dobrowolnie upubliczniają swoją prywatność.
 

Thisisgame

Nowicjusz
Dołączył
31 Październik 2012
Posty
281
Punkty reakcji
11
Wiek
30
Egocentryczka napisał:
tym bardziej, że można nawet wszystkie dane ukryć, tak by były widoczne tylko dla autora profilu. ja też muszę mieć fejsa, cóż, taka moja dola,ale nie narzekam na niego, podoba mi się.
Dla autora profilu I twórców facebooka ;)
 

Shee

Nowicjusz
Dołączył
17 Grudzień 2012
Posty
10
Punkty reakcji
0
Faktycznie, rejestrując się na facebooku podajemy nasze dane ale przecież nie wszytkie. Na początku wymagane jest tylko imię, nazwisko, e-mail, data urodzenia i płeć, ewentualnie czasami wymagany jest numer telefonu. Nie ma się o co martwić, z takimi informacjami przecież nikt nie weźmie za nas kredytu. :) To jak ten profil będzie wyglądał później zalezy tylko i wyłącznie od nas. Nie taki Internet zły jak go malują.
 

KrólJulian

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2012
Posty
64
Punkty reakcji
2
Master557 napisał:
Poważnie trzeba podać skan dowodu? Może to ktoś jeszcze potwierdzić?
Poważnie, koleżanka miała taką sytuację, zamazywała tylko w paincie pesel i nr dowodu.
 

imna

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2013
Posty
26
Punkty reakcji
2
nie zgadzam się facebook jest fajny. popatrzcie na plusy, jakie daje platforma.
 

lixe

Nowicjusz
Dołączył
29 Maj 2013
Posty
4
Punkty reakcji
1
imna napisał:
nie zgadzam się facebook jest fajny. popatrzcie na plusy, jakie daje platforma.
te plusy to wieczne nachalne reklamy, brak bbcode i html jak na innych portalach tego typu, wieczne odzyskiwanie hasła i milion wiadomości z przeprosinami, gdzie zawsze pojawią się reklamy i dodać musze super pomysł dla nastolatków:różnego rodzaju gry początkowo darmowe, a po wyczerpaniu punktów trzeba za nie płacic
 

Bluesia

Bywalec
Dołączył
30 Marzec 2012
Posty
2 124
Punkty reakcji
127
Czart napisał:
Dziwię się ludziom, że dobrowolnie upubliczniają swoją prywatność.
Zależy kto i w jakim celu coś upublicznia. Dla mnie FB to kontakt z bliskimi, kiedy dzieli nas baaaardzo wiele km. Zwyczajnie taniej. Nie mam NK, GG itp.
@ nie w każdej sytuacji się sprawdza. Telefon to byłyby zbyt wielkie rachunki. Nie mam galerii, ani wielkich danych. Dużo ukrywam dla tych spoza. Bywam tylko w sytuacji rozmowy. W ulubionych są konkretne strony, np. nasze schronisko dla zwierząt:)
 

gumbat

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2013
Posty
29
Punkty reakcji
0
Zgadzam się, że nie jest fajny, ale często pełni pożyteczną rolę, jak np. chce się być na bieżąco z eventami
 
C

Czart

Guest
"Zależy kto i w jakim celu coś upublicznia. Dla mnie FB to kontakt z bliskimi, kiedy dzieli nas baaaardzo wiele km. Zwyczajnie taniej. Nie mam NK, GG itp.
@ nie w każdej sytuacji się sprawdza. Telefon to byłyby zbyt wielkie rachunki. Nie mam galerii, ani wielkich danych. Dużo ukrywam dla tych spoza. Bywam tylko w sytuacji rozmowy. W ulubionych są konkretne strony, np. nasze schronisko dla zwierząt:) "

Takie portale są przydatne, lecz należy podchodzić do nich z dystansem i korzystać z głową.

Dlaczego o tym wspominam? Ostatnio głośno było o moderatorce Elfik32 z "Wykopu", jej rozbieranych zdjęciach i komentarzach z przeszłości. Ludzie z wiekiem zmieniają się, zmieniają swoje poglądy, sposób postrzegania świata, a poprzez nieroztropność i młodzieńczą głupotę, mogę zrujnować własne życie. Internet nie zapomina, a co raz do niego trafi, pozostaje w nim po wsze czasy. Internauci bywają brutalni, i choćby dla odreagowania, odrobiny rozrywki potrafią krzywdzić innych, nie zastanawiając się co osoba atakowana czuje, do czego taki zmasowany atak może doprowadzić.

Dlaczego nie mam FB, NK, itp.? dlaczego nie piszę pod nazwiskiem? ponieważ mimo iż nie wstydzę się swoich myśli, które niczym nie różnią się od tych przelewanych na słowa w życiu realnym, mam świadomość, że mogę pleść głupoty, a za dziesięć, dwadzieścia lat, kiedy być może będę już zupełnie innym człowiekiem, koś "życzliwy" za pomocą mojej przeszłości będzie usiłował mnie zniszczyć. Tak, przeszłość kształtuje człowieka, lecz potrafi być również kłopotliwa.

Kiedyś bardzo dużo pisałem, zazwyczaj były to głupoty, brednie (w obecnym odczuciu). Chciałem być fajny, mądry, poważany, a przyjemnością było dla mnie zrównanie z zamią swojego adwersarza. Mimo iż z tamtych sytuacji wiele wyniosłem (troszkę zbyt późno), wiele mnie nauczyły, nie chciałbym do nich powracać, ponieważ jest to haniebna przeszłość. Jeśli byłaby taka potrzeba, jestem w stanie wziąć odpowiedzialny za swoje czyny, słowa, lecz jak już powyżej podkreśliłem, są ludzie którzy celowo nie będą słuchać, i wykorzystają to w niecnych celach.

Wolę pozostać wierny @ i telefonowi, jednak nie potępiam osób, które używają rozważnie portali społecznościowych. A tych nierozważnych? mogę się jedynie dziwić, lecz nie moja to sprawa, nie moje życie.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
@Czart czy podsumowując twój post portale społecznościowe nie są złe. Źli są ludzi którzy nie myślą nad tym co piszą a później mają pretensje do facebook'a, że one się tam znalazły tak ? :)
 

La Bella Luna

Bywalec
Dołączył
9 Październik 2012
Posty
657
Punkty reakcji
118
Wiek
35
Miasto
Wrocław
Facebook jest znośny. Tak bym to ujęła. Bywa potrzebny i bez niego ani rusz, jednak przesiadywanie na nim godzinami dla "zbicia czasu" jest nie dla mnie. Jak kto woli, jeśli ktoś nie ma pomysłu na sensowne spędzanie swojego czasu wolnego, to "fejs" jest pierwszym z brzegu rozwiązaniem. Trudno się dziwić. Jednak przenoszenie swojego życia z reala do sieci i umieszczanie go na Facebooku jest według mnie niebezpieczne z różnych względów.
 
C

Czart

Guest
@Czart czy podsumowując twój post portale społecznościowe nie są złe. Źli są ludzi którzy nie myślą nad tym co piszą a później mają pretensje do facebook'a, że one się tam znalazły tak ?
Czy jest zły? bardzo łatwo umożliwia ukazanie światu własnej głupoty. Tak jestem głupi, dlatego też myśli swe rzadko upubliczniam, a skłaniam się do słuchania innych. Mam nadzieję, że w wieku podeszłym będę miał więcej do powiedzenia.

Sam portal jako "strona www"?

"Tysiące firm wymienia się danymi z wywiadem. Nie tylko Google i Facebook"

http://di.com.pl/news/48336,0,Tysiace_firm_wymienia_sie_danymi_z_wywiadem_Nie_tylko_Google_i_Facebook-Marcin_Maj.html

Jeśli komuś to nie przeszkadza. Jeśli nie przeszkadza komuś, że jego wizerunek może zostać wykorzystany w reklamie bez zgody.

Zło jest pojęciem względnym.
"później mają pretensje do facebook'a, że one się tam znalazły"
Pretensje za co? do kogo? pretensje można mieć wyłącznie do samego siebie. Czy mają w ogóle oni pretensje? nie wiem.

Jedynym co podoba mi się na Facebooku jest to, że panuje tam jakaś kultura, w przeciwieństwie do portali informacyjnych, portali w których pseudonim jest "jednorazowy".
 

Incubus3

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2013
Posty
60
Punkty reakcji
10
Miasto
Toruń
Każdy, kto ma troche oleju w głowie dobrze wie, że Facebook to zło. Mimo wszystko, nawet osoby dobrze wiedzące, że ten portal to zło, korzystają z niego. Nie ukrywam, sam mam tam konto a to tylko dlatego, żeby móc w szybki sposób skontaktować się ze znajomymi, zobaczyć jak wyglądają ci, których nie widziałem dobrych kilka lat. Wiele złego, ale też troche dobrego.
 
Do góry