ExDojczer zapodaje przestrogę dla tych, którzy szukają pracy w DE/AT/CH

W

weteran

Guest
Haluuu... fafluchten banditen ałs polen... szejne kitemWmorden...

Gdyby, ktoś z Was miał jakieś "halo, halo..." co do wstępuuuu.... to już tłumaczę dlaczego tak a nie inaczej!
Polska mentalność a wątek będzie ku przestrodze pt. "jak nie dać się wydupcyć rodaczkowi tuż za Odrą..." ... właśnie, ta mentalność!
Co z nią?
Ino jakaś chora bo po wielu latach w okolicach Lienz spotkałem się z "pierdylionem" przecudownych ofert pracy... za przecudowne piniondzorki.
Dobra, ludzie, będzie krótko bo... nie uwierzycie ale właśnie ciśnie mnie na WC więc ... streszczę się!

Gdyby ktoś z Was miał śmialość (lubił anal) wyjechać do pracki na zachód, pracki załatwianej przez polaczka-rodaczka to musicie wiedzieć:

1. Za Waszą głowę w 99.89% przypadków rodaczek zgarnie od 200 do 300 euro od szanownego pracodawcy gdy... temu pracowawcy załatwi "Was" do roboty...
2. Stawki minimalne jakie teraz obowiązują choćby na południu Niemiec i w Austrii to kwoty od 18,75 do 28,40€ za godzinke pracy na budowie (murarz, cieśla)... / stawka na łapku!!!!!
3. Stawki minimalne na tzw. Gewerbie (czyli włąsna działalność gosp. (unijna)) to kwoty rzędu od 48 do około 65€ za godzinkę Waszego tyrkania!
4. Za mieszkania (kwatery pracownicze, pokój z wliczonym prądem i wodą) płaci się od 150 do 250€ miesięcznie
5. legalnie zatrudnieni poza miejscem zamieszkania mają płacone rozstaniowe (z rodziną, żona + dzieci) i jest to kwota około 375€ miesięcznie, obyście polskiemu pośrednikowi nie dali wyrwać sobie tego z łapki, bo nie znając języka napodipsujecie kwitów a potem... kasa leci na obce konta...
6. rodzinne, na kontrakcie obowiązuje dopiero od trzeciego meisiąca i wynosi w np. Austrii 117€ na dziecko i jest płącone przez pracodawcę a nie przez Arbeitsamt.
7. Za nagodziny (wszystko pow.10h na budowach) niemcy i AT płacą pięćdziesiątki, pilnujcie tego!
8. Po godz. 22 każdego dnia płacone jest już +100% (każdy kontrakt)... tego też pilnujcie...
9. nie podpisujcie umów o pracę z polskimi firemkami, dlaczego?
a) wszystko co zarobici eprzejdzie przez ich konto a Wam wypłacą tyle, ile ... podpiszecie zatem w kosmos poślijcie oferty za 8,9,10,11,12 a nawet i 13 euro na rączkę bo... tak naprawdę to dopiero połowa tego, co NIEMIEC zapłaci za Waszą robotę!
10. pamiętajcie, mieszkania, kwatery i inne od polaczków są 2x droższe aniżeli od Niemca! Za gaz, prąd, wodę zapłacicie osobno, np. w budynku są liczniki ale... za wodę jest ryczałt w czynszu i tak naprawdę nic się nie płaci a ... polaczkowy pośrednik będzie Was kasował miesiąc w miesiąc po 60-7 euro za samą wodę z liczników, uważajcie na to.
11. W Austrii kasjerka w markecie zarabia od 1150 do 1300 euro więc jeśli zostaniesz drwalem w alpejskich laskach za identyczną stawkę to ... niech zaświecą się Ci ze dwie kontrolki jednocześnie.
12. Nie kupujcie od Polaków jedzenia, skupują to od Uraińców z busów i autobusów i naszym sprzedają za 2/3 austryiackiej ceny....

Jak sobie coś jeszcze przypomnę, to dopiszę.

13. Czy w Austrii jest łatwo o pracę?
Bardzo łatwo ale ze znajomością (biegłą) języka, własnym autem i minimum 2500€ na start, wtedy mozna rzeźbić bez polskich pośredników nawet i do 10000€ w suchym na łapkę, drwale, cieśle, murarze, glazurnicy...
 
Do góry