Euro 2020 odbędzie się w wielu krajach

Whateva

Wyjadacz
Dołączył
25 Luty 2008
Posty
4 915
Punkty reakcji
347
Wiek
34
puchar_henri_delaunaya_470.jpeg

- Za osiem lat gospodarzami turnieju będą różne większe miasta europejskie - poinformował sekretarz generalny UEFA Gianni Infantino po spotkaniu Komitetu Wykonawczego. - To będzie Euro dla Europy - dodał Włoch.

Pomysł na takie rozwiązanie ujawnił latem prezydent UEFA Michel Platini. Francuz chce w ten sposób zaznaczyć 60. rocznicę pierwszej rywalizacji o prymat w Europie. W 1960 roku w ojczyźnie "Trójkolorowych" tytuł zdobyła reprezentacja ZSRR.
- Bardzo mi zależy na takiej formule i będę dążył do tego, żeby wprowadzić ją w życie. Z finansowego punktu widzenia to bardziej korzystne dla wszystkich krajów. Rządy nie będą musiały się martwić o 10 stadionów i lotnisk w 10 miastach, a tylko w jednym - mówił w czerwcu Platini.

Czytaj całość

Źródło: sport.wp.pl
 

27StudioPL

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2011
Posty
416
Punkty reakcji
11
Wiek
32
Miasto
Wlkp
A chyba wszystko przez Polaków heh. Wystraszyli się, że Euro 2012 może się nie odbyć, więc nie chcą dopuścić do takiej sytuacji, ale to tylko moje zdanie.
 

wazkez

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2012
Posty
3
Punkty reakcji
0
Jak dla mnie to jest bezsensowny pomysł, ponieważ zawodnicy prędzej zmęczą się podróżami niż samą grą. Mam nadzieję, że ten projekt się jednak nie uda.
 

Lis Zwiadowca

Nowicjusz
Dołączył
6 Grudzień 2012
Posty
46
Punkty reakcji
0
Znaczy czemu nie, o ile np. wprowadzą jakieś zniżki w transporcie dla podróżujących między tymi miastami kibiców.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Zniżki? A kto pokryje różnicę przewoźnikom?
Kibice dotrą za normalnymi opłatami - jak na Małysza jeździli.

Podobno (TVP) w Warszawie też może być jakiś mecz, lub nawet mecze. Żeby tylko ten dach nie nawalił.
 

Lis Zwiadowca

Nowicjusz
Dołączył
6 Grudzień 2012
Posty
46
Punkty reakcji
0
Nie wiem jakby to miało by być rozwiązane, nie znam się, ino dobrze by było gdyby coś takiego stworzyli ;)
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Powinniśmy protestować, jeśli ludzie Platiniego pominą nasz stadion na jeden przynajmniej mecz?
MSZ, Radek Sikorski, jest właściwym przedstawicielem naszych oczekiwań i domagań się o obdarzenie nas zaszczytnym mianem organizatora mistrzostw.
 

Zorund

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2012
Posty
60
Punkty reakcji
0
Miasto
Wieluń
Platini to dobry kumpel Bońka więc może mamy szansę by jedno z naszych miast gościło drużyny Euro 2012
 

Lemonka83

Nowicjusz
Dołączył
18 Grudzień 2011
Posty
100
Punkty reakcji
1
Wszystkiego trzeba spróbować. Jak będzie kaszana to już takiego wyczynu nie powtórzą.
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
to będą 32 mecze chyba albo i więcej więc na pewno jeden będzie u nas...
 

Albercik2

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Myślę, że to fajna inicjatywa - zapewne tańsza, zwłaszcza w dobie kryzysu! ;) Jestem ciekaw czy będą przy każdym meczu organizować pokazy petard i fajerwerków...
 

matikuc

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2012
Posty
17
Punkty reakcji
0
Podobno Polska też będzie się starać o ten turniej. Po udanym euro 2012 podobno mamy duże szanse.
 

jedynytaki

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2012
Posty
37
Punkty reakcji
1
Nawet i fajna sprawa, w końcu europa dąży do zjednoczenia, więc takie mistrzostwa moga być europejskie. LAe trzeba to logistycznie dobrze rozegrać, bo przecież nikt nie będzie latał po wuropie żeby zagrac kilka meczów. No i dostępnośc dla kibiców, kiedy jest w jednym kraju można ogarnąć te mecze, po europwie dla Polaka to juz wyzwanie
 

nightlark7

Nowicjusz
Dołączył
30 Styczeń 2013
Posty
19
Punkty reakcji
0
mi się podoba ta inicjatywa. sam turniej stanie się jeszcze bardziej europejski.
 

Mertys

Nowicjusz
Dołączył
15 Styczeń 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
fajny pomysł, jestem ciekaw jak to bedzie wygladalo w praktyce :)
 

futskup

Nowicjusz
Dołączył
4 Luty 2013
Posty
2
Punkty reakcji
0
Będzie ciężko z zorganizowaniem takiej imprezy, ponieważ i zawodnicy mogą się buntować na liczne podróże do różnych miast oraz kibice, którzy na pewno będą chcieli obejrzeć jakiś mecz na stadionie, ale liczne podróże, hotele wykończą ich portfele.
 

Pruczyk

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
Zapewne na etapie fazy grupowej będzie to jakoś w miarę logicznie powiązane aby drużyny nie musiały podróżować co 2-3 dni na różne końce europy
 
O

omnibox

Guest
I bardzo dobrze, żyjemy w końcu w wielkim państwie europejskim
 

hehehehehehe

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2012
Posty
72
Punkty reakcji
2
Dużo podróżowania bardzo zmęczy zawodników, nie wiem co o tym myśleć, musiałbym poczytać opinie innych ludzi, bo nie wiele wiem na ten temat, ale że zawodnicy to odczują, tego jestem pewien.
Moim zdaniem wspaniałe mistrzostwa świata to się zapowiadają w 2014 roku w Brazylii-kraju futbolu, tamtejsza atmosfera, zabawa, wszystko czego potrzeba, nigdzie ludzie nie cieszą się tak piłką jak w Brazylii, a to, że będą latać po całej Europie to lekka przesada. Przekroczą pewną granicę, po której nie będzie można zorganizować normalnych mistrzostw świata, bo wszyscy będą czuli niedosyt, że tylko w jednym kraju. Przez takie rzeczy niedługo na innych planetach będą musieli grać.
Na dzień dzisiejszy jestem na nie, ale tak jak mówiłem, muszę lepiej zapoznać się z tematem.
 
Do góry