Euro 2016 - czy Polacy wyjdą z grupy?

Bianka

Bywalec
Dołączył
28 Kwiecień 2016
Posty
440
Punkty reakcji
132
Miasto
Łódź
Ja dziś tylko pół meczu zobaczę. Drugą połowę Fra - Alb. Wynik Rosji mnie zaskoczył, nie sądziłam, że przegrają. A remis Islandii z Portugalią jakoś mnie już nie zaskoczył. Islandczycy to nie są cienkie bolki, to między innymi oni przyczynili się do tego, że na tych mistrzostwach nie ma Holandii. Austriakom i Węgrom też się postawią moim zdaniem. A w naszym obozie przed jutrzejszym meczem Nawałka już potwierdził: Szczęsny nie zagra.
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
Lepiej by się doleczył, niż załapał jakąś jeszcze poważniejszą kontuzję, lub grał poniżej swoich możliwości przez wspomniany uraz. Zdrowie i rozsądek zawsze najważniejsze.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
no i zwycięski remis, teraz pozostaje Ukraina, która walczy już tylko o pietruszkę
 

Anwalar

Bywalec
Dołączył
27 Wrzesień 2015
Posty
159
Punkty reakcji
33
Herbatniczek napisał:
no i zwycięski remis, teraz pozostaje Ukraina, która walczy już tylko o pietruszkę
Czemu o pietruszkę, Jak Niemcy pokonają wysoko Irlandię, a my przegramy z Ukrainą, to z 3 punktami też mogą awansować z 3 miejsca.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
nie awansują bo Irlandia ma przewagę nad Ukrainą - wygrała z nimi bezpośredni pojedynek
 

Anwalar

Bywalec
Dołączył
27 Wrzesień 2015
Posty
159
Punkty reakcji
33
Herbatniczek napisał:
nie awansują bo Irlandia ma przewagę nad Ukrainą - wygrała z nimi bezpośredni pojedynek
Bezpośredni pojedynek jest brany pod uwagę przy równej ilości punktów i bramek.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
W g regulaminu gdy dwie drużyny mają tyle samo punktów, rozpatruje się:

1) Liczba punktów zdobytych przez drużyny w bezpośrednim meczu rozegranym między nimi
2) Bilans bramek obu drużyn, z uwzględnieniem wszystkich meczów w grupie
3) Liczba strzelonych bramek przez obie drużyny we wszystkich meczach w grupie
4) Współczynnik UEFA z eliminacji do mistrzostw Europy w piłce nożnej 2016, eliminacji do mistrzostw świata w piłce nożnej 2014, eliminacji do mistrzostw Europy w piłce nożnej 2016 oraz z mistrzostw Europy w piłce nożnej 2016, mistrzostw świata w piłce nożnej 2014.
5) Zachowanie drużyn pod względem fair play (w finałach mistrzostw);
6) losowanie
 

Anwalar

Bywalec
Dołączył
27 Wrzesień 2015
Posty
159
Punkty reakcji
33
Herbatniczek napisał:
W g regulaminu gdy dwie drużyny mają tyle samo punktów, rozpatruje się:

1) Liczba punktów zdobytych przez drużyny w bezpośrednim meczu rozegranym między nimi
2) Bilans bramek obu drużyn, z uwzględnieniem wszystkich meczów w grupie
3) Liczba strzelonych bramek przez obie drużyny we wszystkich meczach w grupie
4) Współczynnik UEFA z eliminacji do mistrzostw Europy w piłce nożnej 2016, eliminacji do mistrzostw świata w piłce nożnej 2014, eliminacji do mistrzostw Europy w piłce nożnej 2016 oraz z mistrzostw Europy w piłce nożnej 2016, mistrzostw świata w piłce nożnej 2014.
5) Zachowanie drużyn pod względem fair play (w finałach mistrzostw);
6) losowanie
Oj, to dobrze, że zremisowaliśmy, inny regulamin znałem, dzięki za aktualizację.
 

Bianka

Bywalec
Dołączył
28 Kwiecień 2016
Posty
440
Punkty reakcji
132
Miasto
Łódź
Hiszpania pokazała w ostatnim meczu, że trzeba się z nią liczyć. Niby syta drużyna, jej trzon jest niezmieniony, dalej o jej sile stanowią Iniesta, Fabregas, David Silva, Ramos, Pique, Busquets, ale po nieudanych mistrzostwach świata, znowu coś się u nich ruszyło w pozytywną stronę. Ciekawe na ile to wystarczy. Nie ma tam już takiego błysku jak w ostaniach latach, gdy zdobywali MŚ i 2x ME ale solidną grą są w stanie pokazać się z dobrej strony i daleko zajść :) Co do naszych, to mam nadzieję, że zaprezentują na tym turnieju takie naprawdę dobre, solidne włoskie catenaccio. Widać, że w ofensywie ciężko nam idzie i na jakieś wielkie fajerwerki tam z przodu nie ma co liczyć (mimo wszystko mam nadzieję na więcej goli w meczu z Ukrainą) i trzeba być zadowolonym, że w ogóle coś wpadnie, ale obrona jak na razie pierwsza klasa. Glik a w szczególności Pazdan wymiatają :) Krychowiak też przed obroną stawia mur nie do przejścia.

Dla tych, którzy przegapili mecze naszych, tutaj jak wyglądały ich występy w skrócie :

https://www.youtube.com/watch?v=MySgCruQ9ik

https://www.youtube.com/watch?v=iT6Vbrf1IkQ

:D
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
No i w grupie F sytuacja ciekawa. Portugalia remisuje z Islandią i sytuacja tej drużyny się komplikuje. Krysia niestety nie wykorzystała rzutu karnego. Szkoda gościa, bo dużo robił w tym meczu, no ale taki jest sport. Ciekawe który zespół wyjdzie z tej grupy :)
 
W

wiki9969

Guest
Albania zwycięża. Nie wierzę w to co widzę. To Euro jest pełne niespodzianek.
 
Y

Yellow Jester

Guest
Awansem do fazy pucharowej się nie podniecajmy. To będzie zaledwie TOP16, a na takim etapie już przecież byliśmy. Dopiero najlepsza ósemka ma prawo wprawić młodych Polaków w masową erekcję. Co się zaś tyczy ewentualnego półfinału - tutaj byłbym w stanie uszanować nawet ejakulację.
 
W

wiki9969

Guest
Polska w sobotę zmierzy się z Szwajcarami. Ogólnie w statystykach Euro nasza reprezentacja lepiej wypada. Wierzę w Polaków, ale z Szwajcarią tak łątwo nie będzie. :( Na dodatek Kapustka wyeliminował się z gry. :cry:
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
Kapustka to jeszcze nie gwiazda, więc strata tego zawodnika nie przesądza o wyniku

bedzie jak z Irlandią Płn, tylko z większą szansą że Szwajcaria strzeli gola
 
M

MacaN

Guest
Yellow Jester napisał:
Dopiero najlepsza ósemka ma prawo wprawić młodych Polaków w masową erekcję.
Połowę Polaków, druga połowa będzie w przypływie radości korzystała z jej uroków.


Kurcze, ludzie! Awansowaliśmy! Mecz był tragiczny, ale wygraliśmy i to się liczy. Jest dobrze. BB)
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
oczywiście że tak, tyle że nawet jak wygramy ze Szwajcarią to później konfrontacja z Chorwacją i koniec marzeń
 
Y

Yellow Jester

Guest
Ewentualnie jeszcze wygrana z Chorwacją (niespodzianki się zdarzają) i najwyższy przyrost naturalny od lat.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
nie żartuj bo zaraz wejdzie Kate i wyłączy telewizor
 

PrzemekNad

Nowicjusz
Dołączył
22 Grudzień 2015
Posty
6
Punkty reakcji
0
Powiem Wam jestem w dobrym szoku po wczorajszym meczu, że wkońcu nam się udało tak daleko zajść. Chociaż jak czytałem statystyki to Polacy nie rządzili piłką na murawie tylko Ukraina. Nasz bramkarz też zasługuje na gratulacje, wybronił sporo strzałow. Na kogo stawiacie w sobote ?
 
Do góry