Espumisan

jaka29

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2008
Posty
1 128
Punkty reakcji
2
ALe jak coś spokojnie możesz brać sobie espumisan easy w saszetkach, takie dla osób dorosłych.
Na ulotce jaką znalazłam w sieci jest takie coś


Z reguły symetykon można stosować w okresie ciąży i karmienia piersią bez ograniczeń, gdyż
jest wydalany z jelit w postaci niezmienionej i nie wchłania się do organizmu. Jednakże przed
zastosowaniem wyrobu Espumisan® Easy w okresie ciąży i karmienia piersią należy
skonsultować się z lekarzem.
 

madziulek1985

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2011
Posty
244
Punkty reakcji
0
jaka29 napisał:
ALe jak coś spokojnie możesz brać sobie espumisan easy w saszetkach, takie dla osób dorosłych.
Na ulotce jaką znalazłam w sieci jest takie coś


Z reguły symetykon można stosować w okresie ciąży i karmienia piersią bez ograniczeń, gdyż
jest wydalany z jelit w postaci niezmienionej i nie wchłania się do organizmu. Jednakże przed
zastosowaniem wyrobu Espumisan® Easy w okresie ciąży i karmienia piersią należy
skonsultować się z lekarzem.
jaka29 napisał:
ALe jak coś spokojnie możesz brać sobie espumisan easy w saszetkach, takie dla osób dorosłych.
Na ulotce jaką znalazłam w sieci jest takie coś


Z reguły symetykon można stosować w okresie ciąży i karmienia piersią bez ograniczeń, gdyż
jest wydalany z jelit w postaci niezmienionej i nie wchłania się do organizmu. Jednakże przed
zastosowaniem wyrobu Espumisan® Easy w okresie ciąży i karmienia piersią należy
skonsultować się z lekarzem.
A widzisz. Pewnie gdybym nie miała takiego lenia to bym weszła na stronę, albo przeczytała ulotkę w sieci i też bym wiedziała :)
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 021
Punkty reakcji
17
Miasto
Oświęcim
Dziewczyny, a te granulki to zjadliwe? Bo do tej pory próbowałam tylko max, a ciekawa jestem jak tamto działa.
 

Jolanta Sokoowska

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2014
Posty
2
Punkty reakcji
0
Espumisan działa tak samo jak wszystko inne specyfiki z symetykonem, a ich wybór jest na tyle duży, można kupić tańsze odpowiedniki szeroko reklamowanego espumisanu.
 
D

Dobrawa

Guest
JolkaS napisał:
Espumisan działa tak samo jak wszystko inne specyfiki z symetykonem, a ich wybór jest na tyle duży, można kupić tańsze odpowiedniki szeroko reklamowanego espumisanu.
Po koloże wnioskuje, że opcja kopiuj-wklej, a czy mogłabyś dać link skąd czytałas o tym ?
 

Basku1988

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2014
Posty
6
Punkty reakcji
0
Bardzo dobry pomysł z tym cukierkiem pudrowym, a jeśli ten espumisan jest skuteczny to też chyba zacznę stosować. Do tej pory brałam espumisan w kapsułkach, ten zwykły. A odnośnie stosowania go przez kobiety karmiące, to moje znajome wychodziły z tej samej zasady, co Madziulek1985. Podawały swoim dzieciom w kropelkach i same go też przyjmowały.
 

rozowaewa

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2014
Posty
22
Punkty reakcji
0
ja tez wypróbowałam róznych form espumisanu, i najlepiej na mnie działa espumisan max, bo szybko przynosi mi ulge. Szczególnie teraz gdy jestem na diecie, mimo, ze staram się nie jest rzeczy które powodują wzdęcia to wyczytałam, ze dieta bogata w błonnik to tez powoduję własnie wzdęcia, gazy :/
 

madziulek1985

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2011
Posty
244
Punkty reakcji
0
A co w dzisiejszych czasach nie powoduje wzdęć, jemy we wszystkim chemię to jak mamy się dobrze czuć, wzdęcia to już chyba choroba cywilizacyjna. Dlatego nie ma innego wyjścia jak się odpowiednio ratować.
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 021
Punkty reakcji
17
Miasto
Oświęcim
Ja wypróbowałam ten easy i rzeczywiście - zaskoczona jestem - działa szybciutko i skutecznie. Mam pod ręką. :)
 

rozowaewa

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2014
Posty
22
Punkty reakcji
0
ja czytałam, ze nawet wzdęcia pojawiają się od stosowanej antykoncepcji. Tabletki antykoncepcyjne wchodzą w bezpośrednią interakcję z wątrobą, co może wpływać na sposób jej funkcjonowania.
Sprzyjają one zatrzymaniu sodu, wody w organizmie i magazynowaniu tłuszczów. W konsekwencji, stosowanie tej metody może doprowadzić do wzrostu masy ciała. Mimo iż przyrosty kilogramów nie należą do dużych, wielu kobietom towarzyszy wtedy uczucie obrzęku i opuchnięcia ciała.
 
N

nianiaSweet

Guest
ja tak właśnie mam bo biorę tabletki antykoncepcyjne, ale też zastanawiałam się czy powodem moich wzdęć nie jest jedzenie w pośpiechu, nie potrafię sobie poradzić ze wzdęciami, co możecie mi poradzić na te dolegliwości?
 

rozowaewa

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2014
Posty
22
Punkty reakcji
0
nianiaSweet napisał:
ja tak właśnie mam bo biorę tabletki antykoncepcyjne, ale też zastanawiałam się czy powodem moich wzdęć nie jest jedzenie w pośpiechu, nie potrafię sobie poradzić ze wzdęciami, co możecie mi poradzić na te dolegliwości?
Do podstawowych sposobów zapobiegania wzdęciom zaliczyć można przede wszystkim:
częstsze i mniejsze posiłki (4-6 porcji dziennie) o stałych porach,
odpowiednie dobranie spożywanych produktów (np. unikanie fasoli i kapusty),
brak pośpiechu i dokładne rozgryzanie pokarmów, aktywność fizyczną oraz regularne wypróżnienia.
W przypadku uporczywych wzdęć, zaleca się stosowanie leków łagodzących objawy, szeroko dostępnych w aptekach. Środki farmakologiczne oddziałują na zbierające się w jelitach pęcherzyki gazu, rozbijając je na mniejsze. Usprawnia to wydalanie gazów, a także zimniejsza napięcie jelit, co w dużym stopniu ogranicza powstawanie wzdęć.
Jednak długotrwałych i powracających wzdęć nie należy lekceważyć. W sytuacji kiedy wzdęcia się nasilają i są coraz bardziej uporczywe, warto zasięgnąć opinii lekarza, gdyż może to być objawem różnych, często poważnych chorób. Silne bóle brzucha, wymioty lub biegunka mogą się okazać pierwszymi symptomami niewydolności trzustki, blokady układu pokarmowego, niedoboru laktazy czy choroby wątroby. W przypadku jakichkolwiek problemów zdrowotnych lub wątpliwości, należy zgłosić się do lekarza. Wizyta u specjalisty pomoże postawić prawidłową diagnozę i zastosować odpowiednie metody leczenia.
 
N

nianiaSweet

Guest
znasz jakieś nieinwazyjne farmaceutyki które mogłabym stosować na swoje problemy ze wzdęciami? Widzę, że maszsporą wiedzę na temat wzdęć.
 
D

Dobrawa

Guest
Espumisan w domu mam jak każdy chyba, ale w kroplach i w tabletkach. Antykoncepcję stosuję, ale nie zauważyłam, żeby to tak wplywalo na mnie. A jedzenie w pośpiechu to niestety zabójstwo w każdej postaci i w większości wzdęcia murowane.


samba_mamba napisał:
Ja wypróbowałam ten easy i rzeczywiście - zaskoczona jestem - działa szybciutko i skutecznie. Mam pod ręką.
Jaki to jest ten easy ?
 

rozowaewa

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2014
Posty
22
Punkty reakcji
0
nianiaSweet napisał:
znasz jakieś nieinwazyjne farmaceutyki które mogłabym stosować na swoje problemy ze wzdęciami? Widzę, że maszsporą wiedzę na temat wzdęć.
ogolnie lubię duzo czytac, wiedzięc. Ale ogolnie dostepne leki z symentykonem są nie inwazyjne bo nie przechodza do krwi, usuwane są mechanicznie :)
 
D

Dobrawa

Guest
Widzę, że rozkladacie już Espumisan na czynniki pierwsze. Nie wiem jaki ma dokładnie skład, bo chyba aż tak to dokladna nie jestem, ale przecież krople też można podawać maluchom po 1 miesiącu życia i mają atest instytutu Matki i Dziecka. Oni dając takie atesty przewracają lek na lewą stronę, że tak powiem. Więc ja bym się w nim nie doszukiwała nic szkodliwego, bo tego nie ma :)
 
N

nianiaSweet

Guest
masz rację, ale lepiej dopytać żeby później nie mieć do nikogo pretensji, poza tym już korzystałaś z tego leku więc mniej więcej wiesz jak on działa, ja jeszcze nie korzystałam z niego dlatego wolę się dopytać kogoś kto ma już z nim dośiwadcznie.
 

elx

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2014
Posty
57
Punkty reakcji
0
mi espumisan nie pomaga, nie wiem, może mam inne problemy, ale czasami używam trilaca.
 
Do góry