Espumisan

Niunqa

Nowicjusz
Dołączył
17 Wrzesień 2011
Posty
42
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Warszawa
Espumisan 25/100 kapsułek w opakowaniu
Dostępny BEZ RECEPTY

Skład: Simeticon

Opinia, działanie: Jego głównym zadaniem jest eliminacja powstałych w jamie brzusznej gazów. Idealnie się sprawdza, a wręcz jest polecany, przez zabiegami chirurgicznymi, badaniami radiologicznymi oraz badaniami usg jako środek przeciwwzdymający. Nie wchłania się z przewodu pokarmowego, więc z organizmu jest wydalany w niezmienionej postaci. Młode mamy stosują simeticon również jakon środek na kolki dla niemowląt, jednak tylko w kropelkach i ściśle ustalonych dawkach. Według producenta podawanie tego leku maluchom poniżej 1 roku życia powinno być skonsultowane z lekarzem. Espumisan występuje w wielu postaciach, stąd niezwykła łatwość w jego użytkowaniu.

W sprzedaży:
- Espumisan 25 i 100 kapsułek
- Espumisan krople
- Espumisan Easy - bez popijania
- Espumisan Kids - dla dzieci
 

Tonina

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2012
Posty
10
Punkty reakcji
0
Wystarczy jeden rodzaj:) czytałam sporo na temat tego wyrobu medycznego, ale nigdy sama nie próbowałam.
 

Tonina

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2012
Posty
10
Punkty reakcji
0
Tak trochę temat umarł to sobie poszperałam na stronie www.espumisan.com.pl są opisane wszystkie rodzaje, a w zakładce pytania i odpowiedzi znajduje sie mnóstwo artykułów na temat wzdęć. Ja osobiście kupiłam sobie na sprobowanie tabletki i biorę je codziennie przed lub po posiłku ;))
 

Hipcio87

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2008
Posty
410
Punkty reakcji
0
Polecam Ci spróbować ten espumisan easy - coś dla ciała i dla ducha, pomaga a przy okazji jest smaczny :)
 

Tonina

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2012
Posty
10
Punkty reakcji
0
To jest ten w granulkach prawda? czytałam o nim, ale jakoś nie bardzo chciałam ryzykować. Możesz określić jego smak?
 

Hipcio87

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2008
Posty
410
Punkty reakcji
0
Hmm.. jak oranżadka, taka typowa którą można było kiedyś kupować. Taka w pomarańcz wpadająca smakiem o ile sama teraz dobrze kojarzę :D Nie ma co ryzykować, skoro jest ona polecana dzieciakom - musi być smaczna. Dzieci to trudny konsument :)
 

Tonina

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2012
Posty
10
Punkty reakcji
0
Coś w tym musi być. Może spróbuję, bo ostatnio mam już szczerze dość łykania tych wszystkich tabletek. Mała odmiana nie zaszkodzi a na pewno umili nieco życie;)
 

Hipcio87

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2008
Posty
410
Punkty reakcji
0
Dokładnie, a tą formę powinnaś dostać bez problemu w aptece. :)
 

Tonina

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2012
Posty
10
Punkty reakcji
0
Aha, bo ten klasyczny to można kupić praktycznie wszędzie, a easy tylko w aptece tak?
 
M

MocW_zbanowany

Guest
Kupcie espumisan w syropie. Znacznie szybciej zacznie działać. Z reguły jest przeznaczony dla dzieci, ze względu na postać leku, ale...
 

Hipcio87

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2008
Posty
410
Punkty reakcji
0
Tonina napisał:
Aha, bo ten klasyczny to można kupić praktycznie wszędzie, a easy tylko w aptece tak?
Wiesz to już jest indywidualna kwestia sklepu. Może jakiś rodzaj się znajdzie, ale myślę, że przede wszystkim stawiają na środek i jego skuteczność, a nie cały wachlarz asortymentu.

MocWzoru_pl napisał:
Kupcie espumisan w syropie. Znacznie szybciej zacznie działać. Z reguły jest przeznaczony dla dzieci, ze względu na postać leku, ale...
No tak postać płynna zadziała szybciej niż tabsy. Zanim się kapsułka rozpuści chwila minie.
 

Maria Gracka

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2012
Posty
47
Punkty reakcji
0
Spróbuj sobie każdego typu espumisanu i wtedy wybierz ten który najbardziej CI odpowiada :) Zgodzę się z Hipciem, kapułka dłużej się rozpuszcza, dlatego idąc za MocWzorem syrop szybciej zadziała. Pytanie tylko co Tobie bardziej odpowiada. Ja wolę easy, bo mogę go zabrać wszędzie i szybko się go przyjmuje.
 

Hipcio87

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2008
Posty
410
Punkty reakcji
0
I przy okazji jest przyjemnością zażywania bo jest na prawdę smaczny. :)
 

Maria Gracka

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2012
Posty
47
Punkty reakcji
0
To prawda! Dla mnie smakuje podobnie jak cukierek pudrowy, jednak dla mnie większą wartością jest możliwość posiadania go zawsze przy sobie i tak jak mówiłam bardzo prosto się go zażywa, można to robić w towarzystwie, czasami znajomi się mnie pytają dlaczego jem cukier, a ja gdy jest mi głupio, mówię że mam za mało energii i dzięki temu nie muszą dzielić się z nimi informacją o wzdęciach :) Bardzo przydatne!
 

Hipcio87

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2008
Posty
410
Punkty reakcji
0
Zawsze możesz powiedzieć że mam cukierek pudrowy który upora się z problemami wiążącymi się z ciężkostrawnym jedzeniem, chociaż to pewnie tylko będzie pretekstem do rozwinięcia tematu. Sama zainteresowałabym się kwestią cukierka pudrowego :D
 

Maria Gracka

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2012
Posty
47
Punkty reakcji
0
Dlatego prościej udawać, że je się cukier dla energii hehe :p chociaż niektórzy potrafią i ten temat drążyć i wtedy się zaczyna:p
 

jaka29

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2008
Posty
1 128
Punkty reakcji
2
Espumisan znam z kropli dla dzieci ale dla dorosłych jeszcze nie próbowałam. Generalnie chodzi mi o to czy możne espumisan brać kobieta karmiąca? bo szwagierka ma ostatnio spore problemy ze wzdęciami a karmi malucha.
 

madziulek1985

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2011
Posty
244
Punkty reakcji
0
Ja też jestem mamą karmiącą, i uważam, że jeśli dziecko coś może brać to i mama karmiąca też, jak mnie boli głowa to biorę kropelki przeciwbólowe mojej córki. Natomiast jak mam mocne wzdęcia to birę kropelki espumisanu równierz mojej córci :)Jeśli jej bezpośrednio można dawać to i nie zaszkodzi jak troszkę z mleczkiem się przedostanie.
 
Do góry