Epoka

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
Nie wiem czy dobrze trafiłem z działem, jak nie to proszę mnie zbesztać i przenieść temat :D

Jaka jest wasza ulubiona epoka? Bo moja to Polska Ludowa.
Nie chciałbym co prawda w niej żyć, ale coś w tej epoce jest takiego co mi się podoba :)
Czekam na opinie i komentarze :]
Dołączam też co "straszy" w stolicy i przypomina o PRL :D
 

Attachments

  • pkin.jpg
    pkin.jpg
    13,9 KB · Wyświetleń: 33

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Dział napewno zły :p, mi bardziej pasuje tutaj coś nt. szkolnictwa.

A co do tematu - Romantyzm i Oświecenie (Romant. bo filozofie tam były fajne, a Ośw. bo to wkońcu epoka rozumu itp.)
 

cichy_997

I love Roman®
Dołączył
4 Kwiecień 2006
Posty
574
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Zielona Góra
mi sie romantyzm nie podoba bo poezje takie dziwne trochu pisali...a najbardziej podoba mi sie chyba oswiecenie i renesans :D
 

Hakeryk2

Meblujdom
Dołączył
13 Kwiecień 2006
Posty
690
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Epoką która najbardziej mi sie podoba to ,,Oświecenie" (za to że ludzie nareszcie zaczęli myśleć) oraz epoka kamienia łupanego :lol: ... AAaaaa mamuta!! My ataka na MaaaaMUTAaaa! DUuuużo miesaaa . mniam :lol:
 

Aya

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2006
Posty
57
Punkty reakcji
0
Miasto
Moherland
średniowiecze i barok; czasy gdy dopatrywano się apokalipsy i gdy pierwsze portery śmierci schły na płótnie w artystycznych pracowniach, lub na rogach ulic; vanitas; Danse macabre, memento mori, ars moriendi; ale wbrew pozorom: „Zapewne człowiek nigdy tak nie kochał życia jak pod koniec średniowiecza” (Philip Aries)
 
N

Nazer

Guest
Romantyzm polubiłem, walka za ojczyznę i te sprawy no i czasy Socjalizmu w Polsce.
 

Piskllak

Nowicjusz
Dołączył
26 Kwiecień 2006
Posty
122
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Jamajka :) Gorąca stolica reggae :)
Starożytność. Epoka podobna do naszej, tylko bez techniki. Tam ludzie sobie calkiem dobrze radzili. Wg. mnie tą świetność starożytnosci przerwalo średniowiecze, jeśli wiecie o co mi chodzi ;)
 

Aya

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2006
Posty
57
Punkty reakcji
0
Miasto
Moherland
plisslak, polemizowałabym, wszyscy zarzucaja że sredniowiecze to ciemne wieki, ale tak naprawde to epoka rozwoju myśli i kultury na terenach niegdyś barbarzyńskich, ponad to pojawiły się odstępstwa od klasycyzmy greki i rzymu; za czym idzie pierwsza indywidualność
 

veleda

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2005
Posty
3 065
Punkty reakcji
1
Barok oczywiście. Oprócz tego bardzo, bardzo lubię starożytność :] Przynajmniej wydaje mi się, że historia tego okresu jest bardzo ciekawa.

Tak zastanawiam się nad odpowiednim działem :p
 

Rzeznik

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2005
Posty
242
Punkty reakcji
1
Taaa z działem jest coś nie tak, ale chyba mało kto zwraca na to uwagę :D Nie mam ulubionej epoki, każda moim zdaniem była ciekawa, jednak sam z chęcią przeniósłbym się choć na kilka dni do czasów Młodej Polski i modernizmu, by pozwiedzać ówczesny Lwów czy Kraków.. aby poszlajać się po artystycznych melinach Wiednia przełomu wieku XIX i XX... wypić Absynt z Picassem i innymi artystami.. albo z przedstawicielami ówczesnego dekadentyzmu... z fantazją napisać jakiś wierszyk i samemu poczuć się też od razu "Artystą"... założyć długi czarny płaszcz, jakiś czaderski kapelusz i parasol i wyruszyć w podróż po Europie... gdzieś tam pewnie by mi przemknął Nietzsche czy Schopenhauer... taaa to by było przeżycie :D
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
A ja bym chciał postać w kolejce po mięso i gdybym szedł z pustymi siatkami nasuwałoby mi się pytanie: "Byłem już w tym sklepie, czy nie?"
 

mtllc

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2006
Posty
2 164
Punkty reakcji
13
Wiek
44
Miasto
z lasu
Czasy II wojny światowej. Chyba żadna wojna nie miała takich skutków jak ta.
Zacznę od rozwoju nauki. Co prawda w czasie wojny prace naukowe koncentrowały się na wykorzystaniu ich w celach militarnych, ale dzięki temu umiemy wykorzystywac atom, mamy silnki odrzutowe, radary itd, itp.
Następstwa polityczne. Europa zaczęła się łączyc. Europejska Wspólnota Węgla i Stali jako protoplastka Unii Europejskiej. Europa Wsch. także zjednoczona, niestety pod przewodnictwem wielkiego brata. Koniec epoki kolonializmu.
Kultura. Po przeżyciach wojennych powstała nowa jakośc, głównie w literaturze.
Działania wojenne. Koniec z gniciem po parę lat w okopach. Szybkośc,, duża rola artylerii i wojsk pancernych.
Fenomen na skalę światową, jakim było polskie państwo podziemne.
Można by wiele pisac.
 

Attachments

  • tank.bmp
    123,1 KB · Wyświetleń: 30

scitenmark

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
14
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Toruń
ja uwielbiam XXI wiek :D z jednej strony - im coś nowsze tym ciekawsze (nie dotyczy historii Polski nowożytnej :p:D),a zdrugiej - wszystkich wydarzen tej epoki byłem świadkiem - i to ze swiadomoscia spoleczno-historyczna.
 

Severusa

Krwiożercza macica
Dołączył
19 Październik 2005
Posty
3 054
Punkty reakcji
2
Miasto
Skądinąd
Ja tam jestem za prehistoria...
Raz, że robili takie fajne rysunki na ścianach... (Widzicie? prekursorzy malowania pomieszczeń xP)
Dwa, ze nie bili się w pokoju zyli sobie.
Trzy, że światem nie rzadził pieniądz.
Cztery, że na historii jest najmniej dat do uczenia się xP
Widzicie same plusy... no moze jeden minus - niehumanitarne polowania xP
 

mtllc

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2006
Posty
2 164
Punkty reakcji
13
Wiek
44
Miasto
z lasu
Ja tam jestem za prehistoria...
Raz, że robili takie fajne rysunki na ścianach... (Widzicie? prekursorzy malowania pomieszczeń xP)
Dwa, ze nie bili się w pokoju zyli sobie.
Trzy, że światem nie rzadził pieniądz.
Cztery, że na historii jest najmniej dat do uczenia się xP
Widzicie same plusy... no moze jeden minus - niehumanitarne polowania xP

Raz - człowiek juz od początku miał skłonności do wandalizmu
Dwa - bic się nie bili, ale bardzo chętnie zabijali bo przecież nie samym chlebem człowiek żyje
Trzy - pieniądz nie, ale za to królicze skórki, kościane ozdoby
Cztery - nauka prehistorii ze wszystkimi jej kulturami jest najtrudniejsza
Pięc - humanitarne zabijanie, ciekawa koncepcja
 
Do góry