energetyka jądrowa

kika868686

Master
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
2 568
Punkty reakcji
130
chciałabym poznać opinie innych o uzyskiwaniu eneregii po przez rozszczepiania i syntez jąder pierwiastków promieniotwóczych. Czy uważacie że ma szanse na akceptacje społeczną w Polsce? czy macie jakieś obawy względem energii jądrowej?

czekam na opinie :)
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
Studiuje energetyke a pisze prace z jadrowki.. watpliwosci i sprzeciwow nie mam ZADNYCH :)

To nie jest juz pytanie czy? tylko kiedy

Polska nie ma wyjscia.. a tak wogole takie temat gdzies juz chyba zalozylem :D
 

kika868686

Master
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
2 568
Punkty reakcji
130
Polska nie ma wyjscia.. a tak wogole takie temat gdzies juz chyba zalozylem :D

ja szukać, ale nie znaleźć takowego :p

też uważam, że jako kraj rozwijający się, musismy w najbliższych latach wybudowac takową elektrownie, ale kwestie formalne i niewiedza społeczeństwa na ten temat może skutecznie po raz trzeci zniweczyć plany budowy jądrówki.

ps. swoją droga szalenie ciekawa sprawa ta energetyka. gdzie to studiujesz jeśli można wiedzieć?
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
ja szukać, ale nie znaleźć takowego :p

też uważam, że jako kraj rozwijający się, musismy w najbliższych latach wybudowac takową elektrownie, ale kwestie formalne i niewiedza społeczeństwa na ten temat może skutecznie po raz trzeci zniweczyć plany budowy jądrówki.

ps. swoją droga szalenie ciekawa sprawa ta energetyka. gdzie to studiujesz jeśli można wiedzieć?


Studiuje Energetyke na Polibudzie Slaskiej

a temat byl :)

http://www.forumowisko.pl/index.php?showto...p;#entry1949929
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
I w tym o to momencie można by zamknąć dyskusje. Pozostawię jednak otwarty temat. Może ktoś będzie miał pytania ściśle techniczne. Niech nie spamuje wtedy w społeczeństwie tylko zada je tu.
W sprawie akceptacji atomówki w społeczeństwie i wśród polityków, do tamtego tematu proszę, inaczej post zostanie usunięty.
 
Do góry