Emo

Z

Zerek

Guest
Emo to taki rodzaj subkultury... ludzie którzy się tną i zapuszczają grzywe tak by zasłaniała poł twarzy... to tyle jeżeli chodzi o wygląd ciekawi mnie jakiej muzy słuchają takie ludziska i czy wogól znajdzie się ktoś taki na tym forum.......

Poczekamy zobaczymy...
 

Yoggi

wujek Stefan mistrz ciętej riposty
Dołączył
6 Wrzesień 2006
Posty
3 735
Punkty reakcji
14
Miasto
z Biedronki
Pierwszy raz słyszę o nich. na szczęście nie znam takich ludzi. Na nieszczęście nic o nich nie wiem
 

Kerio

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
7 525
Punkty reakcji
14
"Emo" to skrót pochodzący od angielskiego słowa "emotional". Termin emo w odniesieniu do muzyki, oznacza naładowane emocjonalnie gatunki rocka. Dzisiaj nazwą "emo" błędnie określa się wiele punkowych i rockowych zespołów. Podobne pomyłki dotyczą też klasyfikowania pewnych zespołów, w których muzyce występuje sporadycznie wokal w postaci krzyku lub metalowego growlu, jako screamo. Screamo (emo violence) jest charakterystycznym gatunkiem, do którego takim zespołom jak chociażby Underoath stylistycznie daleko.

Użycie tego terminu "emo" w klasyfikacji grup jest często tematem burzliwej debaty. Mówi się, że styl emo pochodzi z połowy lat 80 ze Stanów Zjednoczonych, Północnego Wschodu Atlantyku, Nowego Brunszwiku czy też Waszyngtonu (DC) (trudno jednoznacznie określić jego pochodzenie).

Emo bardzo często był powodem uszczypliwych drwin krytyków oraz fanów innych gatunków muzyki rockowej. Emo oskarżano o bycie "miękkim" oraz zbyt kobiecym, stąd też wg niektórych fanów muzyki rockowej, nie zasługującym na wspólną klasyfikację do "ciężkiej" muzyki - metalu czy punk-rocka. To jednak nie zniechęciło wielu ludzi do zafascynowania się tym stylem.

Sam wyraz "emo" jest również używany w kolokwialnym języku angielskim jako synonim do depresyjnego, kiepskiego samopoczucia.


To by tłumaczyło czego słuchają i dlaczego żyletki.
 

R.F.

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2006
Posty
162
Punkty reakcji
0
słuchają From First To Last [co polecam]
Taking Back Sunday
My Chemical Romance
Fall Out Boy
Aiden
itp itd...
lubię tą muzykę
i naprawdę dziwi mnie to, że praktycznie nikt na tym forum nie słyszał o EMO!

a jeżeli ktoś nie wie jak oni wyglądają to ja już foty dawałam w inym temacie
 

Kerio

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
7 525
Punkty reakcji
14
muzyka moze i nie jest zła, ale image itp żenada :]
 
N

Nazer

Guest
Emo? To takie wiecznie zagubione, smutne będące w depresji owieczki. Piosenki w stylu "nikt mnie nie rozumie ide sobie podciąć żyły tralalalalalala pamparampa"
Heh, co do wyglądu to śmiesznie wygląda banda emo, gdzie wszyscy faceci mają taką samą grzywkę i taki sam, czarny kolor piór. Nie żebym ich piętnował za wygląd, w końcu bycie klonem jest takie oryginalne.
 
Do góry