EMERYTURY

pateczka15

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2011
Posty
159
Punkty reakcji
0
Co nie zmienia faktu, że jak się sami nie zatroszczymy o siebie, to nikt za nas tego nie zrobi. Żeby inwestować pieniądze, nie trzeba ich mieć nie wiadomo ile, a składka na fundusz emerytalny jest inwestowana i albo zyskujemy albo nie.
 

wilk07

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2012
Posty
7
Punkty reakcji
0
To prawda że jak się sami nie zatroszczymy o siebie, to nikt za nas tego nie zrobi.. Dlatego już dawno zapomniałem o ZuSie i nie wierzyłbym że na starość zagwarantują mi dobrą i wysoką emeryturę. Postanowiłem więc sam się zabezpieczyć by mieć parę źródeł dochodu.
 
N

nianiaSweet

Guest
no i dobrze robisz, ja róweniż uważam że zarówno obowiązkowe jak i dobrowolne formy oszczędzani powinny być dla Nas równei ważne, bo jak to mówią "ziarnko do ziarnka i zbierze się miarka".
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Warto lokować oszczędności w Banku Anglii.
Jak na razie to solidna firma
 

zenio

Nowicjusz
Dołączył
17 Październik 2012
Posty
19
Punkty reakcji
0
Muszę zacząć o tym myśleć bo czuje że nadejdą ciężkie czasy
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Prawdopodobne jest zlikwidowanie nie tylko OFE, ale i ZUS-u, bo zabraknie forsy na wypłaty.
A składki tych, którym ZUS zabierał część dochodów, a emerytury nikt im nie da?
Przepadną?
Ależ to byłaby zwyczajna grabież, czyli złodziejstwo jawne i bezczelne.
 

pateczka15

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2011
Posty
159
Punkty reakcji
0
Coraz więcej ludzi ma takie obawy. Póki co nic takiego się nie dzieje. Obawa i wątpliwości też nie skłania wielu osób do jakiś oszczędności.
 

Kartek

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2012
Posty
15
Punkty reakcji
0
Wiek
41
lepiej na pewno nie będzie,w rezultacie i tak sami musimy sobie radzić.
 
N

nianiaSweet

Guest
wsarto się po prostu zabezpieczyć, a wystarczy zacząć od wyboru dobrego OFE, co nic nie kosztuje no może odrobiny analizy.
 

Deadalus

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2012
Posty
70
Punkty reakcji
0
Wy się emeryturą martwicie, a lepiej zastanówcie się czy jej dożyjecie ja obstawiam, że nie bo pewnie wiek emerytalny do 90 podniosą. Ofe to lipa, kiedy jest dobrze to dobrze, a kiedy dojdzie do załamania na giełdzie to usłyszysz przepraszam i co najwyżej 20% kwoty z zus ( zus to też lipa, ale wynika to z rozrzutności naszej kochanej instytucji, zabrać ludziom postawić sobie gmach, jak i braku możliwości inwestowania pieniędzy przez zus w cokolwiek, a oznacza to, że wkładasz 100zł, po roku jest inflacja i masz już na koncie 90zł ). Poszukać sobie czegoś, jakiś fundusz, ale chyba nie akcji skoro jest to inwestycja długoterminowa, albo konto oszczędnościowe, nie są to kokosy, ale niech chociaż inflację kryje, to przynajmniej jest tyle ile było, a nie mniej.
 

FestBaba

Nowicjusz
Dołączył
16 Listopad 2010
Posty
76
Punkty reakcji
0
Wy się emeryturą martwicie, a lepiej zastanówcie się czy jej dożyjecie ja obstawiam, że nie bo pewnie wiek emerytalny do 90 podniosą.

Dokładnie tak samo sobie pomyślałam. 67 lat to jest teraz a za 30 lat może to być i 75 lat.
Pytanie czy do tego czasu ZUS jeszcze będzie istniał czy padnie za 5 lat a może szybciej.
ZUS ma taki dług, że Grecja to mały pikuś.
 

KloszeK

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2013
Posty
16
Punkty reakcji
0
Ja sadzę, że dni ZUSu są policzone: nie oferuje nic, a ściąga ogromną kasę - gdzie tu logika? Takie instytucje nie mają racji bytu...
 

KloszeK

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2013
Posty
16
Punkty reakcji
0
Ja sadzę, że dni ZUSu są policzone: nie oferuje nic, a ściąga ogromną kasę - gdzie tu logika? Takie instytucje nie mają racji bytu...
 

alinab1

Nowicjusz
Dołączył
22 Styczeń 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
Na waszym miejscu nie wiązałbym przyszłości ż funduszami emerytalnymi:) jeśli macie problem z rozliczeniem z Urzędem Skarbowym polecam PIT 36
 

dagna84

Nowicjusz
Dołączył
23 Maj 2013
Posty
11
Punkty reakcji
0
Ja zapatrując sie na to co sie dzieje, stwierdzilam, że najlepiej jak sobie sama poniekąd zapewnie emeryture, stąd też wybrałam oszczedzanie na III filar. Póki co wydaje mi sie to naprawde dobra opcją, co prawda długo zastanawialam sie gdzie najlepiej bedzie zacząc oszczedzanie i wybrałam IKE w BPH TFI mają bardzo dobre warunki i jasne zasady. A wy oszczedzacie na III filar, czy moze nie ?
 

ant_ek67

Nowicjusz
Dołączył
12 Sierpień 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
Ja myślę w sumie nad tym czy warto oszczędzać na III filar, ale z kolei też czekać na decyzje państwa o przyznanie emerytury może być ciężkie, tym bardziej, że co chwile zmieniają się ustawy dotyczące przyznawania emerytury. A zadowolona jesteś z tego IKE? Konsultowałaś z kimś ten wybór np. z doradcą czy sama wybrałaś BPH ?
 

Lou_Cash_2013

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2013
Posty
12
Punkty reakcji
1
Wiek
39
A ja tam widzę od dawna do czego państwo dąży - redukcja liczby przyszlych emeretów poprzez podniesienie progu wieku :D
 

Anhella

Nowicjusz
Dołączył
27 Styczeń 2010
Posty
30
Punkty reakcji
0
Wilk_LancaSter napisał:
Prawdopodobne jest zlikwidowanie nie tylko OFE, ale i ZUS-u, bo zabraknie forsy na wypłaty.
A składki tych, którym ZUS zabierał część dochodów, a emerytury nikt im nie da?
Przepadną?
Ależ to byłaby zwyczajna grabież, czyli złodziejstwo jawne i bezczelne.
To co wtedy będzie? Państwo w ogóle nie wypłaci pieniędzy emerytom? ;/
 

berenikaeliza

Nowicjusz
Dołączył
22 Kwiecień 2015
Posty
50
Punkty reakcji
0
ja się urodziłam w 80 tych latach i tak sobie mysle ze już emerutury w ogole nie będę miała. A co miesiąc odprowadzam te składki i nie wiadomo na co to idzie.
 
Do góry