EMERYTURY

CristianoSolaris

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2012
Posty
17
Punkty reakcji
0
Twoje pieniadze Twoj wybor. Dla mnie jak najbardziej zrozumialym jest utajnianie zarobkow przez prywatnych przedsiebiorcow. Oni po prostu wiedza ze to sie bardziej oplaca. Ty jako pracownik (tak mysle) masz male szanse aby wplynac na wysokosc skladek. Moja mysl byla ogolna.
Fakt nalezy wybrac najlepszy fundusz jaki jest na rynku ale tak naprawde nie gwarantuje on ci niczego.
 
N

nianiaSweet

Guest
no ale przecież są i lepsze i gorsze OFE, skoro są prowadzone rankingi, w których rózne fundusze plasują sie na rożnych miejscach to znaczy że są te kóer lepiej wykorzytsyuja. pomnajząja nasze pieniądze i te które radza sobei z tym trochę gorzej.
 
N

nianiaSweet

Guest
albo po to aby nasze pieniądze przynosiły jakieś zyski pod "banderą" dobrze pracującego OFE, na stare lata.
 

pateczka15

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2011
Posty
159
Punkty reakcji
0
Nie duże, ale zawsze zyski, a nie straty :)
Mnie cieszy tylko to, że zakazano agentom OFE akwizycji, bo można sobie w spokoju samemu wybrać.
 
N

nianiaSweet

Guest
a to już się zmieniło? ja pamiętam jak moja mamę nękała jakaś akwizytorka po tym jak zmieniła swoje OFE.
 

Oxar

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2011
Posty
205
Punkty reakcji
5
zauważyłam w naszym kraju tendencję do nie wykorzystywania możliwości samodzielnego wyboru. ZUS i tak nam sporo zabiera, po co czekać aż nas wylosują do najgorszego funduszu?

Ująbym to inaczej.W naszym kraju jest tendencja do wspomagania przez tych,którzy coś mogą tych,którzy potrafią ich zainteresować materialnie.
 
N

nianiaSweet

Guest
ale Twoja teoria kiepsko się wpisuje w przypadku OFE, przecież to każdego z nas osobisty interes żeby mieć najlepszy fundusz.
 

Tomasz876

Nowicjusz
Dołączył
2 Lipiec 2012
Posty
8
Punkty reakcji
0
a to już się zmieniło? ja pamiętam jak moja mamę nękała jakaś akwizytorka po tym jak zmieniła swoje OFE.
Witam powiem tak jak niektórzy tutaj nie ma co liczyć na Rząd że da ci dobrą emeryturę i OFE trzeba samemu sobie odkładać, ale nie pieniądze bo czym jest pieniądz to tylko środek płatniczy tak jak to ujął Robert Kiyosaki, Trzeba lokować pieniądze w jakieś wartości np. obrazy, wina, ropę, złoto. A co do cytatu obejrzyj sobie na youtubie filmik http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=AhgAWO_sHc8 zrozumiesz dlaczego twoja mama była nękana.
Ja oszczędzam w złocie więcej napisałem w tym temacie http://www.forumowisko.pl/topic/154370-gdzie-najlepiej-ulokowac-pieniadze/page__st__140
 

Luiza33

Nowicjusz
Dołączył
26 Kwiecień 2012
Posty
16
Punkty reakcji
0
też uważam że warto się zabezpieczyć na przyszłość i już odkładam dzięki https://www.planemerytalny.pl/
 
N

nianiaSweet

Guest
no tak, walka o klienta to walka o pieniądze :)
oczywiście że zamierzam jeszcze odkładać w inny sposób na emeryturę, ale wiem że OFE jest obowiązkowe więc wybrać i tak musimy.
 
N

nianiaSweet

Guest
ale nawet pracując na umowę-zlecenie co miesiąc są Ci potrącane składki do ZUS i OFE
 
H

Hastler

Guest
Moje wyobrażenie emerytury jest takie ze muszę założyć kilka strony forów portali najlepiej teraz żeby na starość mieć z nich rentę bo z tych składek to śmiech na sale
 
N

nianiaSweet

Guest
ale masz świadomość tego, że w polskim systemie emerytalnym przynależność do OFE jest obowiązkowa, więc jak sam nie wybierzesz o Cię wylosują!
 

Prusak

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2012
Posty
48
Punkty reakcji
6
Musze napisac ze bzdura jest twierdzenie, ze OFE sa od pomnazania naszych pieniedzy. Jesli ktos nie wiezy prosze sprawdzic aktualne wyceny jednostek, archwialne za ostatni miesiac, za ostatnie 6 miesiecy, za ostatni rok. Piekna maszynka dla wyciagania od nas pieniedzy. Jednostki poprostu spadaja, to co wplacamy fundusze sobie inwestuja w swoje rzeczy, ktore faktycznie daja zwrot, nam sie wmawia ze jest kryzys dlatego wszyscy traca....hehe niestety ' robia nas jak chca' biedni staja sie biedniejsi a bogatsi jeszcze bogatsi, nie mam nic przeciwko ukrywaniu dochodow przez przedsiebiorcow, w obecnym systemie poprostu nie da sie inaczej....inaczej jestes frajerem, ktory slepo wierzy w slodkie obiecanki.
 
N

nianiaSweet

Guest
no ale niestety polski system emerytalny nie przewiduje możliwości pominięcia odprowadzania składek do ZUS i OFE, poza tym na jakims forum wyczytałam, że do 2017 mają się zwiększyć składki do OFE do 3,8%. Lepiej niż 2,3%, wiec moze warto wcześneij sie zainteresować tematem emerytury.
 

Prusak

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2012
Posty
48
Punkty reakcji
6
ja jestem caly czas zdania ze jesli ktos jest systematyczny i jets w stanie 100zl odkladac miesiecznie i odpowiednio to lokowac to do 60 roku zycia na prawde mozna zgromadzic niezla sume pieniedzy. Kwestia systematycznosci.
 
N

nianiaSweet

Guest
zgadza się, ja również uważam, że należy jeszcze korzystać z jakichś alternatywnych źródeł oszczędzania, ale z drugiej strony "ziarnko do ziarnka......" więc trochę tu, trochę tam i coś sie do emerytury uzbiera. Ja tam wolę świadomie wybrać OFE i sobie odkałdać na starość.
 

Ola1231

Nowicjusz
Dołączył
24 Wrzesień 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Możliwość odkładania środków na fundusz emerytalny jest fenomenalną sprawą. Przy dzisiejszych cyrkach z emeryturą państwową, posiadanie indywidualnych oszczędności jest ogromną wygodą i zabezpieczeniem, dlatego zawsze każdemu polecam takie rozwiązanie.
 

pateczka15

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2011
Posty
159
Punkty reakcji
0
To prawda, choć system emerytalny ma charakter obowiązkowy, to dodatkowa forma zabezpieczenia jest nasza indywidualną i dobrowolną decyzją. Fundusz emerytalny w prawdzie też wybieramy sami, ale nie działa on według tych zasad co konta oszczędnościowe czy III filar.
 
Do góry