Ekstraklasa w XXI - kto najlepszy? Ranking i Wasze opinie

Only777

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2015
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam.
Wpadł mi w ręce ciekawy artykuł. Zestawienie punktowe drużyn występujących w Ekstraklasie w XXI wieku, czyli w latach 2000-2014.
Najlepsza okazała się Legia. Zgadzacie się z tym?
Ranking tutaj:
z-falsza.pl/2014/12/21/legia-najlepsza-w-xxi-wieku-o-wlos

Swoją drogą ciekawa stronka. Może w końcu jakaś alternatywa dla wesz... nie będę reklamować. :)
 

princess_r

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2014
Posty
65
Punkty reakcji
1
Miasto
Wrocław
Tak, w punktowym zestawieniu najlepsza jest Legia, tylko pytanie, czy to właśnie oni dali najwięcej polskiej piłce? Moim zdaniem, niekoniecznie. Na arenach europejskich, dużo lepsze wrażenie przez pierwszą dekadę i na początku drugiej robiły Wisła i Lech. Występy Wisły w Pucharze UEFA pamięta chyba każdy kibic w Polsce. Czasy Frankowskiego, Żurawskiego, Kosowskiego, Szymkowiaka, Uche. Później Lech wygrywający z Manchesterem City i Juventusem. A Legia? Legia tak naprawdę nic w Europie nie osiągnęła, nie dała rozgłosu polskiej piłce, nie dała jej jakiegoś wielkiego przybytku puntkowego w rankingach federacji europejskiej. No może poza tymi ostatnimi 3-4 latami, gdzie faktycznie wychodziła z grupy LE, chociaż trzeba podkreślić, że grupę miała dużo łatwiejszą niż Lech wtedy.

No i żadna z drużyn się nie ośmieszyła tak bardzo jak Legia w ostatnich latach. Wypadek z Bereszyńskim, później jeszcze list otwarty do "przyjaciół" czy ktoś niechciałby kupić Żyrę. Do tego dodać trochę wstydu, który robią kibice (oczywiście Lech też się nie popisał w meczach z Żalgirisem Wilno, gdzie wywieszona została ta bzdurna flaga o Litewskim chamie) i mamy niezbyt pozytywny wizerunek polskiego klubu w Europie. Wisła i Lech jakoś bez większych kontrowersji pokazywały się w swoich najlepszych latach i robiły lepsze wrażenie niż Legia obecnie.
 
Do góry