Ekspres do espresso (przede wszystkim)

diva ziomek

Niepoprawny Humanista
Dołączył
17 Listopad 2006
Posty
1 607
Punkty reakcji
10
Miasto
Oświęcim/Kraków
Moi drodzy,

obecnie od kilku lat posiadam ekspres na kapsułki nescaffe dolce gusto - dla mnie do espresso, a dla gości do latte czy cappuccino. Przez lata mi służył, ale po przerzuceniu się na kawiarkę i kawę od dobrego dostawcy... bez porównania. Niczym kawa i pseudo-kawa.

Potrzebuję wymienić ekspres na coś innego. Kawiarka pozostaje, aczkolwiek potrzebuję sprzętu, który będzie w stanie zrobić mi w miarę szybko przed pracą świetne i bardzo mocne epsresso - mój główny warunek zakupu.
Chciałbym wydać na niego max 1500zł (niepotrzebny mi zbiornik na mleko, gdyż mieszkam sam a pijam prawie wyłącznie espresso - dziewczyna pijąca białe kawy wpada na weekendy więc wystarczy spieniacz mleka).

Macie jakieś godne polecenia ekspresy które testowaliście i wychodziła z niej pyszna i mocna kawa? Od razu zaznaczam iż zdaję sobie sprawę, że dobra kawa to połowa sukcesu :)

P.S. Zachwalane są bardzo ekspresy kolbowe, ale podobno robią kawę bardzo długo.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Aż jestem ciekawy, czy jakikolwiek ekspres do 1500 zł przebije smak kawiarki. Obawiam się jednak, że będzie ciężko.

Wstań sobie 5 minut wcześniej i czekaj, aż ambrozja wypełni w całości kawiarkę :p
 

tomrok

Zbanowany
Dołączył
19 Październik 2016
Posty
179
Punkty reakcji
2
Automatycznego w tej cenie nie polecam

Polecam za to ekspres kolbowy i dodatkowo porządny młynek do kawy.

Dobre automatyczne zaczynają sie od 3500 w górę ( chodzi tutaj o Nivonę i Jurę).Tańszego nie kupuj.
 

diva ziomek

Niepoprawny Humanista
Dołączył
17 Listopad 2006
Posty
1 607
Punkty reakcji
10
Miasto
Oświęcim/Kraków
Chodzi o sytuacje kiedy musze w nocy wstać, mam kilka minut na ogarnięcie się wyjście z domu. Przez ten aspekt kolbowy odpada a czasu na kawiarkę również nie będzie.. Jeśli chodzi o cene automatu to przecież wszystko zależy głównie od kawy? Są ludzie którzy mają ekspresy automatyczne za 5000zł a pakują do nich np. Tchibo zamiast kaw w palarni.
Pisałem do Delonghi i pytałem czym się różni jeden ekspres za 1200 od tego za 2500zł i powiedzieli że głównie wyglądem i bajerami a reszta taka sama. Wpadły mi w oko dwa rodzaje jak dotąd po dłuższym szukaniu w sieci.. jeden gdzie spienia się mleko samemu a drugi pobiera go z kubka/butelki z mlekiem.
-Delonghi 22.110
-Saeco Lirika One Touch Cappuccino RI9851/01
 

Angelika22

Zbanowany
Dołączył
15 Luty 2020
Posty
14
Punkty reakcji
0
za 750 zł można kupić ekspres Breville do espresso ale ma też spieniacz dla osób które lubią cappucino czy latte
a smak kawy czy dobra czy średnia zależy tu też od wyboru ziarna a nie tylko do sprzętu
 

Ermildo

Zbanowany
Dołączył
20 Styczeń 2021
Posty
13
Punkty reakcji
0
Jeśli planujecie sobie kupić ekspres do kawy, polecam ten lepszy automatyczny. Dobre ekspresy ma Nivona albo Jura Jeśli nie macie funduszy to dobrą opcją jest kupienie sobie młynka do kawy i ekspresu kolbowego, który jest tańszy. Ewentualnie kupno kawiarki.
Swoją drogą sklep polecam równiez z racji ich wyboru kawy. Mają spory wybor roznego rodzaju kaw ziarnistych i mielonych. Ceny korzystniejsze niż w sklepach stacjonarnych. Poza tym fajna obsługa, ktora doradzi Wam w wyborze kawy.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Karpatie

Zbanowany
Dołączył
28 Maj 2021
Posty
57
Punkty reakcji
1
Pytanie jakie macie doświadczenie w robieniu kawy.

Jeśli nie macie doswiadczenia, najlepszy będzie ekspres automatyczny.

Ekspres kolbowy to podstawa w każdej profesjonalnej kawiarni, wymaga jednak przeszkolenia - osoba z ulicy nie będzie potrafiła się nim sprawnie posługiwać aby robić kawę.

Jeśli jednak robicie kawy dużo to polecam kolbowy. Jak równiez dobre szkolenie pod okiem profesjonalnego baristy.

Ekspres do kawy do kawiarni znajdziesz w tej firmie. Na miejscu powinni doradzić CI jaki sprzęt będzie najlepszy. W firmie mają spore doświadczenie.
 
Do góry