Ekspres ciśnieniowy do biura

kamil.z

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2009
Posty
36
Punkty reakcji
0
Miasto
Wrocław
Witam,

prowadzę małą firmę i poszukuję odpowiedniego ekspresu do kawy. W biurze obecnie pracuje 20 osób, a w ciągu dnia przewija się jeszcze kilu-kilkunastu klientów. Ekspres byłby często eksploatowany, więc dobrze by było gdyby to był jakiś porządny sprzęt, a kompletnie się na tym nie znam. Bardzo proszę o pomoc
 

Max Kwiatkowski

Bywalec
Dołączył
14 Luty 2013
Posty
547
Punkty reakcji
136
Wiek
33
Dobrze trafiłeś ^_^ Szkoda tylko, że nie określiłeś ile środków chciałbyś na ekspres przeznaczyć, bo rozpiętość jest ogromna.
Zacznijmy od tego, że najlepszym wyborem będzie ekspres automatyczny. Jeśli zdecydujesz się na "kolbkę" to wokół będzie brudno, trzeba kupować zmielone ziarno przez co kawa będzie miała gorszy smak, bo zwietrzeje (lub dodatkowo inwestować w młynek i mielić na miejscu). Natomiast z ekspresem automatycznym każdy sobie poradzi.
Moja sprawdzona, wypróbowana w naprawdę ciężkich warunkach (lokal gastronomiczny, duży ruch) marka to DeLonghi. Na stronie producenta znajdziesz wszystkie dostępne modele automatyczne, a nabyć je możesz w EuroRtv, MediaMarkt itd lub nieco taniej w sklepach online. Niestety taki ekspres to wydatek nie mniejszy niż 3000 zł (kolbki dostaniesz od kilkuset zł).

Innym rozwiązaniem są ekspresy na kapsułki (Tchibo, Nespresso itd.). Niestety o ile zakup samego ekspresu to wydatek rzędu nawet 250 zł, o tyle wypicie mocniejszej kawy kosztuje 3,5 zł (dwie kapsułki). Za mocną kawę z ekspresu na ziarno zapłacimy 1,16 zł (licząc, że kawę robimy z 16 gram czyli 2 espresso, a kg dobrej kawy kosztuje 70 zł). Jest zatem różnica i do biura wybór wydaje się oczywisty.

Jeśli natomiast dysponujesz budżetem z górnej półki to najlepszym i najprostszym rozwiązaniem są ekspresy WMF. Spotykamy je np. na Orlenie czy Statoil. Jego zaletą jest możliwość ustawienia każdej kawy, która kryje się pod każdym guzikiem (od ilości ziarna, mocy, stopnia zmielenia aż po stopień i sposób spienienia mleka). Podchodzimy, jeden guzik i kawa gotowa. Tutaj niestety trzeba się liczyć z wydatkiem około 12.000 zł (za ekspres używany). Czasem widzę ten kombajn w biurach :)
 

Max Kwiatkowski

Bywalec
Dołączył
14 Luty 2013
Posty
547
Punkty reakcji
136
Wiek
33
@Brave, no właśnie o takich korbkach mówiłem. Niestety nie jest to automatyczny ekspres. Trzeba zmieloną kawę nabić, ubić i dopiero jest napój. Trochę mniej wygodne jak na biuro, gdzie w jednej chwili kawę może chcieć 5 osób.
 

kamil.z

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2009
Posty
36
Punkty reakcji
0
Miasto
Wrocław
Max napisał:
@Brave, no właśnie o takich korbkach mówiłem. Niestety nie jest to automatyczny ekspres. Trzeba zmieloną kawę nabić, ubić i dopiero jest napój. Trochę mniej wygodne jak na biuro, gdzie w jednej chwili kawę może chcieć 5 osób.
Dokładnie, takiej sytuacji wolałbym uniknąć. Dlatego wydaje mi się, że najlepiej gdyby miał jak najwięcej funkcji automatycznych.

szkudlarnik napisał:
ja mam w biurze saeco, chyba nawet taki model http://www.ceneo.pl/11618086 ale w czarnym kolorze i przyznam szczerze, że nieźle się prezentuje i do tego bardzo cicho parzy smaczną kawę )
Cenowo jak najbardziej mi odpowiada, ale mam pytanie: czy w związku z tym, że ma pojemnik na mleko, on sam jest w stanie spienić je i dodać do kawy?? Miałem do czynienia tylko z dyszami, więc zupełnie nie orientuję się na czym ten trick polega. Bardzo proszę o odp.
 

alicjaska

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2010
Posty
8
Punkty reakcji
0
kamil.z napisał:
Cenowo jak najbardziej mi odpowiada, ale mam pytanie: czy w związku z tym, że ma pojemnik na mleko, on sam jest w stanie spienić je i dodać do kawy?? Miałem do czynienia tylko z dyszami, więc zupełnie nie orientuję się na czym ten trick polega. Bardzo proszę o odp.
Jeżeli ekspres wyposażony jest w karafkę to proces spieniania mleka jest zautomatyzowany… jedyne co musisz zrobić to uzupełniać mleko w pojemniku, który swoją drogą możesz trzymać w lodówce. W przypadku niektórych modeli możesz też się spotkać z dyszą i karafką, wtedy dysza służy do zalewania gorącą wodą np. herbaty lub właśnie do spieniania mleka (ręcznego)… tydzień temu pomagałam rodzicom wybrać odpowiedni ekspres, ale dużo tańszy :))
 

Wojciech Garski

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2015
Posty
1
Punkty reakcji
0
Dobre są ekspresy firmy Saeco , ja mam u siebie w biurze jeden a mój brat u siebie drugi. Dobrze parzą kawę, są ławte w obsłudze no i zdają egzamin na 6 :)
 
J

jagnam

Guest
My również w biurze mamy ekspresy Saeco. Kawa naprawdę dobra, aromatyczna oraz pobudza do działania ( szczególnie w poniedziałki jak nikomu nic się nie chce po weekendzie). W dodatku nie był to aż taki duży wydatek bo bez problemu takie ekspres można sobie wynająć.

Nie wiem czy wiecie, ale istnieją firmy, które zajmują się dzierżawą takich ekspresów firmom .Jest to o wiele tańsze niż kupowanie sobie własnego ekspresu oraz wszystko bez problemu można sobie wrzucić w koszta.
 

BosMana

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2016
Posty
3
Punkty reakcji
0
U nas w firmie pracuje 30 osób i mamy Saeco. poleciłabym, ale takiego modelu już nie produkują. Trzeba po prostu skontaktować się z kimś, kto zajmuje się sprzedażą automatycznych ekspresów do biura. One chyba są podobne, takie jak do domu, tylko większe i mocniejsze.
 

Povlos

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2024
Posty
8
Punkty reakcji
0
Dobrze jets przy wyborze zwrócić uwagę na kwestie takie jak

latwość czyszczenia ekspresu - szczególnie, ze w biurze racze nie będą do tego przykładali dużej uwagi
solidne wykonanie
serwis gwarancyjny
wydajność

No i najlepiej wybrać ekspres automatyczny od firmy, która oferuje profesjonalne urządzenia dla firm: https://www.tchibo-coffeeservice.pl/ Jak Tchibo Coffee Service.
 
Do góry