Eksploracja i zwiedzanie ciekawych, trudno dostępnych miejsc

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 333
Punkty reakcji
79
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Może nie każdy wie, ale: Eksploracja, to takie zajęcie, połączone z pasją i zainteresowaniem, szczególnie młodych ludzi, zwiedzaniem i dokumentowaniem różnych miejsc ciekawych.
Jest to też filmowanie i opowiadanie ciekawych miejsc: budynków, terenów, relacje z wypraw w teren i umieszczanie nagrywanych filmów na kanałach YOUTUBE, gdzie najczęściej można oglądać nagrane relacje i wyprawy.

I powiem szczerze, że obejrzałem sobie kilka takich filmów jednego z miłośników: Eksploracji, który poszukuje w niektórych rejonach Polski ( najczęściej to są gdzieś tereny i miejscowości blisko Gór na Śląsku, Dolnym Śląsku i Bieszczady ), opuszczone domy przez ludzi, którzy kiedyś tam żyli i mieszkali i nikt się tym już nie interesuje, a te domy się rozpadają ze starości, wszystko tam niszczeje.
Albo jest to własność gminy, albo własność prywatna, gdzie są tam jakieś nieporozumienia w rodzinie i dlatego przez lata to niszczeje i nikt z tym nic nie robi.
Każdy tam może wejść do takich domów i dewastować nie swoje mienie i tak się dzieje.
No i gość, który poszukuje takich, starych domów, które często są w lesie, gdzie wszystko jest zarośnięte, bo nie zadbane, rosną drzewa, krzewy i nie ma nawet dróg prowadzących do takich domów, pokazuje jak to wygląda.
Takie domy stare mają jakąś swoją historię, bo ktoś w domach takich kiedyś mieszkał i funkcjonował na co dzień.

Ale to jest dość ciekawe, że są miłośnicy takich rzeczy, którzy chodzą i poświęcają swój czas, by pokazywać oglądającym na YouTube, jak to wyglada.
I można w komentarzach na kanałach YouTube oczywiście, komentować swoją opinię.

Mam takie zdjęcie jednego z takich domów starych i opuszczonych gdzieś w Polsce.

69424_a.jpg
 

Michal_Z

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2022
Posty
10
Punkty reakcji
2
Sorki za odkopanie starego tematu. Faktycznie tzw urbex jest coraz popularniejszy ostatnio. Moim zdaniem ma to swój urok, filmy filmami, ale też Ci ludzie poświęcają najpierw czas na to, żeby znaleźć te miejsca, także naprawdę trzeba mieć pasję
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Takie miejsca mają swój urok. Zwłaszcza jak wspomniane wyżej opuszczone domy w okolicach lasów. Miałem zamiar jakiś czas temu wybrać się na takie zwiedzanie do Czarnobyla, niestety z powodu wojny musiałem odwołać plany.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 333
Punkty reakcji
79
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Witam, miło.

Ja się tym zainteresowałem jakiś czas temu i zacząłem oglądać na YOUTUBE filmy z eksploracji takich, ciekawych miejsc.
Oczywiście sam to raczej nie zamierzam się w to bawić ( chociaż może i fajnie by było ), ale lubię sobie popatrzeć na filmy, jak pokazują różne takie miejsca w Polsce, ale nie tylko w Polsce.

Jest wiele takich miejsc opuszczonych w Polsce i miejsca takie mają jakąś swoją historię.
 
Do góry