Eksploracja i zwiedzanie ciekawych, trudno dostępnych miejsc

Stalowy

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
397
Punkty reakcji
16
Wiek
38
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Może nie każdy wie, ale: Eksploracja, to takie zajęcie, połączone z pasją i zainteresowaniem, szczególnie młodych ludzi, zwiedzaniem i dokumentowaniem różnych miejsc ciekawych.
Jest to też filmowanie i opowiadanie ciekawych miejsc: budynków, terenów, relacje z wypraw w teren i umieszczanie nagrywanych filmów na kanałach YOUTUBE, gdzie najczęściej można oglądać nagrane relacje i wyprawy.

I powiem szczerze, że obejrzałem sobie kilka takich filmów jednego z miłośników: Eksploracji, który poszukuje w niektórych rejonach Polski ( najczęściej to są gdzieś tereny i miejscowości blisko Gór na Śląsku, Dolnym Śląsku i Bieszczady ), opuszczone domy przez ludzi, którzy kiedyś tam żyli i mieszkali i nikt się tym już nie interesuje, a te domy się rozpadają ze starości, wszystko tam niszczeje.
Albo jest to własność gminy, albo własność prywatna, gdzie są tam jakieś nieporozumienia w rodzinie i dlatego przez lata to niszczeje i nikt z tym nic nie robi.
Każdy tam może wejść do takich domów i dewastować nie swoje mienie i tak się dzieje.
No i gość, który poszukuje takich, starych domów, które często są w lesie, gdzie wszystko jest zarośnięte, bo nie zadbane, rosną drzewa, krzewy i nie ma nawet dróg prowadzących do takich domów, pokazuje jak to wygląda.
Takie domy stare mają jakąś swoją historię, bo ktoś w domach takich kiedyś mieszkał i funkcjonował na co dzień.

Ale to jest dość ciekawe, że są miłośnicy takich rzeczy, którzy chodzą i poświęcają swój czas, by pokazywać oglądającym na YouTube, jak to wyglada.
I można w komentarzach na kanałach YouTube oczywiście, komentować swoją opinię.

Mam takie zdjęcie jednego z takich domów starych i opuszczonych gdzieś w Polsce.

69424_a.jpg
 
Do góry