Ekologiczne ogrzewanie domu

sedzia dred

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2013
Posty
96
Punkty reakcji
2
nie wiem, jak u Was, ale dla mnie tegoroczna zima była bardzo łaskawa. Rachunki za ogrzewania śmiesznie niskie w porównaniu z poprzednimi latami. Pewnie nie bez znaczenia jest fakt, że w końcu zdecydowaliśmy się na porządny, ciepły montaż drzwi i okien, pozbywając się tym samym wszystkich mostków termicznych. Dobry montaż to najbardziej ekologiczne rozwiązanie problemu ogrzewania :)
 
I

ItaliaAmore

Guest
To się zgadza, zawsze koszty ogrzewania są mniejsze, gdy dom jest ocieplony, a okna szczelne. U nas też dajemy radę, ale my ogrzewamy gazem LPG, mamy zbiornik w dzierżawie, no i jest to ekologiczne rozwiązanie, do czego chyba nie muszę przekonywać.
 

arabiata

Nowicjusz
Dołączył
24 Marzec 2016
Posty
1
Punkty reakcji
0
Polecam kotły kondensacyjne, ekologiczne, a zarazem ekonomiczne rozwiązanie. Ja zainwestowałem w kocioł i jestem zadowolony.
 
A

annabela

Guest
mi by się nie chciało przy tym chodzić szczerze mowiac, italia u nas tez gazem lpg ogrzewamy, prawie nic mnie nie interesuje, nie muszę przy tym latać, czyścic, dokładać itp
 
I

ItaliaAmore

Guest
no dokladnie, mnie tez by sie nie chcialo, wygodnicka jestem, taka prawda, a do tego nie lubie się budzić w zimnym domu
 

KotPad

Nowicjusz
Dołączył
20 Sierpień 2013
Posty
54
Punkty reakcji
0
annabela napisał:
mi by się nie chciało przy tym chodzić szczerze mowiac, italia u nas tez gazem lpg ogrzewamy, zbiornik jest od amerigas, prawie nic mnie nie interesuje, nie musze przy tym latac, czyscic, dokładać itp
A jak warunki? Korzystnie wychodzi? I jakie trzeba spełnić wymagania żeby postawić taki zbiornik? Da radę przejść z węgla na gaz w ogóle?
 
A

annabela

Guest
na pewno się da, bo wszystko zależny od tego, jaki zbiornik Cię interesuję, są tez wymagania co do odległości, wszystko wiążę się również z finansami :(
 

tutti frutti

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2014
Posty
128
Punkty reakcji
0
sedzia dred napisał:
nie wiem, jak u Was, ale dla mnie tegoroczna zima była bardzo łaskawa. Rachunki za ogrzewania śmiesznie niskie w porównaniu z poprzednimi latami. Pewnie nie bez znaczenia jest fakt, że w końcu zdecydowaliśmy się na porządny, ciepły montaż drzwi i okien, pozbywając się tym samym wszystkich mostków termicznych. Dobry montaż to najbardziej ekologiczne rozwiązanie problemu ogrzewania :)
tylko jak taką ekipę znaleźć i rozpoznać i zrekrutować skutecznie ? :)
 
I

ItaliaAmore

Guest
najlepiej z polecenia, jak nie od znajomych to chociaz z forum
 
B

Banditto

Guest
My dopiero za jakiś czas będziemy podłączać instalację gazową i też szukaliśmy alternatywnego rozwiązania na ten okres. Sąsiedzi polecili nam zbiornik LPG, co według późniejszej wyceny okazało się najlepszą opcją (dom 100m2).
 
A

annabela

Guest
ludzie sie boją gazu, bo cena za jednostke jest wyzsza niz za najpopularniejszy węgiel, tylko, ze jak się zaglebic w temat, to wystarczy doczytac, ze gaz, a szczegolnie lpg, jest duuuuuuzo kaloryczniejszy od węgla, w zwiazku z czym takich jednostek gazu zuzywasz mniej, niz jednostek węgla do ogrzania tej samej powierzchni przez taka sama ilosc czasu i tu jest pies pogrzebany
 
B

Banditto

Guest
Zgadzam się, nam to już znacznie korzystniej wychodzi. Pan z AmeriGas, z ktorym rozważaliśmy różne rozwiązania na samym początku, polecił nam jeszcze zadbać o szczelność okien i dobre ocieplenie, bo wtedy nawet najbardziej "kaloryczny" materiał jest niewydajny
 
A

annabela

Guest
ja z firmą, która dostarcza gaz rozmawiałam już na etapie budowy domu, uczulali by dopilnować szczelności okien i drzwi, ale że czym byś nie ogrzewał, jak masz nieszczelne te rzeczy to zapłacisz więcej niż musisz.
 
F

flowers89

Guest
Też mamy zamiar się budować i nasza działka nie ma dostępu do gazu ziemnego i cały czas rozważamy ogrzewanie gazowe.
 
B

Banditto

Guest
flowers89 napisał:
Też mamy zamiar się budować i nasza działka nie ma dostępu do gazu ziemnego i cały czas rozważamy ogrzewanie gazowe.
Słabo w takim razie. Chociaż w sumie też jestem aktualnie w tej samej sytuacji. Jak mam być szczery to gaz jest świetnym rozwiązaniem i może warto żebyś się flowers89 zastanowił/a nad zbiornikiem?
 

LukaszM88

Nowicjusz
Dołączył
7 Marzec 2015
Posty
51
Punkty reakcji
0
sam gaz to nie wszystko. Trzeba mieć również odpowiedni piec do tego gazu. Aby był efektywny i wydajny.
 
I

ItaliaAmore

Guest
to juz wszystkim w moim przypadku zajaz sie amerigas, ja sadze, ze ekonomicznie wychodzi, bo zbiornik mam 2700l tankowany raz do roku i nie zuzywam calosci, po prostu nie grzeje jak nie ma takiej potrzeby
 

Katrinka777

Nowicjusz
Dołączył
13 Sierpień 2016
Posty
7
Punkty reakcji
0
ItaliaAmore to musisz moją rodzinę nauczyć oszczędzania ciepła... Nie powiem, żebym strasznie narzekał, ale ostatniej zimy dość długo grzaliśmy (do końca kwietnia), bo żona ciepłolubna i musieliśmy do tankować po około 10 miesiącach znowu. Ale porównując i tak wyszło nas to taniej niż naszych sąsiadów, którzy chyba pelletem palili...
 
M

malgorzatakonik

Guest
Ogrzewanie gazowe według mnie jest najlepszym i najrozsądniejszym ogrzewaniem.
 

grzechuu1990

kawopijca
Dołączył
30 Wrzesień 2012
Posty
410
Punkty reakcji
117
Wiek
33
Miasto
MałaPolska
Od stycznia wchodzi nowelizacja prawa budowlanego ^_^ każdy nowo wybudowany budynek, będzie musiał posiadać odnawialne źródło energii, Tak, że jeśli ktoś chce po staremu zacząć budowę i "zaoszczędzić" 15 tysi, niech składa papierki na zgłoszenie do urzędu ^_^
 
Do góry