Ekologiczne ogrzewanie domu

Arturq1

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2014
Posty
39
Punkty reakcji
0
Myślę nad zmianą ogrzewania na pellet ale muszę się rozeznać jakie przeróbki muszę poprobic z piecem aby to moc zrobić no chyba że okaże się ze muszę całkiem go wymienić.
 

modzi

Nowicjusz
Dołączył
27 Wrzesień 2014
Posty
13
Punkty reakcji
0
Budowałem dom z myślą opalania pelletem. Według mnie było to poprawne założenie. Dobry sprawdzony sposób na ciepło w domu.
 

Darek Pap

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2015
Posty
1
Punkty reakcji
0
Wiek
43
Miasto
Łódź
Ja swój dom ogrzewam kominkiem z płaszczem wodnym usytuowanym tuż nad paleniskiem. W domu mam ciepło a zarazem nie truję środowiska.
Gdyby ktoś miał pytania na temat takich kominków to proszę pytać, odpiszę.
 
W

wiemlepiej

Guest
Wydaje mi się, że w perspektywie czasu indywidualne ogrzewanie domów i nieruchomości węglem kamiennym będzie zakazane. Zobaczcie co się dzieje w Krakowie. Zobaczcie co się dzieje w innych tego typu miastach. Powietrze jest tak przesycone smogiem, spalinami, związkami chemicznymi że się oddychać nie da. A i znam takich którzy palą butami, ciuchami, butelkami itd.
U nas będzie podobnie jak w innych krajach Europy Zachodniej, czyli domy będą ogrzewane gazem ziemnym pochodzącym z sieci. Ci którzy nie będą mieli dostępu do tego źródła energii, będą musieli inwestować w takie przydomowe butle.
Ciepło pochodzące ze spalania gazu jest wygodniejsze, efektywniejsze i bardziej ekologiczne.
 

tassiek

Nowicjusz
Dołączył
13 Maj 2015
Posty
80
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
Polska
Co ciekawe ja też mam kominek na pellet ;) Ale zwykły model z nadmuchem ciepła. Na małe mieszkanie wystarcza zupełnie, ale już do domków to lepszy byłby z płaszczem wodnym. Zero emisji dwutlenku węgla. Popiół wynoszę tak raz na miesiąc, ale to też szufelkę, nie więcej. Z tym, że popiół to od jakości pelletu zależy. Ja kupuję Regess Energy Din ++ czy jakoś tak. Mają sklep kilkanaście kilometrów ode mnie to jak zamawiam w workach po 15 kg to mi przywożą. Ale z tego co wiem mogą wysłać też kurierem albo coś.

Co do Krakowa wcale się nie dziwię, że chcą coś zmienić, ale szkoda, że kosztem społeczeństwa, bo nie wszystkich stać na ogrzewanie gazem. Nawet inwestycja w kominek na pellet to jest około 4 tysiące plus potem paliwo. Nie każdego na to stać, a nawet niektórzy nie mają takiej zdolności kredytowej. A w zwykłym piecu to napalisz i kartonami z Biedronki i chrustem z lasu.
 
G

Georginia40

Guest
Ewentualnie gaz. Jest to ekologiczne, może nie najtańsze, ale wydajne.
 

mazi07

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2012
Posty
110
Punkty reakcji
2
z tym gazem fajnie tylko nie każdy ma dostęp do tego gazu z sieci miejskiej. A z tego co się orientowałem to takie ogrzewanie gazowe do najtańszych nie należy.
 

Arturq1

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2014
Posty
39
Punkty reakcji
0
Gaz drogo wychodzi, ja zmieniłem na pellet tak jak to wcześniej wspominałem i nie narzekam.Jeden sezon grzewczy za mną.
 

LukaszM88

Nowicjusz
Dołączył
7 Marzec 2015
Posty
51
Punkty reakcji
0
a ile tego pelletu zużywasz?? I jaka jest różnica pomiędzy gazem a pelletem??
 

Aro38

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2012
Posty
47
Punkty reakcji
0
w przypadku gazu ziemnego to abonament według mnie jest za wysoki dadaja różne opłaty przesyłowa itd a co do pelletu to ile kupisz to tyle zużyjesz.
 

Arturq1

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2014
Posty
39
Punkty reakcji
0
Tzn źle się wyraziłem, sezon grzewczy za mną ale nie cały dlatego ciężko stwierdzić ile pelletu zużyję na cały. Nie ogrzewałem domu gazem wcześniej tylko węglem.
 

Granola

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2014
Posty
16
Punkty reakcji
0
Nie każdy pellet jest ekologiczny. Dlatego kupując trzeba zwracać uwagę na producenta. Natomiast jeśli chodzi o ilość spalanego opału i co za tym idzie koszt , to zależy od wielkości ogrzewanej powierzchni oraz od ocieplenia domu.
 

Arturq1

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2014
Posty
39
Punkty reakcji
0
Ja kupuję ze stelmetu mają certyfikowane pellety więc wiem co kupuję.
 

mazi07

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2012
Posty
110
Punkty reakcji
2
a taki certyfikat to gwarancja jakości?? Jak przechowujesz zakupiony pellet??
 

Arturq1

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2014
Posty
39
Punkty reakcji
0
No napewno przynajmniej wiem co kupuję, przechowuję w hermetycznie zapakowanych workach dzięki czemu nie tracą swojej wartości.
 

tassiek

Nowicjusz
Dołączył
13 Maj 2015
Posty
80
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
Polska
Granola napisał:
Nie każdy pellet jest ekologiczny. Dlatego kupując trzeba zwracać uwagę na producenta. Natomiast jeśli chodzi o ilość spalanego opału i co za tym idzie koszt , to zależy od wielkości ogrzewanej powierzchni oraz od ocieplenia domu.
To prawda.

Ten co ja wspominałam wcześniej ludzie też kupują jako żwirek dla kotków i króliczków... więc na pewno jest ekologiczny, skoro i zwierzętom dobrze służy.

A co do kaloryczności to ja też mam porównanie tylko do węgla, ale węgiel wychodził nas o wiele drożej.
 

Aro38

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2012
Posty
47
Punkty reakcji
0
tak dobry pellet jest hermetycznie zapakowany tak aby utrzymac swoje własciwosci.
 
Do góry