Ekologiczne ogrzewanie domu

M

malgorzatakonik

Guest
ekologiczne to wiadomo, że gazowe. Zaden węgiel na pewno czy drewno. Gazowe ogrzewanie jest bezpieczne i z pewnością daje większe poczucie luksusu.
 

gabipopko

Nowicjusz
Dołączył
23 Październik 2016
Posty
1
Punkty reakcji
0
zgadzam się, moim zdaniem najlepszym w ogóle rozwiązaniem są kotły kondensacyjne- ekologiczne i ekonomiczne zarazem.
 

amurawska

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2016
Posty
6
Punkty reakcji
0
U mnie ogrzewane jest węglem. Mało to ekonomiczne i ekologiczne, a do tego nie tak prosto uporać się z surowcem. Gdybyśmy teraz zakładali ogrzewanie, z pewnością byłby to inny rodzaj. Pozdrawiam :)
 

mimikra

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2016
Posty
102
Punkty reakcji
3
My właśnie ogrzewamy na węgiel i chemy przejść na pellet, na pewno jest bardziej ekologicznie, nie ma wszędzie tego pyłu, jest czyściej, u nas jest z pyłem duży problem a remont garażu robimy i chcemy przy okazji problem kotłowni rozwiązać, tylko jaki pellet kupić?
 
M

malgorzatakonik

Guest
lepszy gaz, np lpg jak działka nie ma dostępu do gazu ziemnego. U mnie mąż jest specjalistą i wie na co należy zwrócić uwagę.
 

Aro38

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2012
Posty
47
Punkty reakcji
0
akurat ogrzewanie na pellet mi odpowiada ponieważ pellet jest ogólnodostępny na każdym składzie można go zakupić jak również ze strony producenta epellety.pl
 

jesse_james

Nowicjusz
Dołączył
1 Listopad 2014
Posty
3
Punkty reakcji
0
Ja też jestem za pelletem, no i tak się składa, że również zamawiam w epellety.pl :) Wcześniej zamawiałem u dystrybutora lokalnego, ale odkąd wprowadzili sklep internetowy to jest mi wygodniej, bo nie muszę się z nikim użerać. Dlaczego pellet? Bo jest pro-ekologiczny, przecież to czyste drewno, dodatkowo to akurat w pellecie Olimp to odpady poprodukcyjne - nie jest tak, że celowo ścinają drzewo na pellet... tylko w zasadzie robią odzysk, a ja to popieram i szanuję. Poza tym pellet wychodzi atrakcyjnie cenowo. Ktoś tam wyżej pisał, że gaz jest ekologiczny - z której strony? Najgorszy syf i największe niebezpieczeństwo! W życiu bym nie chciał ogrzewania gazowego.
 

Manets

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2023
Posty
49
Punkty reakcji
0
Zamów sobie audyt.
Określić zapotrzebowanie ciepła, oceni możliwośc pozostawienia istniejącej instalacji i grzejników.

Jeśli chcecie zamontować pompę ciepła, polecam kontakt z nimi: https://wentek.pl/pompy-ciepla.html Dobiorą urządzenie i zajmą się montażem.
 
Do góry