ekologiczne domy

A

Arowana14

Guest
Myślę, że przydomowa oczyszczalnia ścieków byłaby świetnym pomysłem (bardziej ekonomicznie na przyszłość i lepiej dla środowiska), no ale zawsze można zbudować chociażby szambo ekologiczne. Znam fajną firmę, która zajmuje się właśnie takimi zleceniami. Mają zarówno szamba jak i oczyszczalnie (ja akurat zamawiałem oczko - no i jestem w 100% zadowolony). Rzadko można spotkać profesjonalną firmę, zwykle wszystkie odwalają fuszerki. Tutaj jednak mogę Wam zagwarantować, że wszystko jest w jak najlepszym porządku. A mówię o firmie NARO. Pewnie część osób tutaj ją zna, bo to profesjonalna i dość rozpoznawalna firma na rynku. No i słynie z ekologicznego podejścia. A to ostatnio jest jak najbardziej na modzie. Firma ma też stronę internetową, więc możecie się zapoznać z dokładniejszymi informacjami nie wychodząc. Tutaj macie adres: szamba-baseny.com.pl
 

kapijan

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
zapraszam do odwiedzenia strony www.ecoeden.pl dowiecie sie wiecej na temat budowy inteligentnego domu pasywnego :)
 

maciek_krk

Nowicjusz
Dołączył
29 Październik 2012
Posty
4
Punkty reakcji
0

pinkflaming

Nowicjusz
Dołączył
25 Kwiecień 2011
Posty
39
Punkty reakcji
0
Wg mnie podstawą jest solidne ocieplenie domu, najlepiej (idąc za ciosem ekologii) z jakiegoś ekologicznego domu. To już wielki krok do sukcesu
 

ketlin

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2012
Posty
8
Punkty reakcji
0
Masz na myśli ocieplenie domu wełną ekologiczną, a nie styropianem? To jest bardzo dobry pomysł, warto zawsze podążać za duchem ekologii. A skoro jesteśmy już przy tym temacie... Gdy szukałem informacji na temat wełny ekologicznej, znalazłem info o ciekawej akcji ekologicznej: https://www.facebook.com/AkcjaEKOSZKOLA/info Zorganizowano ją w celu wyremontowania szkoły w Chechle i być może zostaną wyremontowane następne szkoły...
 

annnaaa

Nowicjusz
Dołączył
16 Sierpień 2012
Posty
38
Punkty reakcji
0
temat popularny na zachodzie? Myślę, że u nas również coraz bardziej. Wystarczy popatrzeć na strony z projektami domów. Znajdziemy mnósto projektów eko, pasywnych, energooszczędnych. Murator w swojej ofercie umieścł kilkanaście takich projektów więc to chyba może świadczyć o popularności tego typu domów.

projekty domów energooszczędnych

Poza tym pinkflaming ma rację: warto postawić na solidne ocieplenie budynku i poźniej nie liczyć strat a zyski ;)
 

Maxio99

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2012
Posty
14
Punkty reakcji
0
Warto jeszcze minimalizować zużycie energii elektrycznej. Żarówki LED (zarówno te zewnętrzne i wewnętrzne) pomogą trochę zejść z kosztów.
No i sprzęt AGD A lub A+ też redukuje wydatki.
 

markk

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2011
Posty
8
Punkty reakcji
0
Ja jestem teraz na etapie budowania domu a konkretnie na wybieraniu projektu. Zastanawiam się nad budowa bardziej ekologicznego domu według projektu http://www.archeton.pl/projekt-domu-nuta_eko_1021_opisogolny i teraz pytanie z jakiś źródeł energii odnawialnej skorzystać ?? oczywiście myślę nad kolektorami słonecznymi ale słyszałem też, że można odzyskać wode deszczową i wykorzystać ją np do spuszczania wody w wc.
 

joaja2

Nowicjusz
Dołączył
9 Styczeń 2013
Posty
5
Punkty reakcji
0
Generalnie jestem za ekologią, urządzając dom czy mieszkanie warto zastosować ekologiczne rozwiązania przy zakupie sprzętu lub urządzając łazienkę, szczególnie zainteresowało mnie połączenie umywalki z toaletą, a wy co o tym myślicie?
 

BandaiWanda

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2010
Posty
226
Punkty reakcji
1
Miasto
Fotelik :)
Eko domy, to takie, które zużywają jak najmniej energii, podstawa to chyba ocieplenie, teraz jest moda na używanie do tego celu wełny mineralnej z naturalnych surowców. Zauważyłam tez , ze coraz więcej domów ma zamontowane kolektory słoneczne, albo zbiorniki na deszczówke, które pozawalają odzyskać wodę opadową np do WC, czy prania. Podobnie jest z przydomowymi oczyszczalniami ścieków - te najlepsze pozwalają na odzyskanie zużytej już w gospodarstwie domowym wody - wykorzyutsauje się ją potem np. do podlewania ogrodu.
 

eddekk

Nowicjusz
Dołączył
24 Listopad 2012
Posty
45
Punkty reakcji
0
dlatego warto już podczas planów budowy zastanowić się jakie rozwiązania zastosować żeby tę energię zaoszczędzić, czasami duże straty są w bezsensowym umieszczeniu np. źródeł światła czy ustawieniu sprzętów.
 

grzechuu1990

kawopijca
Dołączył
30 Wrzesień 2012
Posty
410
Punkty reakcji
117
Wiek
33
Miasto
MałaPolska
dlatego warto już podczas planów budowy zastanowić się jakie rozwiązania zastosować żeby tę energię zaoszczędzić
A dlatego, żeby uniknąć późniejszego kucia ścian i tynków w celu ułożenia nowej instalacji elektrycznej bądź rur.
czasami duże straty są w bezsensowym umieszczeniu np. źródeł światła czy ustawieniu sprzętów.
Źródła światła zawsze można wyłączyć. A co masz n a myśli przez stwierdzenie bezsensowne ustawienie sprzętów?
 

Flyer1

Nowicjusz
Dołączył
11 Sierpień 2013
Posty
11
Punkty reakcji
0
Ekologia to racjonalne zużywanie zasobów energetycznych, jeżeli chcemy więc mieć ekologiczny dom należy zadbać o jego właściwości energetyczne.
Na etapie budowy powinno się więc wymurować dom w technologii, która zapewni najniższy współczynnik przenikania ciepła przez ściane. Obecnie najniższy współczynnik przenikania ciepła z dostępnych materiałów posiada beton komórkowy od rodzimego producenta Termalica. Przez wymurowanie ścian z tego materiału można mieć ściany o wsp. U = ok 0,2 W/m2K i jest to ściana jednowarstwowa, zatem czas wybudowania także jest bardzo krótki.
 
I

ItaliaAmore

Guest
pinkflaming napisał:
Wg mnie podstawą jest solidne ocieplenie domu, najlepiej (idąc za ciosem ekologii) z jakiegoś ekologicznego domu. To już wielki krok do sukcesu
zgadzam się, do tego dodam szczelne dobre okna i juz oszczednosc na ogrzewaniu jest duza. Ja do tego ogrzewam gazem a nie węglem. Na dachu będziemy montować solary, to juz postanowione, zaplanowalismy to na czerwiec. Na zewnatrz mam kompostownik i beczke na deszczówkę, to do ogrodu, w domu segreguję śmieci itp. Ja równiez jestem zdania, ze ekologia to przyszlosc, szkoda tylko, żeby miala jakiś wymiar, przydałoby się by dołączyło do takiego myslenie większosc ludzi
 
M

malgorzatakonik

Guest
Chcemy, aby nasz dom był ekologiczny, szukamy również odpowiedniego dostawcy gazu LPG, bo działka nie ma dostępu do gazu ziemnego. Przeprowadzamy się z Warszawy kawałek za. Więc chcemy mieć typowo nowoczesny - ekologiczny dom.
 
A

annabela

Guest
ogrzewanie zgadza sie to chyba najwieksza inwestycja jesli chodzi o ekologię, warto sie zastanowic jakie wybrac, ale to juz moim zdaniem na etapie planów, do tego mozna robić jeszcze wiele innych rzeczy by nie szkodzić środowisku
 
I

ItaliaAmore

Guest
tak, myśmy się na gaz zdecydowali już na etapie budowy, bo wiedzieliśmy, ze gazociągów nie ma w pobliżu jeszcze (powiedziano nam w gminie, ze ok. 3-5 lat trzeba będzie poczekać). Małgorzata wiec jesteś w podobnej sytuacji jak moja.
 

sedzia dred

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2013
Posty
96
Punkty reakcji
2
myślę, że w kontekście ekologii istotny jest dobry montaż drzwi i okien, brak mostków termicznych - w takim domu straty ciepła są nawet o 20 procent mniejsze. Czy to nie jest proekologiczne? :)
 

grzechuu1990

kawopijca
Dołączył
30 Wrzesień 2012
Posty
410
Punkty reakcji
117
Wiek
33
Miasto
MałaPolska
Warto pamiętać, że ekologiczne ogrzewanie z reguły nie idzie w parze z oszczędnościami. Ostatnimi czasy często słyszę stwierdzenje, że darmową energia to najdroższa energia ;)
Oczywiście technika idzie do przodu.
 
Do góry