ekologiczne domy

Maciej Grodzki

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2011
Posty
7
Punkty reakcji
0
Ja u siebie przy ocieplaniu dachu używałem ekologicznej wełny mineralnej , którą robią w pełni z surowców odnawialnych, też można zaliczyć chyba :)
 

rafii009

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
152
Punkty reakcji
1
Ja u siebie przy ocieplaniu dachu używałem ekologicznej wełny mineralnej , którą robią w pełni z surowców odnawialnych, też można zaliczyć chyba :)

to właśnie przecież o niej wyżej wspomniałem :angry:

Na pewno coś w tym jest. Styropian co do zasady nie jest ekologiczny, ale pomaga zmniejszyć koszty ogrzewania (a więc zapotrzebowanie na paliwo i emisję gazów).

No tak styropian to dobry izolator ale czy lepszy od wełny? Cenowo tak, ale raczej nie jakościowo.
 

Adam Sztabach

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2011
Posty
5
Punkty reakcji
0
Witam,
wracając do tematu wełna- styropian to jak chyba wszędzie zdania są podzielone. Osobiście polecam wełnę, ponieważ ma lepsze właściwości jako izolacja cieplna oraz akustyczna, pomimo upływu czasu trzyma swoje parametry i nie ma potrzeby wymiany. Jeżeli chodzi o ekologiczne produkty na rynku dostępna jest wełna produkowana w technologii ECOSE( brak zawartych związków chemicznych, naturalne spoiwo), która reaguje w 0,000% z powietrzem, łatwiejsza i przyjemniejsza jest także w montażu, ponieważ znacznie mniej pyli.
Co do ceny to obecnie dobry styropian nie jest wiele tańszy od wełny a ocieplenie domu do inwestycja.
Chętnie odpowiem na inne pytania

Adam Sztabach
eRzecznik firmy Knauf Insulation
 

rafii009

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
152
Punkty reakcji
1
cena, obecnie to wszystko jest drogie heh ;/ ja zaopatrywałem się w zaprzyjaźnionej hurtowni i chyba dlatego dało rade nie zbankrutować ;)
 

markettta

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2011
Posty
167
Punkty reakcji
0
nie ma co się kierować ceną, bo w takim przypadku docieplanie trzeba bedzie wykonac po kilku latach jeszcze raz...
 

Manoloo

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2010
Posty
18
Punkty reakcji
0
Jakos nedawno w radiu mi sie temat obil. Facet buduje domy ekologiczne i powiedzial ze koszt ogrzewania roczny to 300zl
Macie pojecie co z czego mogl byc ten dom i jak duzy? (maly?)

Niestety audycje dosluchalem ale juz ta info nie padla, pewnie byla zanim zacząlem sluchac
 

Oxar

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2011
Posty
205
Punkty reakcji
5
Roczny koszt ogrzewania 300 zł.-niemożliwe.Za te pieniądze nie kupi nawet tony niskokalorycznego miału.Nawet zakładając,że to bardzo mały dom i doskonale ocieplony,z oknami o potrójnych szybach to i tak ciepło za tą cenę ucieknie wentylacją i podczas wietrzenia pomieszczeń.
No chyba,że ma własny opał za darmo jak słomę,drewno czy wierzbę energetyczną i jako cenę liczy tylko koszty pozyskania go i składowania.
 

rafii009

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
152
Punkty reakcji
1
znalazłem coś ciekawego dla tych którzy docieplanie domu mają jeszcze przed sobą: http://www.akcjaekoszkola.pl/ po obejrzeniu filmiku na tej stronie można wygenerować sobie kod, dzięki któremu otrzymujemy gratis 1 ekorolkę wełny :)
 

MądryBoluś

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2012
Posty
4
Punkty reakcji
0
rafii009 a orientujesz się może do kiedy trwa ta promocja? Jestem w trakcie wyboru wełny do ocieplenia poddasza i zależy mi na ekologicznym i dobrym produkcie. Decyzji jeszcze nie podjąłem ale skłaniam się ku wełnie Knauff ze względu na dobre opinie i przystępną cenę. Jeżeli macie jakieś doświadczenia związane z tym produktem chętnie je poznam.
 

Adam Tokarczyk

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2012
Posty
11
Punkty reakcji
0
wyczytałem, że akcja trwa do 17 czerwca i maja 1000 kuponów do rozdania. wymieniać bodajże można do 30 września. Knauf jest liderem w kreowaniu ekologicznych rozwiązań dla budownictwa, tym bardziej warto wziąć udział w akcji.
 

MądryBoluś

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2012
Posty
4
Punkty reakcji
0
Troche popytałem i czytałem na temat tej wełna i zdecydowałem się na jej zakup. Oczywiście skorzystam z obecnej promocji- zawsze lepiej mieć te 2-3 rolki gratis. Adam dzięki za informacje do kiedy trwa promocja.
 

Maciej Grodzki

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2011
Posty
7
Punkty reakcji
0
Kurde.... Szkoda, że ja się nie załapałem na tą promocję...
Bardzo fajna oferta a wełna to już nie muszę mówić. W ubiegłym roku nią ocieplałem - rewelka
 

ramsay

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2012
Posty
19
Punkty reakcji
1
A propos ekologicznych rozwiązań do domu - szukam ostatnio oszczędnych baterii do łazienki i trafiłem na cos takiego: http://www.lazienka.com.pl/porady/armatura-oszczadzajaca-woda/ - myslę, że warto zajrzeć.
 

Adam Tokarczyk

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2012
Posty
11
Punkty reakcji
0
fajnie że szukacie ekologicznych rozwiązań. im więcej osób zmieni swoje myślenie, tym bardziej damy odetchnąć naszej matce naturze. w końcu ekologiczny nurt narodził się niedawno, trzeba czasu na zmianę poglądów i stereotypów. dobrze, że zaczynamy już dziś :D, dajmy np taką wełnę firmy Knauf, niby nic, a okazuje się że można zrobić wiele dla przyrody bo ekologiczne rozwiązania mają swoje poparcie w tej kwestii.
 

rafii009

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
152
Punkty reakcji
1
ekologiczne rozwiązania coraz częściej stają się alternatywą i bardzo dobrze :)
 

Maciej Grodzki

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2011
Posty
7
Punkty reakcji
0
Też uważam, że bardzo dobrze.
Ja od tematu wełny Knaufa w sumie się tym zainteresowałem i bardzi się w ten temat wkręciłem.
Uważam jednak, że ludzie nadal mają bardzo małą świadomość tego jak wiele można zrobić dla ekologii nie tylko budując i ocieplając dom ale i w codziennych czynnościach!!
 

MądryBoluś

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2012
Posty
4
Punkty reakcji
0
Mam jeszcz do was pytanie czy położenie wełny 30 cm to nie za dużo? Niby tak radzą fachowcy ale mam trochę wątpliwości. Czytałem również o systemie dwuwarstwowym ale nie wiem czy w realiach ma to sens.
 

Adam Tokarczyk

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2012
Posty
11
Punkty reakcji
0
Też uważam, że bardzo dobrze.
Ja od tematu wełny Knaufa w sumie się tym zainteresowałem i bardzi się w ten temat wkręciłem.
Uważam jednak, że ludzie nadal mają bardzo małą świadomość tego jak wiele można zrobić dla ekologii nie tylko budując i ocieplając dom ale i w codziennych czynnościach!!

Gdzie nie idę i widzę, że ocieplają fasady bloków, budowlańcy używają styropiany Knauf'a. Jak widać jest to firma godna zaufania jeżeli tyle osób ufa ich rozwiązaniom. Wełna jak dla mnie świetnie się sprawdza do ocieplenia domu rodzinnego dajmy na to poddasza. Dobra izolacja i potrafi świetnie wygłuszyć. Super sprawa.
 

MądryBoluś

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2012
Posty
4
Punkty reakcji
0
Ja również zauważyłem, że obecnie na wielu robotach stosują styropian tej marki. Widać, że Knauf się rozwija i zyskuje klientów a ludzie zaczynają bardziej zwracać uwagę na ekologię w budownictwie. Właśnie zacząłem ocieplać swój dom więc jeszcze za wcześnie na potwierdzenie opinii czy sprawdza się także jako izolacja akustyczna. Oczywiście mimo wszystko chętnie poznam opinię osób, które zastosowały system dwuwarstwowy
 
Do góry