eko-przedmioty

stosik11

Zbanowany
Dołączył
5 Lipiec 2010
Posty
53
Punkty reakcji
0
Czy zauważyliście, że ekologia jest aktualnie na "topie"? Powstaje coraz więcej sprzętów, przedmiotów różnego rodzaju związanych z ekologią. Dla przykładu ciekawostka - plecak z ładowarką solarną
Co sądzicie na ten temat?
 

sadzonka

Nowicjusz
Dołączył
15 Listopad 2010
Posty
126
Punkty reakcji
0
wg mnie to tylko pretekst żeby wyciągnąć kasę od ludzi.
 
M

Mariano73

Guest
Niekoniecznie... gdyby chodziło o wyciąganie kasy, nie angażowałyby się w instytucje rządowe i nie zachęcały do eko stylu życia, a właśnie tak się dzieje :p.
 
L

Lilly123

Guest
Dokładnie, słyszeliście np. o akcji Ekoszyk? Mówi ona o ekologii na codzień, na ich stronie są artykuły o tym jak być ekologicznym w domu, na zakupach... polecam sprawdzić
 

malaru

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2011
Posty
217
Punkty reakcji
4
Miasto
Tarnobrzeg
gdyby chodziło o wyciąganie kasy, nie angażowałyby się w instytucje rządowe

a to rząd nie wydziera od ludzi pieniędzy?
Przepraszam, musiałam się wtrącić.

Eko już od dłuższego czasu jest 'trendy'. BIO, EKO... Wszystko ładnie pięknie, ale produkty te nadal są wielokroć droższe niż te nie eko. Niech to będzie wtłaczane w życie ale z głową. Te wszystkie segregacje, wtórne wykorzystywanie surowców, tworzenie z surowców a nie wymyślanie niepotrzebnych głupot jak ta ładowarka.

A co do produktów to na sporej ilości tylko pisze, że są 'eko'. Czytajcie etykiety. Polecam.
 

kisia_12

Nowicjusz
Dołączył
28 Styczeń 2013
Posty
21
Punkty reakcji
0
A ja ciesze się, że jest taka moda na ekologię, w końcu musimy jakosc ograniczyć zaśmiecanie Ziemi, jeśli chcemy, żeby nasze dzieci miały szansę żyć w czystym otoczeniu. Sama bardzo zwracam uwagę na różne ekologiczne zachowania na co dzień, mam też bzika na punkcie maksymalnego eksploatowania różnych rzeczy. Lubię to, bo wymaga mega kreatywności :) Ostatnio znalazłam nawet w sieci warsztaty z recyklingu w Splocie Artystycznym, chyba się przejdę, wymienię poglądy z innymi osobami, które się tym zajmują, myśle, że to może być bardzo twórcze!
 

alkker

Nowicjusz
Dołączył
26 Wrzesień 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Swarzędz
hafciareczka napisał:
Teraz jest a za rok nie będzie,jak to już w życiu bywa :)
Nie byłbym taki pewien... U nas w firmie wymienili w toaletach żarówki 20w na ledy 4w ... Święcą lepiej i jaśniej no i oszczędność jest mega. A jak gdzieś można i zarobić i zaoszczędzić to raczej to szybko nie zniknie :) No i jeszcze oczywiście wątek zielonej natury czyli w zasadzie wszyscy wygrywają.
Zresztą wystarczy sprawdzić sobie ruch i popularności produktów na sklepach żeby się przekonać, że nie jest to tylko chwilowy trend. Chociaż może akurat plecaczki z baterią mogą z modą nie podołać :p
 
Do góry