Egzamin na prawo jazdy po latach.

Andrzeju2

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2018
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam,

W 2009 zrobiłem kurs na prawo jazdy. Niestety po paru nieudanych egzaminach praktycznych dałem sobie spokój na wiele lat. Teraz chciałbym spróbować znowu.
Szukałem trochę informacji w sieci, natomiast nie wiem czy one są prawdziwe aktualne. W związku z czym mam parę pytań.

1. Kurs prawa jazdy jest ważny bezterminowo i nie muszę od nowa przechodzić całego kursu w szkole?
2.Moich papierów powinienem szukać w urzędzie miejskim w wydziale komunikacji? Mam się tam udać i poprosić o przesłanie do wskazanego przeze mnie WORD-u? Można to załatwić telefonicznie?
3. Badania lekarskie z tego co pamiętam miałem bezterminowo. NIe muszę robić nowych po tak długim okresie?
4. Słyszałem o jakimś profilu kierowcy, muszę coś takiego robić? Gdzie?
5. Wystarczy, że prześlę papiery do WORD-u i mogę ustalić termin egzaminu czy muszę załatwiać jakieś formalności? (Planuję dokupić sobie trochę godzin w jakiejś szkółce)
6.Czy jeszcze obowiązuje zasada 3 razy nie zdana praktyka i muszę od nowa robić teorie?
7. Czy egzamin teoretyczny nadal jest ważny 6 miesięcy?
8. Czy są jakieś inne zasady, o których powinienem wiedzieć? Coś w stylu jak nie zdasz 3 razy praktyki to musisz dokupić godziny w szkółce.



Dzięki za pomoc i pozdrawiam.
 

marseilaa

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2018
Posty
95
Punkty reakcji
11
Wiek
35
Oooo, podbijam temat, bo też myślę nad zdawaniem, parę lat temu zrobiłam kurs i jakoś to porzuciłam. Słyszałam, że kurs jest ważny bezterminowo, ale z drugiej strony nowa teoria jest o wiele trudniejsza niż stara, to może byłoby warto odnowić... Albo douczyć się jednak samemu, bo ceny kursów pewnie też skoczyły w górę...

Profil kierowcy? Pierwsze słyszę, ale może się coś zmieniło. Pomóżcie! :D
 

grzesio_89

Nowicjusz
Dołączył
22 Styczeń 2008
Posty
228
Punkty reakcji
7
Kurs jest bezterminowy. Najpierw trzeba iść do wydziału komunikacji po Profil Kierowcy, następnie badania lekarskie jak są nie ważne to trzeba zrobić. Jeśli badania ważne lub zrobiłeś to z papierkiem, który dostałeś w WK idziesz do WORDu po termin egzaminu.
Egzamin teoretyczny wcale nie jest taki trudny, oczywiście jest więcej pytań, ale jak znasz kodeks drogowy to bez problemu zdasz. Jazdę radziłbym Ci wykupić te kilka godzin w zależności od umiejętności.
 

Nicola

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2018
Posty
78
Punkty reakcji
0
Moja mama brała lekcję jazdy doszkalającej w ośrodku Szkoleniowym Kierowców PZM w Chełmie. Lekcje, które wzięła bardzo jej pomogły i poczuła się pewnie za kółkiem i teraz jezdzi do pracy i wszędzie.
 

bridgett

Nowicjusz
Dołączył
23 Styczeń 2017
Posty
68
Punkty reakcji
0
A ja się ogólnie późno zabrałam do nauki jazdy ale bez problemu zdałam, fakt że chodziłam na kurs do Motostart na Mokotowie ale to podobno najlepsza szkoła jazdy z całej dzielnicy, każdego nauczą jeździć
 

Kacpero49

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2020
Posty
6
Punkty reakcji
0
Najlepiej podpytać specjalistów u źródła. Czyli np. w szkole jazdy. Ja swoje prawko robiłem sporo lat temu w szkole i te miejsce też polecam każdemu, kto chce dołączyć do ruchu drogowego. Mają przeszkolonych instruktorów, którzy potrafią przekazać odpowiednią wiedzę. Praktyczne zajęcia dodają kursantowi odwagi, naprawdę uczą jeździć i dają cenne wskazówki. Natomiast teoretyczne zajęcia prowadzą interesująco, tak że później niewiele pracy pozostaje nam w domu, bo dużo się zapamiętuje z tych lekcji :) Odpowiedzą też na twoje pytania i wątpliwości, którymi się tu z nami dzielisz, bo są na bieżąco z przepisami itp.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Kauda

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2021
Posty
48
Punkty reakcji
0
mi się wydaje, że po tak długim czasie mogły niektóre rzeczy powygasać
 
Do góry