Egzamin Końcowy Gimnazjum 2010

czarny_klaus

Nowicjusz
Dołączył
19 Grudzień 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
Jaka metoda Waszym zdaniem pomaga najlepiej w przygotowaniu?
Zetknąłem się z opinią, że wcale nie najlepiej jest uczyć się z testów z poprzednich lat, bo dają one tylko wybiórcze odpowiedzi.
W tym roku podobno hitem mają być fiszki edukacyjne przed egzamin końcowy gimnazjum (tzw. "MEMOkarty"). Czy ktoś z Was to zna?
Załączam przykładowe fiszki z netu.
 

Attachments

  • paleta_prb.jpg
    paleta_prb.jpg
    120 KB · Wyświetleń: 201

wikop

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2007
Posty
367
Punkty reakcji
0
Miasto
Zakopane :D
Może być ciekawe, jeśli coś ktoś by wiedział na ten temat więcej, byłbym zainteresowany.
 

samotnawsieci93

Bywalec
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
2 716
Punkty reakcji
82
pierwsze słysze o fiszkach. u mnie najgorzej wypadła chemia w mat-przyr bo prawie w ogóle się do niej nie przygotowywałam. najlepszym sposobem na powtórzenie wszystkiego są dobre notatki w zeszycie gdzie wszystkie rzeczy są wypisane.
 

madziejka94

Nowicjusz
Dołączył
7 Styczeń 2010
Posty
4
Punkty reakcji
0
jejku , ja sie nie martwię tak o humana co o część przyrodniczą i angielski masakra ;/
myślę że na ang to trzeba się dużo słówek pouczyć. :niepewny:
 

Dorota1978

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2010
Posty
7
Punkty reakcji
0
Angielski był wręcz banalny w 2009
Już gdzieś o tym na tym forum pisałam, ale powtórzę,
widziałam te memokarty do egzaminu gimnazjalnego i wstępnie wydają się OK.
Załączam próbkę jaką znalazłam (jedna fiszka z 1000):

Już gdzieś o tym na tym forum pisałam, ale powtórzę,
widziałam te memokarty do egzaminu gimnazjalnego i wstępnie wydają się OK.
Załączam próbkę jaką znalazłam (jedna fiszka z 1000):
oczywiście z drugiej strony jest odpowiedź, ale teraz jakoś nie mogę znaleźć tej strony www gdzie to jest.
 

Attachments

  • fiszka.jpg
    fiszka.jpg
    84,1 KB · Wyświetleń: 132

southryan

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2007
Posty
517
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
Balamb Garden
Z angielskiego możesz mieć 2% i dostać się do najlepszego LO w Republice Polskiej, tak więc nie wiem dlaczego się stresujesz.
 

Vezyr

Nowicjusz
Dołączył
5 Styczeń 2010
Posty
15
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Raszyn (prawie Wawa) :)
Takie pytanie, co Wy się tak tymi testami stresujecie?To co dopiero na maturze będzie? ;) Spokojnie, nie są trudne, dacie radę :)
 

southryan

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2007
Posty
517
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
Balamb Garden
Stres w sumie może być nawet duży ... z jednej strony ma się przed sobą widmo technikum a z drugiej LO - większość punktów zależy od tego egzaminu.
 

petero

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2010
Posty
8
Punkty reakcji
0
a sądzicie o tym ?
Kod:
http://www.edubarometr.pl/
Ma to ktoś ? Dobre ?
 

southryan

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2007
Posty
517
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
Balamb Garden
Raczej nie wierzę w naukę go egzaminu gimnazjalnego "na ostatnią chwilę", ale mogę dać kilka cennych rad, z własnego doświadczenia.
1. Egzamin Gimnazjalny to głównie egzamin na IQ - wiedza oczywiście musi być, ale dużo ważniejsze jest skupienie się i włożenie wszystkich swoich sił na myślenie.
2. Weźcie sobie 2-3 dni wolnego od szkoły, zaraz przed egzaminem. Przeanalizujcie sobie testy z dawnych lat, przypomnijcie sobie skalę, procenty, wzory matematyczne (geometria). Przypomnijcie sobie zasady pisania dłuższych prac pisemnych... Odpoczniecie od szkoły, odprężycie się, nadrobicie braki i pouczycie się przy łóżku i gorącej kawie - same plusy ^^
3. Losowych dat z historii nie ma sensu się uczyć
 

grider

Nowicjusz
Dołączył
13 Luty 2010
Posty
48
Punkty reakcji
0
myślę że na ang to trzeba się dużo słówek pouczyć. :niepewny:
Robiłem w szkole już ok. 5-6 przygotowawczych testów gimnazjalnych, z każdego miałem +86% a nie uczyłem się ani minuty, nawet książki nie otworzyłem. Słuchanie i reagowanie językowe są na śmiesznie łatwym poziomie, czytanie też na niezbyt wysokim, do tego nie masz pisania, tylko pytania A,B,C,D, więc sama widzisz. Nie trzeba znać całego słownictwa, wystarczy tylko rozumieć kontekst zdania - odpowiedź sama przyjdzie do głowy.
 
Do góry