e-papieros

agreen

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2013
Posty
4
Punkty reakcji
0
Ja palę od 5 lat. Na e-papierosa przerzuciłam sie rok temu i szczerze mówiąc polecam. Po pierwsze, wydajesz raz konkretna kasę, ale jest to opłacalna inwestycja (przelicz sobie ile wydajesz tygodniowo lub miesięcznie na zwykłe fajki). Po drugie, jest na rynku duży wybór smaków, co powoduje że palenie e-fajki daje większa przyjemność. Po trzecie - nie śmierdzisz i Twoim znajomym nie przeszkadza tak bardzo, że palisz, bo przeważnie e-fajki maja fajny zapach. A po czwarte i chyba najważniejsze - dla mnie osobiście jest to rewelacyjne rozwiązanie do tego stopnia, że prawie całkowicie rzuciłam analogi i korzystam jedynie z e-papierosa. Co do konkretnych marek to polecam na początek Cigito. Maja kilka do wyboru z tej serii. Ja sie sugerowałam stroną e-dymek.pl. Wszystko tam jest fajnie opisane i sa opinie użytkowników.
 

wojtula88

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2012
Posty
12
Punkty reakcji
1
Wydaje mi się, że raz konkretną. Przynajmniej tak było w moim przypadku. Od początku mam cały czas tego samego e-papierosa, a mianowicie The ONE series G2 z rm1. Teraz dokupuję tylko liquidy, które starczają mi na dość długo. Kasy w portfelu mam więcej, nie da się ukryć. Poza tym zapach tytoniowy już pod koniec palenia analogów zaczął drażnić mnie samego, na szczęście od kiedy zacząłem wapować - pozbyłem się go :)
 

bati999

Macierz Diagonalna
Dołączył
13 Październik 2008
Posty
2 211
Punkty reakcji
18
Wiek
26
Miasto
Tarnobrzeg
No a żywotność baterii? Ta tez się zmniejsza ;) Moja to Buddy CE-7, w styczniu faktycznie chodziła dobrze, ale teraz już czuję, że długo nie pociągnie ;) I grzałki. Fakt, można przepalać, gotować je, ale w końcu się zużyją. I je też trzeba kupić. Nie wspominając o olejkach :D W końcowym rozrachunku i tak wychodzi taniej(i zdrowiej) niż fajki.
 

majocha

Nowicjusz
Dołączył
19 Kwiecień 2013
Posty
40
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Nie rozumiem tego fenomenu? Jeśli się truć to zwyczajnie, po co bardziej takim specyfikiem?
 

Cebulakolandczyk

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2012
Posty
357
Punkty reakcji
12
majocha napisał:
Nie rozumiem tego fenomenu? Jeśli się truć to zwyczajnie, po co bardziej takim specyfikiem?
Zeby nie smierdziec, zeby miec normalna kondycje i zeby wydawac duzo mniej na palenie.

U mnie pol roku e-palenia poszlo... najgorsze, ze zaczely mi znow smakowac fajki.
 

majocha

Nowicjusz
Dołączył
19 Kwiecień 2013
Posty
40
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Cebulakolandczyk napisał:
Zeby nie smierdziec, zeby miec normalna kondycje i zeby wydawac duzo mniej na palenie.
To po co wgl palić? E-papieros bardziej traktowałabym jako etap przejściowy z odstawienia fajek na stopniowe rzucenie całkowicie. A nie nieśmierdzące zastępstwo.
 

Cebulakolandczyk

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2012
Posty
357
Punkty reakcji
12
Wiec fajki jesli ktos jara fajki to jest jak najbardziej cacy, ale ep nie mozna? Jesli ktos ma ochote na palenie ep, a nie fajek to co w tym zlego? Dostaje to co zwyklych fajkach i ma kilka bonusoww zestawie.
 

majocha

Nowicjusz
Dołączył
19 Kwiecień 2013
Posty
40
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Cebulakolandczyk napisał:
Wiec fajki jesli ktos jara fajki to jest jak najbardziej cacy, ale ep nie mozna? Jesli ktos ma ochote na palenie ep, a nie fajek to co w tym zlego? Dostaje to co zwyklych fajkach i ma kilka bonusoww zestawie.
ep jest jeszcze bardziej szkodliwy. Więc nie wiem czy warte są tego te "niby" bonusy.
 

Cebulakolandczyk

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2012
Posty
357
Punkty reakcji
12
Dasz mi linka do jakis wiarygodnych badan gdzie jest wykazane, ze ep jest bardziej szkodliwy od normalnych fajek?
Jeszcze nigdzie sie nie zatknalem z badaniami wskazujacymi, ze sa gorsze od zwyklych. Czy sa szkodliwe? Jak najbardziej, ale watpie, ze bardziej niz normalne fajki.
 

agreen

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2013
Posty
4
Punkty reakcji
0
Ze szkodliwością e-papierosa jest właściwie tak jak ze wszystkim. Jesli chcesz uniknąć szkutków ubocznych palenia, to najlepiej w ogóle rzucić. Jednak sprawa z rzucaniem, to już indywidualna kwestia. Są osoby, które rzucają całkiem palenie po przerzuceniu się na elektroniczne. A są takie osoby, które palą to i to. Najlepiej wybrać olejek z zawartością nikotyny stosowną do ilości wypalanych papierosów. Przykładowo, ja paliłam ok 10 papierosów dziennie, więc wybrałam liquid o zawartości nikotyny 14mg/ml. Po jakimś czasie organizm domaga się mniejszej ilości nikotyny i przechodzimy na mniejszy liquid itd. Na późniejszym etapie można np. wybrać juz liquid beznikotynowy. Mój papieros - Cigito TanGo, bo zakupiłam w spoko cenie. Powiem tak: dymi przyjemnie, zaciąganie jest bardzo lekkie, wygląd estetyczny. Nie słyszałam też aby komuś padł od tak. Poza tym jest gwarancja. Według mnie jako e-papieros na początek jest ok, szczególnie dla osób które palą max 10-15 papierosów dziennie. Na klirku trzyma 2-3 dni, a dziennie idzie 1,6 ml, a spadek napięcia jest odczuwalny dopiero po rozładowaniu się baterii, która jest bardzo solidnie wykonana. No i model ten nie jest jakoś oszałamiająco drogi! Do tego zamawiam sobie co miesiąc nowe liquidy żeby spróbować nowe smaki. I właśnie jest to dla mnie jedna z fajniejszych zalet e-p, ponieważ nie cuchniesz fajkami, tylko palisz sobie różne fajne smaki - a naprawdę tych smaków jest w cholerę dużo.
 

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
O, temat o e-fajkach :D
Właśnie też rozważam wywalenie kasy na takiego e-papieroska. Trochę przeszkadza mi to, że analogowe papierosy zasmradzają mi włosy i ubrania. Poza tym czytałam o tym, że e-papierosy są dużo zdrowsze od tradycyjnych, bo zawierają nikotynę bez tych tysiąca innych szkodliwych substancji. Jak dla mnie warto wydać na początek więcej, ale móc sobie chociażby zapalić w domu :D , bo obecnie muszę wychodzić na zewnątrz, gdyż smrodzić w domu nie mogę. No i w ostatecznym podliczeniu wychodzi i tak taniej, niż w przeliczeniu na paczki. Tylko mam mały problem, gdyż nie wiem jak mam dobrać konkretny model "pod siebie". Byłby ktoś na tyle uprzejmy i pomógł mi? ^^
 

22latka

Nowicjusz
Dołączył
24 Listopad 2013
Posty
6
Punkty reakcji
0
ja też myślę o kupnie pierwszego e-papierosa, Cigito Tango ma dobre opinie.. chyba go kupię.. ;)
 

pateczka15

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2011
Posty
159
Punkty reakcji
0
Wpadłam na pomysł, że kupię swojej siostrze elektronicznego papierosa, bo czytałam, że są mniej szkodliwe niż zwykłe. Siostra pali dużo, około paczki dziennie. Na co mam zwracać uwagę przy zakupie? Przypuszczam, że to nie będzie sporadyczne palenie, więc bateria musi długo trzymać. Co jeszcze?
 

skeett

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2013
Posty
194
Punkty reakcji
23
Wiek
33
Szkodliwość taka sama,albo i większa.
Olejek jak kupujesz, to liczy się smak. Polecam gumę balonową :)
 

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
skeett co Ty tak rozgłaszasz, że są szkodliwe tak samo lub bardziej? Gdzieś to wyczytał?
 
M

MacaN

Guest
Przepraszam, że wtrącę, ale Skeet może mieć rację. Nie bez powodu E-papierosy są zabronione w wielu krajach z powodu bardzo dużej szkodliwości dla zdrowia ;) Jedyne plusy E-papierosa to brak brzydkiego zapachu i brak narażenia innych na tzw. bierne palenie oraz oczywiście w przypadku chamstwa zapobeganie śmieceniu gdzie tylko popadnie ;)

Ogólnie twierdzę, że E-papieros to fajna sprawa, właśnie ze względu na innych. Jeśli chodzi o samych palących, to chyba zdają sobie sprawę z tego, że jest to szkodliwe a przy wypalaniu paczki dziennie ciężko w ogóle mówić o tym, czy E-papieros jest szkodliwy, bo paczka dziennie to smoła w płucach.

Autorko, patrz na to, czy są to jakieś znane marki, opinie kupujących itd. Choć znając realia społeczeństwa i tak przeważy cena ;)
 

skeett

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2013
Posty
194
Punkty reakcji
23
Wiek
33
Większość moich znajomych sięgając po e-papieros na początku byli zafascynowani.
Po jakimś czasie każdy jednoznacznie stwierdził że są bardziej szkodliwe (np. napady kaszlu, gdzie przy zwykłym papierosie tego nie było), dlatego śmiem tak twierdzić.
 

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
Przecież one nie mają tych wszystkich szkodliwych substancji jakie mają analogi poza nikotyną.
 
M

MacaN

Guest
Nie mają substancji smolących, a nie szkodliwych ;) To spora różnica. Mają szkodliwe substancje, substancje rakowórcze i właśnie po testach tychże substancji na myszach zakazano ich sprzedawania w wielu krajach na świecie takich jak choćby Kanada.

// Swoją drogą ciekawa nazwa dla konwencjonalnych papierosów - już wielokrotnie ją zasłyszałem... analogi... jakby były jakieś cyfrowe ;)
 
Do góry