e-papieros

raudex

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2012
Posty
176
Punkty reakcji
0
zastanawiam się nad e-papierosem czy ktoś ma doświadczenie z tym tematem , nie wiem czy warto i jak to wychodzi w praktyce z kasą jakie smaki wkładów są dobre i tak dalej za pomoc w podjęciu decyzji z góry dzięki
 

nastia898

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2012
Posty
55
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Wrocław
ojciec mojego chłopaka to palił, jemu samemu brakowało normalnego papierosa, ale za to dookoła było czysto, w mieszkaniu nie śmierdziało fajami, nie walały się spopielone popielniczki, on sam twierdził, że nie czuje od siebie papierosów i lepiej mu się oddychało. myślę więc, że może to jest dobra opcja? zwłąszcza, że te fajki takie drogie.
 

lukeero

Nowicjusz
Dołączył
4 Wrzesień 2011
Posty
256
Punkty reakcji
5
Wiek
28
Miasto
Ząbkowice Śląskie
Sam sobie zapaliłem i sądzę, że smak zależy od gustu. Sam już zapomniałem jakiego miałem. No, a dymek smakuje również zacnie.
Tylko mówię, jestem osobą niepalącą, to tam nie czułem różnicy.
 

Hanadai

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2012
Posty
801
Punkty reakcji
15
Moja babcia paliła e-papierosa. I tak powróciła do nałogu.
 
Dołączył
18 Lipiec 2012
Posty
45
Punkty reakcji
0
2 miesiące temu kupiłem z allegro tak na sprawdzenie takiego za 3 dyszki ale nie polecam nikomu tego taniego syfu. Z wyglądu prezentuje się bardzo ładnie lecz filtry które się w nim wymienia starczają na max. 30 buchów a masz ich w zestawie tylko 10, no i jeszcze jak ciągniesz to ten olejek wlewa Ci się do ust, żenada totalna. Teraz zamówiłem sobie coś z górnej półki. Za 100zł 2x e-papieros + 25ml olejku, jeszcze nie doszedł wiec nie mogę się wypowiedzieć na temat tego produktu. Do tego nowego e-papierosa mam zamiar zażywać jeszcze tabex i może uda się rzucić te faje, trzymajcie kciuki. :)
 

raudex

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2012
Posty
176
Punkty reakcji
0
kumpel pali taką fajkę czyli e-faje powiedzmy z górnej póły 250 zł e-king kamikaze c z wymiennymi grzałkami on poleca mi właśnie taką
 
W

wbutach

Guest
Sam nigdy nie paliłem, ale walczę od lat z nałogiem członków rodziny. Wydałem na to cholerstwo z 1800 PLN w sumie.
Nie polecam tanich egzemplarzy, które nagminnie się psują.
Nie polecam dla osób starszych, które nie poradzą sobie z wymiana pewnych części e-papierosa, kiedy to będzie konieczne.

Polecam młodym, chcącym rzucić palenie. Jest kilka przykładów z mojego otocznia, które pokazują, że działa i można :)

pozdrawiam
 

raudex

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2012
Posty
176
Punkty reakcji
0
w pracy mam kumpla który kupił e-faje taką tańszą i dziś usłyszałem że wkład stracił smak i w związku z tym zraził się do takiej fajki
 

slowami_bywam

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2012
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Kraków
ja też nie mogę się przekonać, jednak prawdziwego papierosa chyba nic nie jest w stanie zastąpić :/
 

Hanadai

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2012
Posty
801
Punkty reakcji
15
Nie lepiej po prostu rzucić i o tym nie myśleć, zamiast bawić się w e-papierosy, plastry i Bóg wie co jeszcze?
 

Hanadai

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2012
Posty
801
Punkty reakcji
15
ale palenie jest fajne :D
Okej. Fajne, ale mój wujek umarł na raka płuc... :sleep:
Za to dziadek rzucił palenie i picie z dnia na dzień, bez żadnych "wspomagaczy". Było ciężko, ale podobno da się wytrzymać. Osoby, które kupują sobie e-papierosy, nie pozbywają się złego myślenia - bo palić chcą tak naprawdę nadal. To do niczego nie prowadzi.
 

Marozja

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2008
Posty
2 469
Punkty reakcji
24
Wiek
39
Miasto
Dark side of the Moon
Teraz zamówiłem sobie coś z górnej półki. Za 100zł 2x e-papieros + 25ml olejku, jeszcze nie doszedł wiec nie mogę się wypowiedzieć na temat tego produktu.
Przepraszam, ale to nie jest górna półka.
To jest niska półka a health (ten papierosopodobny za 30zł z allegro) to w ogóle nie półka, tylko podłoga koło śmietnika. ;-)

Generalnie nie polecam kupować e-papierosów ani akcesoriów do nich na allegro, chyba, że jest się doświadczonym e-palaczem. Powód? Jest tam wielu prywaciarzy, którzy na własną rękę sprowadzają często wadliwy i wybrakowany sprzęt byle taniej. Analogicznie jest z liquidami - niby są taniej, ale są często paskudne w smaku, złej jakości (niszczą parowniki, elementy grzewcze e-papierosa), mają niewiadomą, często zaniżoną zawartość nikotyny. Też zaczęłam od allegro i... utopiłam tak w sprzęcie i liquidach ok 1000-1500zł nim się ogarnęłam i zaczęłam kupować nieco drożej, ale w specjalistycznych sklepach sprzęt, który nie pada po miesiącu czy dwóch.

Nie polecam też wspomnianego wyżej King E-cigar, ponieważ sama u nich się zaopatrywałam i mam bardzo złe doświadczenia - obsługa jest miła tylko kiedy się kupuje, kiedy reklamuje wychodzi chamstwo, potrafili mi po 2 tyg reklamacji zwrócić ten sam popsuty sprzęt, a kiedy im go wysłałam jeszcze raz rozkosznie stwierdzili, że gwarancja już minęła, parowniki z promocji, które u nich zakupiłam nie nadawały się do użytku, a kiedy próbowałam je reklamować usłyszałam, że jeśli się chce kupić tanio to nie ma co się dziwić, że źle działają. Są duuużo lepsze sklepy.

Ja e-palę niecałe 2 lata (miną na początku grudnia). Przez ten czas wypaliłam w sumie jakieś 6 paczek tradycyjnych papierosów, głównie przy 5-tym drinku (i kolejnych ;-) ). Wcześniej paliłam ok 20-30 papierosów dziennie. Paliłam 13 lat. Zaczęłam e-palić nie dlatego, żeby rzucić papierosy (to jakoś tak samo z siebie wyszło, po prostu przestały mi smakować), ale dlatego, że miałam dość być traktowana jak ktoś gorszej kategorii, kogo można przeganiać z kąta w kąt i na kogo można bezkarnie wrzeszczeć, bo smrodzi. Nigdzie w Europie nie widziałam takiego chamstwa wobec palaczy tytoniu jak w Polsce.

Aktualnie modele e-papierosów dostępne na rynku są na tyle proste, że spokojnie można wybrać coś i dla młodej, i dla starszej osoby. Jeśli ktoś umie nastawić budzik i wymienić baterie w pilocie do TV, poradzi sobie też z e-papierosem.

Co do smaku - żaden liquid nigdy nie będzie smakować jak tradycyjny papieros, bo w e-paleniu nie zachodzi proces spalania. Natomiast wybór smaków jest aktualnie ogromny, można znaleźć płyny owocowe, kawowe, o smakach słodyczy, orzechowe, popularnych alkoholi, miętowe, a także imitujące zapach tytoniu, ale nie palącego się tytoniu a takiego niezapalonego, jak z puszki z tytoniem fajkowym.

Przed kupnem e-papierosa warto o nim poczytać, zapoznać się z zasadą działania, żeby potem nie było wielkiego zaskoczenia, że "wkład zmienia smak", tak jak ktoś napisał powyżej. Logiczne, ze zmienia, bo nie e-pali się samego wkładu, tylko odparowany płyn, ktory jest we wkładzie. Zanim płyn się skończy, należy go uzupełnić i można palić dalej.

E-palenie nie powoduje raka (rakotwórcza nie jest nikotyna a te 4000 innych szkodliwych substancji w dymie tytoniowym), nie ma też zjawiska biernego palenia, więc można palić właściwie wszędzie (poza miejscami gdzie zwyczajnie nie wypada, np. kościół, zatłoczony autobus itd).

Można e-palić z nikotyną lub bez. Można zacząć od mocniejszych płynów i stopniowo schodzić z mocą aż do zerowej zawartości nikotyny, w tym momencie właściwie jest się wolnym od nałogu, pozostaje jedynie przyzywczajenie. Można też oczywiście po prostu zastąpić tradycyjne papierosy tymi "e", bo się palić lubi (np. ja lubię i rzucać w ogóle nie zamierzam).

Koszt solidnego zestawu startowego to ok 300zł, przeciętnemu palaczowi palącemu paczkę dziennie zwraca się po miesiącu, potem to już czysty zysk, bo e-palenie jest kilkakrotnie tańsze od tradycyjnego.

Na samym początku e-palenia mogą wystąpić takie objawy jak wzmożony kaszel czy niewielkie krwawienia z dziąseł, wiele osób wtedy panikuje, że e-papierosy szkodzą bardziej niż te normalne. To nieprawda, po prostu tak się objawia odtruwanie organizmu z nagromadzonych toksyn. Wszystko ustępuje po ok 2-4 tygodniach góra. Wtedy też mniej więcej wraca węch i smak a zwykłe papierosy zaczynają smakować jak... hm... żute pety popijane wodą, w której się moczyły. Serio.

Jeśli ktoś ma jakieś pytania, zapraszam na pw. :)



PS.
Ogólnie nie podoba mi się podejście "e-papierosy są złe, bo mój wujek rzucił bez niczego, więc można". Ja kiedyś wypijałam butelkę mocnego alkoholu dziennie przez kilka miesięcy i nie zostałam alkoholiczką, ale to o niczym nie świadczy, bo nie każdy ma jak ja i dla kogoś innego mogłoby to nie wyglądać tak kolorowo.

Analogicznie z tytoniem. Dla jednej osoby najlepiej będzie rzucić "ot tak bez niczego", dla innej zainwestować w tabex, dla jeszcze innej kupić e-papierosa.
 

Jendrula

Haps!
Dołączył
15 Listopad 2008
Posty
1 083
Punkty reakcji
549
Ja znałem takiego co palił te całe e-papierosy i twierdził że do kitu <_<

Ostatecznie rzucił palenia całkiem :D
 

Marozja

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2008
Posty
2 469
Punkty reakcji
24
Wiek
39
Miasto
Dark side of the Moon
Każdy zna takiego co palił e-papierosy i twierdził, że to do kitu, bo łatwiej kupić chłam i się zniechęcić niż porządny sprzęt i się cieszyć.
 

akszym23

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2012
Posty
4
Punkty reakcji
0
Ja tam nie wierzę w e-papierosy - brat próbwał z tym czymś rzucić palenie i efekty były zerowe :angry: postawiłabym na silną wolę i bardziej "naturalne sposoby" - polecam przeczytać: http://www.lifestyle...y,1-9141-1.html - zdrowiej i jakby taniej :023:

I powodzenia:)
 

notserious

Nowicjusz
Dołączył
17 Wrzesień 2012
Posty
446
Punkty reakcji
16
Wiek
32
Miasto
wlkp
to jes6t dobre, ale nie dla zaawansowanych palaczy.. kupiłam to babci, która pali od kilkudziesięciu lat i w ogóle jej to nie pomogło..
 
Do góry