e-papieros

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
Miałem okazje palić e-papierosa. Kolega mi tłumaczył, że niby jest zdrowszy, ale jak się zaciągnąłem, to od razu zauważyłem, że jest dużo mocniejszy od zwykłych fajek. Nie wydaje mi się, by to było zdrowsze. Kiedyś słyszałem wypowiedź jednego z lekarzy, który opisywał, co tam jest zawarte w tym płynie. Wyliczył więcej szkodliwych substancji, niż jest w zwykłych papierosach. Zgadzam się z przedmówcą, że to jest dobre rozwiązanie dla otoczenia palącego, ale według mnie, nic więcej.
 

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
Jeszcze można kaskę zaoszczędzić. :D
A o tym zaciąganiu- że mocniej idzie to też słyszałam właśnie.
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
To prawda, pieniążki można zaoszczędzić, bo zakup porządnego e-papierosa, to wydatek rzędu 100 zł, ale szybko się to zwraca.
Oj, kochana, jak ja się zaciągnąłem pierwszy raz, to myślałem, że się przewrócę ;)
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
No to prawda, ale jeśli ktoś nie jest w stanie rzucić, to może chociaż w taki sposób oszczędzić trochę pieniążków :)
 

gratkana29

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2012
Posty
92
Punkty reakcji
1
Oszczędność spora, bo 10 ml kosztuje koło 20 zł. Oczywiście zależy ile kto pali, ale raczej mało kto spala więcej niż paczkę dziennie. Teraz jest wiele różnych smaków liquidów, nawet gdzieś słyszałam, że można kupić taki o smaku gumy balonowej, jaką się żuło w dzieciństwie, więc jest ryzyko, że komuś posmakują e-papierosy tak bardzo, że zacznie po nie częściej sięgać :)
 

crypt

undead
Dołączył
2 Luty 2010
Posty
324
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Lordran
Mój tato dostał na święta e-papierosa Tabaque - taka wymuszona motywacja do rzucenia palenia. Na początku był pesymistycznie nastawiony, ale teraz co raz częściej z niego korzysta, czyli da się przestawić.
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
9macan5 napisał:
Nie mają substancji smolących, a nie szkodliwych To spora różnica. Mają szkodliwe substancje, substancje rakowórcze
Glikol propylenowy
Gliceryna
Etanol
Aromat
i nikotyna

to klasyczny sklad liquidu do epapierosa,
trzy pierwsze skladniki nie są szkodliwe dla zdrowia, i są wykorzystywane w przemysle spozywczym, aromat to kwestia rodzaju plynu, nikotyna wiadomo
efektem spalenia alkoholi jest para wodna, wiec nie ma tu substancji szkodliwych
--


pateczka15 napisał:
więc bateria musi długo trzymać. Co jeszcze?
czyli musisz szukac przynajmniej baterii o pojemnosci 900mAh, powinna starczyc na 1-2 dni, szukaj epapieroswo nowej generacji, w cenie 100-200 zl, są bezpieczniejsze i efektywniejsze, z clearomizer-em
 
M

MacaN

Guest
czechu napisał:
to klasyczny sklad liquidu do epapierosa,
trzy pierwsze skladniki nie są szkodliwe dla zdrowia, i są wykorzystywane w przemysle spozywczym, aromat to kwestia rodzaju plynu, nikotyna wiadomo
efektem spalenia alkoholi jest para wodna, wiec nie ma tu substancji szkodliwych
--
Zapewne jesteś w 100% przekonany o tym, że wypisałeś WSZYSTKIE substancje zawarte w e-papierosie ? ;) Ja nie jestem od badania takich rzeczy. Wystarczy mi przeczytanie, że po eksperymentach na myszach, te chorowały na raka w przeciągu tygodnia. Jeśli połączyć to z zakazami w wielu państwach, to mamy całkiem jasny obraz szkodliwości e-papierosa.
 

hyperfine

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2012
Posty
133
Punkty reakcji
3
Wiek
37
Miasto
skąinąd
Tak tego bym aż nie upraszczał. Za wszystkim moim zdaniem stoją pieniądze, ogromne pieniądze i na pewno na rękę wielkim koncernom od zwykłych papierosów są takie zakazy e-papierosów, ale całej prawdy się nigdy nie dowiemy na pewno. :)
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
cos w tym jest,
ja jestem sklonny powiedziec, ze jesli cos zostalo dopuszczone do uzytkowania, tak samo jak inne uzywki, slodycze, kosmetyki czy leki ect, to znaczy ze jest dopuszczone bezpiecznie do uzytkowania




9macan5 napisał:
Zapewne jesteś w 100% przekonany o tym, że wypisałeś WSZYSTKIE substancje zawarte w e-papierosie ?
powiem tak: przeczytalem sklad z opakowania, i sprawdzilem w wikipedii co to jest i jak to dziala (bo chemie to w szkole juz dawno mialem)
 

crypt

undead
Dołączył
2 Luty 2010
Posty
324
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Lordran
No ja się właśnie z tego cieszę bardzo, bo ojciec już tak nie śmierdzi fajkami tylko... wisienkami lub brzoskwiniami :lol:
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
dostepne sa naprawde rozne rodzaje liquidow, zapachowe i klasyczne, to kwestia gustu
a ojciec ma jakis konkretny model epapierosa, czy nie zwraca na to specjalnej uwagi ?
 

crypt

undead
Dołączył
2 Luty 2010
Posty
324
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Lordran
Jakby dostał w jakieś wzorki to raczej nie byłby zadowolony. Model dokładny bym musiał poszukać, ale jakiś taki w eleganckim stylu.
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
czechu napisał:
powiem tak: przeczytalem sklad z opakowania, i sprawdzilem w wikipedii co to jest i jak to dziala (bo chemie to w szkole juz dawno mialem)
Liquidy róznych firm mają rózny skład. ciężko znaleźć taką informacje w sieci przed zakupem. na pewno im mniej składników tym lepiej. jeżeli dym papierosowy ma 1000 rożnych związków chem a płyn do e-papierosa zaledwie kilka, a dym e-papierosowy ma chyba 2- para i co2, odpowiedź jest jasna...
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
i aromat, bo jednak takze para wodna z epapierosa ma zapach, a cos go musi powodowac


crypt napisał:
Jakby dostał w jakieś wzorki to raczej nie byłby zadowolony. Model dokładny bym musiał poszukać, ale jakiś taki w eleganckim stylu.
poszukaj, moze ma cos fajnego godnego polecenia
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
nice ! stylowe.
ale wolalby tego Foof od nich z bateria 1100 mAh, wytrzymalszy jakos bardziej do mnie przemawia, nawet kosztem wyglądu
 
Do góry