Dziwny skutek diety

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
Cześć dziewczynki, jestem normalnie załamana. Czy może mi ktoś powiedzieć dlaczego w tydzień po rozpoczęciu diety ważę więcej, niż przed samą dietą? Drugiego dnia diety miałam już około 2 kg mniej, 2 dni temu ostatni raz się ważyłam i było 3 mniej niż na starcie. Natomiast kiedy zważyłam się dziś- tj. 7 dzień diety to widzę, że ważę więcej niż w ogóle zanim zaczęłam dietę. Nie wiem o co chodzi, może wy wiecie?


Pozdrawiam, załamana.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Może ważysz się jak popadnie? Raz na czczo, drugi raz na czczo i po wypróżnieniu, a trzeci raz po obfitym posiłku?
 

ropucha_89

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2014
Posty
131
Punkty reakcji
6
Prawdopodobnie sprawa jest bardzo prosta - przez ten tydzień diety straciłaś mnóstwo wody z organizmu (niemożliwe, żebyś w dwa dni schudła dwa kilogramy) a teraz z jakiegoś powodu nadrobiłaś braki. Może jesteś przed okresem, więc zbierasz wodę (ja "tyję" nawet do 3 kg przed @).

P.S. Zmień dietę.
 

Mangolia

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2011
Posty
281
Punkty reakcji
4
Najwyraźniej to nie dieta, a głodówka. Organizm głodzony wszystko odkłada, bo nie wie kiedy dostanie kolejny raz "paliwo".
 
D

Dobrawa

Guest
No dieta powinna się opierać przede wszystkich na odpowiednich zbilansowanych posilkach, a nie na głodzeniu się. Ewentualnie na dodatkach do diety , jakiś suplementach wspomagających , które mają przyspieszyć ten proces. Ale nie słyszałam wcześniej o takich skokach wagi. Jaką dietę stosujesz i czy przyjmujesz jakieś suplementy ?
 

anjaa

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2010
Posty
80
Punkty reakcji
2
U mnie na początku diety też były problemy, ale bardziej nieprzyjemne. Jak zmieniłam sposób żywienia to nagle dostałam niesamowicie bolesnych zaparć. Był taki czas, że przez tydzień np nie mogłam się załatwić... Może u Ciebie jest coś podobnego? Mnie bardzo delikatne czopki pomogły, jak już się z zaparciami uporałam, to waga poszła w dół.
 

kasiaamol

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2014
Posty
111
Punkty reakcji
0
Trzeba ważyć się zawsze o tych samych porach i ćwiczyć to wzmaga metabolizm.
 

anjaa

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2010
Posty
80
Punkty reakcji
2
Ja zaczęłam po prostu się zdrowiej odżywiać w domu, ale niestety w pewnym momencie ze względu na zabieganie w pracy, sporo jadłam na mieście. Niby posiłki były zdrowe, ale przemycałam czasem jakieś fast foody i napoje gazowane. Niby zdrowo, niby nie zdrowo i zaparcia gotowe. Ale czopki mam cały czas w domowej apteczce i teraz jak czuję, że coś się dzieje, to od razu stosuję.
 

sedzia dred

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2013
Posty
96
Punkty reakcji
2
anjaa napisał:
Ja zaczęłam po prostu się zdrowiej odżywiać w domu, ale niestety w pewnym momencie ze względu na zabieganie w pracy, sporo jadłam na mieście. Niby posiłki były zdrowe, ale przemycałam czasem jakieś fast foody i napoje gazowane. Niby zdrowo, niby nie zdrowo i zaparcia gotowe. Ale czopki mam cały czas w domowej apteczce i teraz jak czuję, że coś się dzieje, to od razu stosuję.
a nie boisz się, że zaaplikujesz sobie czopka i "potrzeba" dopadnie Cię nie tam, gdzie być chciała? :) ja jak kiedyś miałam problem z zaparciami, to piłam xenne na przeczyszczenie i czasami ledwo zdążałam do toalety, m-a-s-a-k-r-a :)
 

Yo_lanta

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2014
Posty
198
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Świnoujście
Co do pytania autorki :) to odpowiedź jest dość prosta niestety na początku każdej diety nasza waga idzie do góry :) także nie ma się czym przejmować. Tak samo ważyć się powinno z rana po wizycie w łazience wtedy nasza waga jest na 99% prawdziwa. Co do samej diety nie wiem na jakiej teraz jesteś ale osobiście mogę polecić sprawdzoną Dietę Cambridge :) wiele już osób wśród moich znajomych ją stosuje i są bardzo zadowoleni. Więcej na spokojnie poczytasz sobie tutaj http://dieta-cambridge.pl/program.html w razie jakiś pytań wal śmiało :) chętnie pomogę.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Blanka, zastanów się czy jest możliwe tycie, jeśli w ogóle przestaniesz jeść.
I od tej skrajności popuszczaj cugle apetytowi aż do pożądanej normy

Może tak; - dwa dni głodówki (sole mineralne muszą być i woda)
- Trzy dni połowę normy Twojej diety i waga
- Trzy - cztery dni spożywania trzech ćwierci normy Twojej diety i waga na czczo
- Potem stopniowo (zawsze na trzy dni) zwiększaj spożycie aż do momentu, kiedy waga stanie. Następnie ujmij trochę jadła i zaczniesz wolniutko (bez jojo) szczupleć.

Prawdę mówiąc, jeśli to Twoje plecy na awatarze, to daj Bo ze każdej
 

elx

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2014
Posty
57
Punkty reakcji
0
anjaa napisał:
Ja zaczęłam po prostu się zdrowiej odżywiać w domu, ale niestety w pewnym momencie ze względu na zabieganie w pracy, sporo jadłam na mieście. Niby posiłki były zdrowe, ale przemycałam czasem jakieś fast foody i napoje gazowane. Niby zdrowo, niby nie zdrowo i zaparcia gotowe. Ale czopki mam cały czas w domowej apteczce i teraz jak czuję, że coś się dzieje, to od razu stosuję.
Też mam problemy z zaparciami, ale czopki nie wchodzą w grę, może coś doustnego na regulację pracy jelit? Ja biorę trilac plus, jestem zadowolona z efektów i nie trzeba sobie tego aplikować w nieciekawe miejsca :p
 

tutti frutti

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2014
Posty
128
Punkty reakcji
0
Regulacja pracy jelit to cel długoterminowy, natomiast doraźnie czopki myślę, że są dobrym pomysłem.
 
Do góry