Duży problem :(

Justa91

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2010
Posty
40
Punkty reakcji
0
Witam. mam pewien problem a dokładniej to chyba mój tata.
Znalazł psa w lesie i przygarnął go do siebie. Pies na początku był wystraszony, ale bardzo szybko przyzwyczaił się do mojego taty i nie opuszcza go już na krok. Mój tata nie jest bogaty i potrafi oddać swojemu psu ostatnią parówkę lub cokolwiek innego co ma do jedzenia. Pies będzie miał ponad rok. Na początku wszystko było dobrze, niestety po kilku miesiącach gdy byłam u taty w domu zauważyłam jak pies liże się po brzuchu. Spojrzałam i zauważyłam dziwne, małe czerwone kropeczki. Kazałam to tacie codziennie oglądać, bo myślałam że może to być jakieś uczulenie na pokarm. Sprawa ucichła bo tata nie zauważał żadnych zmian aż do dzisiaj :( Przyszedł do mnie żeby pokazać mi psa. Jego brzuszek jest cały czerwony i ma dziwne coś jakby wrzody. Moj tata nie ma pięniedzy na wterynarza i nie wiem co robić :( proszę o pomoc
 

KLON

Nowicjusz
Dołączył
21 Wrzesień 2006
Posty
437
Punkty reakcji
0
Zobacz czym myje twój tata podłogę, czasami zwierzaki są uczulone na detergenty. Druga opcja zbadaj wizualnie psa czy ma na sobie pchły lub ich odchody to wygląda jak drobiny piasku tylko takie ciemne.

Aby psu pomóc udaj się do apteki i poproś o nadmanganian potasu jest dosyć tanie zrób z tego roztwór ale bardzo słaby i przemywaj psiakowi miejsca zaczerwienione odkazisz je i przyspieszysz gojenie. Tutaj masz opis tej substancji http://pl.wikipedia.org/wiki/Manganian(VII)_potasu

a tak to wygląda w aptece http://www.allecco.pl/produkt-Dezynfekcja_HASCO_LEK_Nadmanganian_potasu-14418,1124.html?utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2011-12&utm_content=14418#nclid=041a96997d3974a04bcc2d3723f94566 cena jest w miarę względna bo około 5zł za 5g które wystarcza na zrobienie bardzo dużej ilości słabego roztworu który w twoim przypadku ma byc lekko różowawy, czyli najlepiej weź słoik np 0,5l wrzuć parę kryształków i poczekaj aż sie rozpuści jak będzie za blade to dorzuć jeszcze kilka kryształków jak będzie za ciemne to dolej wody ;)

Powiedz tacie albo może idź z nim do towarzystwa opieki nad zwierzętami weźcie psa opiszcie sprawę że tata przygarnął psiaka powinni wam pomóc sfinansować leczenie pupila. U mnie w mieście kiedyś tak było.

Napisz co znalazłaś może jakoś pomogę.
 

Igrys

Stały bywalec
Dołączył
5 Wrzesień 2009
Posty
1 038
Punkty reakcji
167
Wiek
47
Miasto
.
Mysle ze w schronisku dla zwierzat powinni pomoc za darmo. Trzeba sprobowac.
 

KLON

Nowicjusz
Dołączył
21 Wrzesień 2006
Posty
437
Punkty reakcji
0
Schronisko schronisku nie równe w niektórych pomogą a w niektórych wyśmieją...
 

Justa91

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2010
Posty
40
Punkty reakcji
0
Byłam z psiakiem u weterynarza. Zapłaciłam ze swoich pieniędzy chociaż sama nie mam ich za dużo. Zdrowie psa jednak było dla mnie ważniejsze niż moje zachcianki. Okazało się że ma bardzo dużo bakterii i pasożytów. Dostał jakiś zastrzyk i coś tam jeszcze. Tata musi mu to codziennie smarować rivanolem i jak byłam zobaczyć jak się ma pies to wygląda to już znacznie lepiej. Był już nawet na kontroli i sama p. weterynarz powiedziała że jest duża poprawa :) Wystraszyłam się gdy usłyszałam, że gdy takie coś nie jest leczone może nawet doprowadzić do śmierci...  Najważniejsze że teraz jest już lepiej :) Dziękuje za wszystkie wiadomości :)
 

moniquemonique

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2011
Posty
1 689
Punkty reakcji
96
Miasto
Śląsk, Częstochowa
No to super!

Zawsze się zastanawiam jak to jest, ludzie którzy nie maja pieniędzy za dużo, często oddadzą ostatni kęs lub złotówkę żeby pomóc. Ci którzy te pieniądze mają jakoś się nie pala do takiej pomocy.... ale podobno apetyt rośnie w miarę jezdnia, i czym tych pieniędzy jest więcej tym więcej się chce.

Dobrze że z psiskiem już wszystko w porządku. Moje za to dzisiaj pierwszy raz zostały same na nowym mieszkaniu dzisiaj.

Z choróbskami to tak już jest, że czasami takie z pozoru niegroźne infekcje mogą prowadzić do opłakanych skutków.

Pozdrawiam!
 

KinguSiaXXd21

Nowicjusz
Dołączył
2 Marzec 2012
Posty
14
Punkty reakcji
0
Pies mógł dostać jakiegoś uczulenia od środków czystości, zobacz dokładnie czym tata myje podłogę. Możliwe też, że jeżeli pies jest mały lubi sie wycierać o dywan i chodniki i ma podrażniony brzuszek. Jeżeli wykluczmy te przypadki należy zapytać kogoś kto się na tym zna, albo po prostu iść do weterynarza.
 
K

KarM_zbanowany

Guest
Myślę,że najlepszym rozwiązaniem byłoby po prostu udać się do weterynarza. Tylko on może podać Ci wstępną diagnozę,bez tego ani rusz. Pamiętaj,że bardzo ważnym elementem jest odżywianie się pieska,im lepsza karma tym ładniejsza sierść oraz inne czynniki.
 
Do góry