Duże osłabienie po pobycie w szpitalu, chudnięcie- co robić?

asienka80

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
11
Punkty reakcji
0
Cześć!
Ostatnie 5 tygodni spędziłam w szpitalu. Miałam wypadek samochodowy, mam złamana rękę i jestem poobijana.
W trakcie pobytu w szpitalu praktycznie nie jadłam, bo po pierwsze wszystko mnie bolało, po drugie nie byłam w stanie przełknąć szpitalnego jedzenia, a po trzecie byłam w kiepskim stanie psychicznym.
Efekt jest taki, że ważę 8 kg mniej niż przed wypadkiem( 45kg przy 1,65m) i jestem strasznie słaba. Praktycznie tylko leżę i chodzę do łazienki. Nie wiem co robić. Co mogę zrobić, żeby przytyć i się wzmocnić? Psychicznie jest w miarę ok, tylko nie mam apetytu i to utrudnia powrót do pełni zdrowia. Będę wdzięczna za każdą radę.
Pozdrawiam
 

samotnawsieci93

Bywalec
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
2 716
Punkty reakcji
82
to oczywiste że jak się leży i nic nie jje przez długi czas to się słabnie i chudnie. zacznij się normalnie odżywiać-tak jak przed wypadkiem. z czasem twój rzołądek bedzie się rozciągał i wrócisz do swojej wagi. chodź na spacery do parku, wyprowadzaj psa(jeśli masz) i stopniowo nabierzesz sił.
 

asienka80

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
11
Punkty reakcji
0
to oczywiste że jak się leży i nic nie jje przez długi czas to się słabnie i chudnie. zacznij się normalnie odżywiać-tak jak przed wypadkiem. z czasem twój rzołądek bedzie się rozciągał i wrócisz do swojej wagi. chodź na spacery do parku, wyprowadzaj psa(jeśli masz) i stopniowo nabierzesz sił.
Wiem, że muszę jeść. Ale nie mogę. Po tym wypadku wyglądam tragicznie- nie mam tkanki tłuszczowej, mam zaniki tkanki mięśniowej. Nie wyjdę w takim stanie na ulicę. Jedyne co jestem w stanie jeść to produkty płynne, ale one mają zazwyczaj mało kalorii i po nich nie przytyję:(
 

herbajoanna

Nowicjusz
Dołączył
22 Czerwiec 2009
Posty
7
Punkty reakcji
0
w takim przypadku bardzo dobry jest koktajl proteinowy z herbalife poniewaz dostarcza ci wszystkich wartosci odzywczych ktorych organizm potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania a nie jestes w stanie zjesc ... napewno lepiej poczujesz sie po nim jak organizm bedzi dozywiony i jst duza szansa ze przytyjesz delikatnie....
 

asienka80

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
11
Punkty reakcji
0
Dzięki za odp. Tylko, że miałam operowane jelito i trochę boję się stosować takie koktajle.
A może ktoś poleci jakąś dietę na przytycie? Albo jakieś tabletki na wzmocnienie? Chcę wziąć się w garść, ale fizycznie nie mam siły, więc muszę się jakoś zregenerować.
 

herbajoanna

Nowicjusz
Dołączył
22 Czerwiec 2009
Posty
7
Punkty reakcji
0
taki koktajl w niczym nie zaszkodzi bo nie trawi sie tylko odrazu wchłania sie moe go pic kazdy i zdrowy i chory ... nawet ludzie z chorobą krona - leśniowskiego i pomaga w wzrocnieniu układu immunologicznego.... takze napewno nie zaszkodzi a napewno pomoze... a co do tabletek to nie bylabym pewna czy nie podraznia ...
 

asienka80

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
11
Punkty reakcji
0
Może powinnaś spróbować:


http://www.nutricia.com.pl/zywienie_produk...p;grupa=DOUSTNE

Z pracy zawodowej, wiem, że to skuteczny preparat, stosowany masowa w rekonwalescencji po chorobach, pobytach w szpiatlu, odwykach i tym podobnmy.

Dziękuję za odpowiedź. W sumie to mogłoby zadziałać. Przepraszam, że zawracam Ci głowę, ale myślisz, że ile takich buteleczek na dzień musiałabym wypić?
Orientujesz się może w cenie?
Szczerze mówiąc boję się pic jakieś "komercyjne" koktajle, a z tego co widzę to ten nutridrink jest dla pacjentów po operacjach, więc pewnie jest bezpieczny?
Z góry dzięki za odpowiedź, chciałabym wreszcie wrócić do normalnego życia, a w takim stanie nigdy mi się to nie uda:(
 

Migootka

Rodowita Łodzianka
Dołączył
17 Listopad 2008
Posty
1 090
Punkty reakcji
4
Wiek
106
Miasto
Łódź
Dziękuję za odpowiedź. W sumie to mogłoby zadziałać. Przepraszam, że zawracam Ci głowę, ale myślisz, że ile takich buteleczek na dzień musiałabym wypić?
Orientujesz się może w cenie?
Szczerze mówiąc boję się pic jakieś "komercyjne" koktajle, a z tego co widzę to ten nutridrink jest dla pacjentów po operacjach, więc pewnie jest bezpieczny?
Z góry dzięki za odpowiedź, chciałabym wreszcie wrócić do normalnego życia, a w takim stanie nigdy mi się to nie uda:(


Jeden nutridrink, to jednorazowa porcja. Jeżeli jesz cokolwiek w ciągu dnia, możesz między posiłkami wypć jeden, dwa, żeby uzupełnić diętę w białka, witaminy i mikroelementy. Zresztą na tej stronie jest wszystko opisane.

"Nutridrinki mogą zastępować normalne posiłki lub być spożywane pomiędzy nimi jako uzupełnienie diety. Typowe dawkowanie Nutridrinka to 1-3 opakowań dziennie, przez minimum 7 dni. Powinno być dostosowane do ilości spożywanej diety i indywidualnego stanu pacjenta."

Koszt jednego zależy oczywiście od apteki, bo tylko tam można je kupić, waha się w granicach 7- 8.50 PLN za sztukę.

Jest bardzo bezpieczny. Przeczytaj dla kogo jest wskazany, to mówi samo za siebie.

Jakby coś to śmiało pytaj. Służę radą. :D

Pozdrawiam i szybkiego powrotu do zdrowia życzę! :D
 

asienka80

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
11
Punkty reakcji
0
Jeden nutridrink, to jednorazowa porcja. Jeżeli jesz cokolwiek w ciągu dnia, możesz między posiłkami wypć jeden, dwa, żeby uzupełnić diętę w białka, witaminy i mikroelementy. Zresztą na tej stronie jest wszystko opisane.

"Nutridrinki mogą zastępować normalne posiłki lub być spożywane pomiędzy nimi jako uzupełnienie diety. Typowe dawkowanie Nutridrinka to 1-3 opakowań dziennie, przez minimum 7 dni. Powinno być dostosowane do ilości spożywanej diety i indywidualnego stanu pacjenta."

Koszt jednego zależy oczywiście od apteki, bo tylko tam można je kupić, waha się w granicach 7- 8.50 PLN za sztukę.

Jest bardzo bezpieczny. Przeczytaj dla kogo jest wskazany, to mówi samo za siebie.

Jakby coś to śmiało pytaj. Służę radą. :D

Pozdrawiam i szybkiego powrotu do zdrowia życzę! :D

Nie przeczytałam dokładnie- coś słabo mi się myśli ostatnio;) pewnie przez to że mało jem.
Zaraz sobie poczytam o tym nutridrinku.
Powiem Ci szczerze, że przy wyjściu ze szpitala nikt nie zwrócił uwagi na to, że jestem tak wyczerpana, a uwierz mi, że wyglądam jakbym miała za chwilę umrzeć z głodu:( Mój chłopak pytał lekarza co możemy zrobić, a on odpowiedział, że "samo przejdzie". Jaaasne, jakbym nie szukała sama pomocy, to by przeszło, bo bym pewnie zniknęła:(
A tak w ogóle to myślisz, że jakaś dieta by mi pomogła? Kompletnie się na tym nie znam. Czego powinnam więcej jeść, żeby rany mi się lepiej goiły i żeby przytyć ? Pewnie więcej białka, tak?
 

Migootka

Rodowita Łodzianka
Dołączył
17 Listopad 2008
Posty
1 090
Punkty reakcji
4
Wiek
106
Miasto
Łódź
Nie przeczytałam dokładnie- coś słabo mi się myśli ostatnio;) pewnie przez to że mało jem.
Zaraz sobie poczytam o tym nutridrinku.
Powiem Ci szczerze, że przy wyjściu ze szpitala nikt nie zwrócił uwagi na to, że jestem tak wyczerpana, a uwierz mi, że wyglądam jakbym miała za chwilę umrzeć z głodu:( Mój chłopak pytał lekarza co możemy zrobić, a on odpowiedział, że "samo przejdzie". Jaaasne, jakbym nie szukała sama pomocy, to by przeszło, bo bym pewnie zniknęła:(
A tak w ogóle to myślisz, że jakaś dieta by mi pomogła? Kompletnie się na tym nie znam. Czego powinnam więcej jeść, żeby rany mi się lepiej goiły i żeby przytyć ? Pewnie więcej białka, tak?


Cała nasza Służba Zdrowia. Najlepiej by było, żeby ludzie sami się leczyli. :bag:

Jak się dokładnie wczytasz w tego linka, to tam na dole jest taka mini analiza Twojego sposobu odżywiania i dalsze wskazówki, co dalej z fantem robić. Na pewno początkowo jedz małe porcje, ale często i to co jadłaś przed wypadkiem. Małymi porcjami, krok po kroku. Dieta bogatobiałkowa jak najbardziej wskazana.

poczytaj:
http://www.niedajsiezjescchorobie.org/co_r...eby_przytyc.php
 

asienka80

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
11
Punkty reakcji
0
Cała nasza Służba Zdrowia. Najlepiej by było, żeby ludzie sami się leczyli. :bag:

Jak się dokładnie wczytasz w tego linka, to tam na dole jest taka mini analiza Twojego sposobu odżywiania i dalsze wskazówki, co dalej z fantem robić. Na pewno początkowo jedz małe porcje, ale często i to co jadłaś przed wypadkiem. Małymi porcjami, krok po kroku. Dieta bogatobiałkowa jak najbardziej wskazana.

poczytaj:
http://www.niedajsiezjescchorobie.org/co_r...eby_przytyc.php

dzięki za pomoc:) A te wskazówki, które są w tym linku to właśnie to czego szukałam. Na szczęście mój chłopak wziął urlop i się mną zajmuje, więc dam mu to przeczytać i zlecę przygotowywanie posiłków;) Będzie zachwycony, że wreszcie może coś dla mnie zrobić :D
 

Migootka

Rodowita Łodzianka
Dołączył
17 Listopad 2008
Posty
1 090
Punkty reakcji
4
Wiek
106
Miasto
Łódź
dzięki za pomoc:) A te wskazówki, które są w tym linku to właśnie to czego szukałam. Na szczęście mój chłopak wziął urlop i się mną zajmuje, więc dam mu to przeczytać i zlecę przygotowywanie posiłków;) Będzie zachwycony, że wreszcie może coś dla mnie zrobić :D


Nie ma za co. Taki zawód. :D
Gratuluję postawy Faceta! :D :D :D
Powodzenia i smacznego! Jakby co "wal jak w dym"!

Pozdrawiam. :D
 

asienka80

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
11
Punkty reakcji
0
Nie ma za co. Taki zawód. :D
Gratuluję postawy Faceta! :D :D :D
Powodzenia i smacznego! Jakby co "wal jak w dym"!

Pozdrawiam. :D
Wczoraj zaczęłam pić Nutridrinki- posłuchałam rady pani z apteki i dodaje do nic świeże owoce i są całkiem smaczne. Poza tym powoli zaczynam jeść normalne posiłki, czuje, że apetyt wraca. Może coś jeszcze ze mnie będzie ;)
 

Asia12

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2009
Posty
627
Punkty reakcji
1
Wiek
52
Miasto
okolice Warszawy
U mnie w aptece te Natur Drink są w różnych smakach -stosowałam je z powodzeniem u swojej Mamci (leżąca)
w maju Ją to dosłownie postawiło na nogi ale teraz niestety to już zwyczajnie koniec choroby chyba poddała się .Nie Ograniczaj się tylko do tych napoi i Pamiętaj o powrocie do normalnego jedzenia

Swoją drogą to świetny wynalazek te napoje .
Życzę szybkiego powrotu do zdrowia
 

asienka80

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
11
Punkty reakcji
0
U mnie w aptece te Natur Drink są w różnych smakach -stosowałam je z powodzeniem u swojej Mamci (leżąca)
w maju Ją to dosłownie postawiło na nogi ale teraz niestety to już zwyczajnie koniec choroby chyba poddała się .Nie Ograniczaj się tylko do tych napoi i Pamiętaj o powrocie do normalnego jedzenia

Swoją drogą to świetny wynalazek te napoje .
Życzę szybkiego powrotu do zdrowia

Natur Drink czy NUTRIDRINK?:) Bo chyba jest różnica? ;)
 

TusiaK

Nowicjusz
Dołączył
28 Czerwiec 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
Osobiście świetnym sprawdzonym sposobem na jest srebro nanokoloidalne. Wzmacnia, poprawia aktywność. Polecam, bo sama sprawdziłam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

marcydarcy

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2017
Posty
83
Punkty reakcji
2
odkopuję wątek, co myślicie o piciu w takich sytuacjach nutridrinków? Byłam w DOZ i polecono mi fresubin, widizalam, że mają rózn rodzaje także np. dla diabetyków
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 276
Punkty reakcji
197
i jestem strasznie słaba
Stopniowe zwiększanie wysiłku fizycznego.
Co do jedzenia musisz zjeść co lubisz i może Ci to zmienić nastrój psychiczny. Kilka lat temu po operacji przywrócił mi chęć do życia sok pomarańczowy.
Brawo...nie zauważyłem daty powstania tematu ani wpisów poniżej.
 
Do góry