dusza wychodzi z ciała

Patrisoon

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Witam mam lat 20 na imie Patryk kilka razy wychodzilem z wlasnego ciała przez nieswiadomosc a zarazem przez głupote uzalezniania , zazwyczaj za pomoca pewnych substancji psychodelicznych..
oczko.gif
straszne doznanie zazwyczaj jest to ogromny lek przed smiercia lub spojrzenie na swiat z innej strony ale nie ludzkiej tylko bardziej ze strony pewnej mocy ktora jest w nas to jak dodatkowy zmysl ktorego nie jest latwo opisac
 

Martinn

Nowicjusz
Dołączył
3 Maj 2017
Posty
29
Punkty reakcji
2
Czy dusza wychodzi z ciała ?? czy tez "" Dech Zycia ""??
CO nam dal Bóg ??
Bóg dal nam ""Dech Zycia "" a nie dusze , wiec w czasie konania , śmierci opuszcza ciało ""Dech Zycia "" a nie dusza .

W Bibli pisze ze to ""dech Zycia ""wraca do Boga a nie dusza , duszami jesteśmy my ,ludzie i nie tylko ludzie , wszystkie istoty żyjące .
Warto ten artykuł przeczytać , na pewno nie znajdziemy tam odpowiedzi konkretnej na nasze pytanie , ale zawsze jakieś wiadomości nam pomogą przy rozmyślaniu nad problemem czym jest dusza ..

Przepraszam nie podałem adresu linka na temat duszy

.vismaya-maitreya.pl/wielcy_ludzie_dusza_ludzka_w_zapiskach_siostry_faustyny.html
 

Mietek Dębski

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2011
Posty
298
Punkty reakcji
3
[SIZE=16pt]Polski Katolicyzm, CZY TO JESZCZE CHRZEŚCIJAŃSTWO ???[/SIZE]
[SIZE=16pt] [/SIZE]
[SIZE=16pt]W Polsce świętuje się pogańskie Święto Trzech Króli, ale nie świętuje się Święta Zesłania Ducha Świętego, bez którego działalności nie byłoby Chrześcijaństwa UTWORZONEGO PRZEZ MESJASZA [/SIZE]z NAZARETU !!!
[SIZE=16pt]Nikt nie zrozumie kim był Mesjasz - Jezus z Nazaretu, bez zrozumienia kim lub czym jest Duch Święty ???[/SIZE]
[SIZE=16pt] [/SIZE]
[SIZE=16pt]FILIOQUE[/SIZE][SIZE=16pt] – (łac., i Syna), dodatek do Chrześcijańskiego Wyznania Wiary w Kościele zachodnim. [/SIZE]Jest to dogmat głoszący, że Duch Święty „od Ojca i Syna pochodzi”; nie akceptowany w Kościołach wschodnich. Dogmat FILIOQUE jest to tak zwane Credo Nicejskie. Przez to jedno słowo w roku 1054 doszło do schizmy kościoła wschodniego. Kościół wschodni określa pochodzenie Ducha Świętego „od Ojca przez Syna” – a Patre per Filium.
[SIZE=16pt]Duch Święty przez którego różne zrozumienie podzieliło się pierwotne chrześcijaństwo – to kim, lub czym On jest i dlaczego On nie ma swojego Święta?[/SIZE]
[SIZE=14pt]W Biblii Duch Święty występuje też pod nazwą: [/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]Duch Boży – Duch Prawdy – Wspomożyciel oraz [/SIZE]znajdujemy Go w Biblii pod nazwą Duch, pisany z dużej litery.
[SIZE=14pt]Dowiadujemy się też z Biblii, że Duch Święty jest nierozerwalnie związany [/SIZE]z Bogiem.
[SIZE=14pt]Duch Święty jest posłannikiem naszego Boga Ojca niebiańskiego i stanowi dla nas szczególny dar.[/SIZE][SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]Mesjasz z Nazaretu o Duchu Świętym [/SIZE]powiedział: „[SIZE=14pt]Gdy jednak przyjdzie Pocieszyciel, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca pochodzi, On będzie świadczył o Mnie. [/SIZE] Ale wy też świadczycie, bo jesteście ze Mną od samego początku” [SIZE=14pt]– Ewangelia Jana 15,26 – 27.[/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]Duch jak sama nazwa wskazuje jest niewidzialny, ale [/SIZE]można widzieć Jego działalność oraz odczuwać wpływ na ludzi jednocześnie w różnych miejscach.
[SIZE=14pt]Wiemy to z własnych obserwacji [/SIZE]i doświadczeń oraz z przekazów biblijnych.
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]Człowiek gdy się rodzi otrzymuje od Boga „ducha”. [/SIZE]Ducha dla niego przeznaczonego – Księga Jeremiasza 1,5 oraz Drugi list do Koryntian 5,5… Jest to zgodne ze słowami Pana Boga który powiedział w Księdze Rodzaju do istot niebiańskich: „Uczyńmy człowieka na Nasz obraz i na Nasze podobieństwo.”
[SIZE=14pt]Słowa te mógł też Bóg wypowiedzieć sam do siebie, ponieważ nie ma Boga nad Boga…[/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]W Biblii słowo Bogowie = Bóg.
[SIZE=14pt]Wiemy też z Biblii, że dusza - to żyjący, myślący i czujący człowiek - czyli ciało + duch = człowiek, czyli jest to dusza.[/SIZE]
[SIZE=14pt]Z Biblii też wiemy, że Biblię napisało około 40-tu natchnionych mężczyzn, natchnionych za sprawą Ducha Świętego.[/SIZE]
[SIZE=14pt]Jednakże w Bibliach słowo duch jest pisane z małej lub też dużej litery, co niejednokrotnie [/SIZE]powoduje, że czytający Biblię ma mętlik w głowie.
[SIZE=14pt]W wielu miejscach jest nie wiadomo, czy autorowi chodzi o „Ducha” pochodzącego od Boga, czy też może chodzi autorowi [/SIZE]o „ducha” którego człowiek otrzymał od Stwórcy w momencie przyjścia na świat…
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]Jezus przed swoim odejściem do Boga Ojca pocieszał swoich uczniów mówiąc:[/SIZE]
[SIZE=14pt]„ Kiedy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Nie będzie bowiem mówił od siebie, ale będzie mówił co usłyszy od Boga i objawi wam to, co ma nastąpić” – Ewangelia [/SIZE]Jana 16,13.
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]Jest to zgodne z wcześniejszymi słowami Jezusa, a było to tak:[/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]Jezus oznajmił obecnym w Świątyni Jerozolimskiej:
[SIZE=14pt] [/SIZE]„Moja nauka nie pochodzi ode Mnie, ale od Tego, który Mnie posłał” -Ewangelia Jana 7,16.
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]Duch Święty[/SIZE][SIZE=14pt] – to On objawia Nam wiedzę o Bogu i Jego Prawach, oczywiście przez natchnionych przez Niego ludzi, także Duch Święty sam często działa w Nas ludziach.[/SIZE]
[SIZE=14pt]Bóg działa w Nas także poprzez Mesjasza z Nazaretu zwanego Jezusem, którego [/SIZE]na Ziemię posłał Sam Stwórca – czyniąc Go Pośrednikiem między Bogiem, a ludźmi – Pierwszy list do Tymoteusza 2,3-7.
[SIZE=14pt]Wszyscy Oni mają jedno zadanie:[/SIZE]
[SIZE=14pt]Zadanie ich polega na ukazaniu praw Bożych, które to prawa każdy mieszkaniec Ziemi ma obowiązek poznać oraz [/SIZE]przestrzegać ich. Nie uzyskamy zbawienia, jeśli nie będziemy chcieli poznać tych Praw oraz nie będziemy chcieli tych Praw stosować na co dzień.
[SIZE=14pt]Kiedy otrzymujemy wiedzę przez objawienie od Ducha Świętego, to czujemy jak Duch Boży przemawia w naszych myślach i w naszych sercach i czujemy w sobie płomień prawdy.[/SIZE]

[SIZE=16pt]Ponadto Duch Święty oczyszcza, czyli uświęca nas, aby przygotować nas do przebywania w obecności [/SIZE]Boga.

[SIZE=14pt]Czym jest dar Ducha Świętego? [/SIZE]
[SIZE=14pt]Dar Ducha Świętego jest przywilejem, jest to przywilej dawany ludziom, którzy pokładają swą wiarę w Bogu oraz w Mesjaszu z Nazaretu.[/SIZE]
[SIZE=14pt]Dary duchowe są święte, lecz nie wszyscy ludzie dostają każdy dar. [/SIZE]Jedni dostają na przykład dany dar, a drudzy dostają inny dar, aby wszyscy ludzie z tych darów korzystali.
[SIZE=14pt]Nasze dary powinny być używane dla dzieła budowania królestwa Bożego i dla wzmacniania naszej wiary w Boga.[/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]Apostoł Pana Boga - Duch Święty –[/SIZE][SIZE=14pt] jest to niebiański posłannik który objawia ludziom wiedzę o Bogu oraz o Jego Prawach.[/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]Nigdy nie uzyskamy zbawienia, jeśli nie będziemy stosować praw ustanowionych przez Boga w życiu codziennym.
[SIZE=14pt]Prawa Boże są uniwersalne.[/SIZE]
[SIZE=14pt]Poprzez moc Ducha Świętego poznajemy prawdę.[/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]Mesjasz z Nazaretu wielokrotnie podkreślał, że każdy grzech przeciwko Duchowi Świętemu jest grzechem śmiertelnym – Mateusza 12,31-33; [/SIZE]Marka 3,28-29; Łukasza 12,10…
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]Aby uniknąć grzechu przeciwko Duchowi Świętemu to należy poznać tylko trzy wiersze z Biblii i zapamiętać je[/SIZE][SIZE=14pt], a oto te wiersze:[/SIZE]
„Każdy kto wierzy, że Jezus jest Mesjaszem, narodził się z Boga i każdy, kto miłuje Tego, który dał życie, miłuje też tego, który życie od Niego otrzymał.
[SIZE=14pt]Po tym poznajemy, że miłujemy dzieci Boże, gdy miłujemy Boga i wypełniamy Jego przykazania.[/SIZE]
[SIZE=14pt]Miłość względem Boga polega bowiem na przestrzeganiu Jego przykazań, [/SIZE] a przykazania Jego nie są ciężkie” [SIZE=14pt]- [/SIZE][SIZE=14pt]Pierwszy List Jana 5,1 – 3.[/SIZE]
[SIZE=14pt]Z Biblii wynika, że Duch Święty był i nadal jest Apostołem w służbie u Pana Boga !!! – [/SIZE][SIZE=14pt]Dzieje Apostolskie 2,1 – 4.[/SIZE]
[SIZE=14pt]Duch Święty jest jak wiatr, który wieje gdzie chce i słyszysz jego szum, ale nie wiesz, skąd przychodzi i dokąd odchodzi… [/SIZE]
[SIZE=14pt]--------------------------------------------------------------------------------------------------------- [/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]- Potęgę Pana Boga można porównać tylko z potęgą Kosmosu.-[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]- Piastów 08 luty 2012 rok [/SIZE]Mieczysław Dębski –
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt]Przed chrześcijaństwem są dwie możliwości: Reforma chrześcijaństwa lub jego upadek…[/SIZE]
[SIZE=14pt]Zielony sztandar Mahometa już czeka, aby załopotać nad Watykanem…[/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE] Mieczysław Dębski
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]
[SIZE=14pt] [/SIZE]
 

irish

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2008
Posty
542
Punkty reakcji
5
Panie Mietku.
Jeśli o mnie chodzi to ja oddaję cześć Bogu - Ojcu.
Rozumie Pan, Panie Mieczysławie?
i na nic Pańskie akademickie, wyssane z palca dywagacje w tej sprawie.
Innymi słowy: nie będę oddawał czci duchowi.
 

Mietek Dębski

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2011
Posty
298
Punkty reakcji
3
irish napisał:
Panie Mietku.
Jeśli o mnie chodzi to ja oddaję cześć Bogu - Ojcu.
Rozumie Pan, Panie Mieczysławie?
i na nic Pańskie akademickie, wyssane z palca dywagacje w tej sprawie.
Innymi słowy: nie będę oddawał czci duchowi.
Panie Stały bywalcu !!!

Ewangelia jasno Nam objaśnia, że bez Działalności Ducha Świetego nie byłoby Chrześcijaństwa i nawet nie byłoby Starego Testamentu, a przecież bez Starego Testamentu nie byłoby też działalności Mesjasza z Nazaretu.

Czy Ewangelia poucza, że należy modlić się do Ducha Świętego, nie nie poucza???

Wniosek z tego jest taki, że należy przyjąć do wiadomości fakt, że Duch Święty który jest Posłanym Apostołem przez Pana Boga do ludu ziemskiego, istniał i dalej istnieje.

Duch Święty jest jak wiatr i czujesz jego obecność, ale nie wiesz skąd przybywa i nie wiesz dokąd zmierza.

Przeczytaj uważnie Ewangelię, a przekonasz się, że nie są to moje akademickie wyssane z palca dywagacje na temat Ducha Świętego !!!
 

alf3on

Nowicjusz
Dołączył
23 Lipiec 2018
Posty
1
Punkty reakcji
0
Wiek
85
a tak serio udało się komuś? jak to można wytrenować ?
 
Do góry