Duda vs Łukaszenka

W

weteran

Guest
Na razie, jak dotąd jest tak minimo ze sto do zera, serio, i to dla Białorusi...
Często, zastanawiam się nad poziomem mojego prezydenta, często zastanawia mnie ... dlaczego ten gość nie ma poczucia humoru?

Przecie, On powinien:

1.
podstawić pendolino na granice
2. zbierać dziennie po 1000 człeka otwierając granicę...
3. odstawiać na most w Słubicach i wskazać paluchem na nowo postawioną tablicę informacyjną, na której byłoby:
a) Berlin - prost i w prawo 120km - socjal taki i taki...
b) Paryż - 1500km prosto - socjal taki i taki...
c) Wiedeń - w lewo, 1800km - socjal taki i taki...

4. następnie - wrócić na granicę i krzyknąć w telewizorownię Łukaszence - ino ano chlopie - dawaj po mionimo 2000 człeka na dobę bo nam nie opłaca się puszczać w połowie pustych pociągów!

POWYŻSZE, NIBY PSEUDO ŻART, PRAWDA?
No ale:

1. Zachód chce uchodzćów?
No chce, to czemu im nie dajemy?

2. Polska zła bo zamknęła granicę i biedaków nie wpuszcza?
No zła, bo zamknęła...

Dlaczego, ludzie u władzy nie mają piczucia humoru?
Ja, gdybym był PREZYDENT... zrobiłbym dokładnie to, co namazałem!
Otworzył, wpuszczał i przewoził na zachód...
i robiłbym to do czasu aż ...

NIEMCY ZAMKNĘLI BY GRANICĘ!
A WTEDY... Z UśMIECHEM NA TWARZY ZAMKNĄŁ BYM GRANICE I ZAKOMUNIKOWAŁ BYM DO CNN, BBC, NBC ŻE.... TO NIE MYYYY ŹLI BO MY WPUSZCZALIŚMY ALE ... TERAZ NIEMCY NIE WPUSZCZAJĄ! 😁

No ludzie...

Dlaczego ten Prezydent aż tak się cacka?
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 312
Punkty reakcji
199
1. Zachód chce uchodzćów?
No chce, to czemu im nie dajemy?
Mogliśmy ich dać.
Nie wiem z jakiego aktu prawnego miało to wynikać ale według zapewnień pewnie by zostali odesłani na koszt kraju w którym granice Unii by przekroczyli a zarazem do tego kraju.
"Ciekawe" co to by był za kraj?
Ciekawe też co weteran brał że takie głupoty pisał.
 

DaveBaker

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2022
Posty
4
Punkty reakcji
0
To bardzo ciekawy temat, może ktoś zna stronę, na której można dokładniej poczytać?
 

dawid128

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2022
Posty
309
Punkty reakcji
8
Ten temat to troche robienie sensacji , a nie dokońca to w ten sposób działa. Bo Polska jak i kraje europy zachodniej potrzebują ludzi w tym do pracy , więc Polska część z nich by sobie mogła wziąć , mówiąc tak kolokwialnie.

A druga sprawa jest taka , że kraje europy zachodniej , bardzo często w swoim prawie imigracyjnym nastawiają się na wykalifikowanych pracowników. Druga sprawa ze względu na bezpieczeńswto też nie chcą przyjmowac byle kogo do siebie . Często zrobienie wizy schengen albo narodowej ma podobny poziom trudności co wiza do USA. Paradoksalnie to łatwiej dostać niemiecką wize schengen niż polską wize schengen. Ludzie czasem jak chca przyjecą np. do Polski to robią niemiecką wize schengen albo innej ambasady UE i potem jadą do Polski.
Na etapie wizy to częsrto się sprawadza czy ktoś ma pieniadze , po co jedzie , czy wróci do swojego kraju , gdzie bedzie mieszkac , skomplikowana procedura.
Potem po przyjechaniu bardzo często nie dostaje się od razu zasiłków wiem to np. na przykłądzie niemiec , trzeba najpierw rok popracować i potem ma sie zasiłek w wysokości 80% procent ostatniej pensji. Poza tym jest podział na zwykłe pozwolenie na prace czyli na którym sa mega koleji szczególnie teraz jak jest nawał ukraińców w niemczech , jest też drugie pozwolenie na prace dla specjalistów tam nie ma kolejek ,ale są wymogi itp. , poza tym mieskzania moga kosztowc nawet 1000 euro . Potem trzeba aplikowac o karte pobytu w NIemczech , Polsce , Francji itp.. zalezy , gdzie się mieszka. Nie jest to wszystko takie proste. A gdyby polska wysłała pociągi to najprowdopodobnie zostałyby one zatrzymane na granicy i zawrócone i Polska musiałaby się martwić co z tymi ludźmi zrobić , plus mogłoby to wywołać pewne problemy znowu Polska vs UE , że Polska wspiera Rosje.

Więc blokowanie granicy było dobrą rzeczą.
 
Do góry