Duchy, kóre nie zdają sobie sprawy ze swojej śmierci

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Ostatnio słyszałem kilka opowieści, o duchach, które nie mogą się odnaleść po tamtej stronie, ponieważ sądzą, że wciąż zyją. Wytłumaczenie im ich sytuacji działa zaś jak egzorcyzm. Duchy i dziwne zjawiaka w związku z nimi znikają.
Wiem, że na forum jest pare osób, które się opowieściami o duchach interesują. Czy słyszeliście podobne histrorie? Co myślicie na ch temat. Czy pojawiają się na fali popularnej holywoodzkiej produkcji z Brucem Willisem, czy może są też takie historie starsze? W sumie dawniej jak gdzieś wystapił duch, to nie w skutek pomyłki, a na skutek jakichś niezałatwionych spraw czy grzechów. Dawano wtedy na msze i duch znikał. Skąd teraz w histroriach o duchach taka zmiana?
 

Le'a

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2011
Posty
220
Punkty reakcji
3
Ostatnio słyszałem kilka opowieści, o duchach, które nie mogą się odnaleść po tamtej stronie, ponieważ sądzą, że wciąż zyją. Wytłumaczenie im ich sytuacji działa zaś jak egzorcyzm. Duchy i dziwne zjawiaka w związku z nimi znikają.
Wiem, że na forum jest pare osób, które się opowieściami o duchach interesują. Czy słyszeliście podobne histrorie? Co myślicie na ch temat. Czy pojawiają się na fali popularnej holywoodzkiej produkcji z Brucem Willisem, czy może są też takie historie starsze? W sumie dawniej jak gdzieś wystapił duch, to nie w skutek pomyłki, a na skutek jakichś niezałatwionych spraw czy grzechów. Dawano wtedy na msze i duch znikał. Skąd teraz w histroriach o duchach taka zmiana?


To nie fikcja, to prawda, ale przed chwilą wypowiedziałam się w podobnym temacie, a jest tu jeszcze temat o duszy po smierci, więc ciężko wkleić wszędzie to samo.
Napiszę tak, patrz: Duchy-prawda czy fikcja.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Przecież Lobo jest tutaj modem i pyta o co innego -_-.

Może to brać się z postępującej racjonalizacji mitów. Wg podań duch, który domagał się załatwienia jego spraw, często straszył lub się uprzykrzał. Istota, która nie wie o swojej śmierci, nie jest straszna, a jeśli już, to intrygująca. Ponadto zazwyczaj nie oddziałowywuje na otoczenie. Jeśli jest bierna, żadne z niej zagrożenie. Dziś klasyczne widmo nie przemawia już tak do masowej świadomości jako czegoś w co będzie faktycznie wierzyć. Mniej lub bardziej aktywne duchy ,,pochowały" się w kinie czyli czystej fikcji.
 

Agrafa

Nowicjusz
Dołączył
22 Luty 2012
Posty
8
Punkty reakcji
0
W sumie istnieją stare legendy o duchach błąkających po zamkach. Można to podpiąć pod tę teorię.
 
Do góry