dumropaz

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2015
Posty
4
Punkty reakcji
0
Cześć, pytanie do was, może mi coś pomożecie. W tym roku chcemy wymienić drzwi wejście i stoimy przed dylematem, czy wybrać drzwi aluminiowe czy jednak stalowe? Wśród znajomych zdania są podzielone, część mówi, że lepsze stalowe, bo tańsze, inni że zdecydowanie lepiej aluminiowe, bo nie wymagają poniesienia dodatkowych kosztów. Obecnie mamy drewniane, ale do tych raczej byśmy już nie chcieli wracać.
 

FraxeL

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2015
Posty
13
Punkty reakcji
0
jeśli chodzi o drzwi stalowe, to są tańsze od tych aluminiowych. Z tym, że producent drzwi stalowych może w gwaracji napisać, że drzwi muszą być zadaszone. Do tego też dojść szereg jeszcze innych obostrzeń. Po drugie, w przypadku drzwi stalowych, po wystawieniu ich na ekspozycje promieni słonecznych kolor może z czasem wyblaknąć.
 

blaszanozeba

Zbanowany
Dołączył
3 Marzec 2016
Posty
89
Punkty reakcji
1
Lepsze są aluminiowe, ale wybór zależy od zasobności portfela. Stalowe też są ciepłe i solidne, a w wyglądzie niczym się nie różnią od aluminiowych. Najlepiej popytać w dobrych firmach - np. Kenbud w Krakowie, poprosić o wycenę i samemu się przekonać.
 

Sparkly

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2024
Posty
24
Punkty reakcji
0
Przy wymianie drzwi koniecznie zwróć uwagę na zamek! Często standardowe modele z marketów nie mają wystarczająco bezpiecznych i trwałych części, więc może warto zastanowić się nad wymianą zamka na lepszy? Systemy antywłamaniowe są teraz niezbędne. Jeżeli ktoś szukałby sprawdzonego ślusarza do wymiany zamków w Krakowie to polecam https://zamki.sos.pl/ - bardzo szybka i sprawna wymiana lub montaż - nie tylko zamków w drzwiach, konkurencyjne ceny
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 443
Punkty reakcji
83
Mam drzwi antywłamaniowe z zamkiem blokującym od wewnątrz. Wszystko było cacy do momentu, gdy mały nie podrósł i zaczął dla zabawy blokować drzwi... Nie wiem co za geniusz wymyślił by taki zamek montować na wysokości rączki małego dziecka, zamiast wysoko nad głównym zamkiem...
 
Do góry