Drzwi aluminiowe do domu co wybrać?

WAD3R

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2015
Posty
24
Punkty reakcji
0
Wydaje mi się, że firma zrezygnowała z tych tańszych. No ale umówimy się - tanie drzwi aluminiowe i tak nie były tanie. Ten materiał dobrze wykorzystuje się tylko w zaawansowanej technologii, która swoje kosztuje. Moim zdaniem dobry ruch.
 

astronautix

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2015
Posty
43
Punkty reakcji
1
Jakie mogą być parametry takich drzwi aluminiowych? Skoro tyle kosztują to pewnie Ud przynajmniej 0,9 jak nie lepiej, hmm?
 

WAD3R

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2015
Posty
24
Punkty reakcji
0
Lepiej, seria Elite ma Ud=0,74. Oczywiście w wersji bez przeszklenia. Ale moim zdaniem lepiej brać bez niż niepotrzebnie obniżać sobie izolację. Zwłaszcza jak mamy dom pasywny na przykład.
 

KAIRA

Nowicjusz
Dołączył
22 Wrzesień 2015
Posty
6
Punkty reakcji
0
A te przeszklenia bardzo obniżają szczelność drzwi? Jest to jakoś wyrażone w parametrach?
 

WAD3R

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2015
Posty
24
Punkty reakcji
0
Parametry są zawsze podane dla drzwi pełnych. Jeśli chodzi o to, jak bardzo przeszklenie wpływa na Uw w drzwiach, to już musisz pytać w salonie, żeby mieć info z pierwszej ręki.
 

KAIRA

Nowicjusz
Dołączył
22 Wrzesień 2015
Posty
6
Punkty reakcji
0
A tak na oko ile mniej więcej może wynosić różnica?
 

WAD3R

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2015
Posty
24
Punkty reakcji
0
Generalnie nie jest to raczej różnica którą odczujesz w takim codziennym użytkowaniu. Oczywiście bardzo duzo zależy od montażu. Jak montaż będzie skopany, to nic Ci tego nie uratuje, więc przede wszystkim trzeba poświęcić sporą uwagę znalezieniu odpowiedniej ekipy.
 

dziadek70

Nowicjusz
Dołączył
10 Lipiec 2015
Posty
23
Punkty reakcji
7
Ja wiem, że to prawdopodobnie jest powtarzanie tego co wszyscy wiedzą, ale może komuś się przyda. Montaż jest co najmniej tak samo ważny jak same drzwi czy okna. Możesz mieć drzwi z Ud=0,0001 ale nieszczelny montaż zniszczy wszystko, na co pracuje produkt.
 

WAD3R

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2015
Posty
24
Punkty reakcji
0
dlatego nie ma co sie szczypać z małymi firemkami co do których nikt (łącznie z nimi samymi) nie ma pewności czy montaż się uda. Uderzać do porządnych wykonawców z renomą. W razie problemów o wiele łatwiej uzyskać pomoc w dużej firmie. No i ogólnie jest mniejsze ryzyko.
 

MIL0SZ

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2015
Posty
16
Punkty reakcji
0
Przyznam szczerze, że jak wybieraliśmy drzwi, to szukaliśmy tak, żeby nie przepłacać. Chcieliśmy jak najbardziej oszczędzić, ale też kupić jakieś dobre drzwi, więc udaliśmy się do jakiegoś lokalnego sprzedawcy. Drzwi zachwalał jakie to one świetne nie są, tylko że kawy nie robią. Daliśmy się niestety nabrać jak małe dzieci. Jak przyszedł dzien montażu, to musiałem praktycznie cały czas stać nad robotnikami. Jak tylko na chwilę odszedłem, to praca stawała w momencie. Koniec końców zamontowali je, ale jak przyszła zima to wszystko wyszło. Drzwi były kiepsko założone, podwiewało. Powstały tak zwane mostki termiczne. Co to oznacza dowiedziałem się potem. Teraz szukamy już u większych producentów, takich jak, np. Aluhaus, bo stwierdziliśmy, że drzwi chcemy mieć z aluminium.
 

ama_deo

Nowicjusz
Dołączył
4 Wrzesień 2015
Posty
34
Punkty reakcji
1
Jeśli o nich chodzi, to i montaż i same drzwi zrobione bardzo porządnie. Mam, posiadam, korzystam. Zapłacisz oczywiście więcej, ale mniejsza szansa, że schrzanią Ci montaż. Ja na wszelki wypadek dobrałem jeszcze kilka zabezpieczeń antywłamaniowych. Nie miałem co prawda sytuacji, żeby były mi potrzebne i niech tak lepiej pozostanie, ale jak to się mówi: "strzeżonego Pan Bóg strzeże"
 

MIL0SZ

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2015
Posty
16
Punkty reakcji
0
No dokładnie. Lepiej mieć jakiekolwiek zabezpieczenia i ich nie potrzebować, niż nie mieć nic i potem obudzić się z ręką w nocniku - o ile i nocnika nie wyniosą. Tak jak już tutaj było napisane, Konsultant zaproponował drzwi z przeszkleniami i do tego systemy zabezpieczające. Byłem trochę sceptyczny co do samych naświetli, ale tak jak pisaliście, to nie wpływa w sumie na nic.
 

ama_deo

Nowicjusz
Dołączył
4 Wrzesień 2015
Posty
34
Punkty reakcji
1
Fakt, tak jak napisał and29 na ostateczny koszt ma wpływ wiele czynników, ale i tak warto. Przewaga drzwi aluminiowanych nad drewnianymi jest bardzo duża. Przede wszystkim ze względu na to, że drzwi aluminiowe mają lepszy współczynnik utraty ciepła. Im mniejszy, tym lepszy, a np. w przypadku drzwi Elite od Aluhaus, początkowa wartość Ud zaczyna się już od 0,74. Jeśli do tego dobierze się jeszcze wkłady termoizolacyjne, współczynnik Ud będzie jeszcze niższy.
 

WAD3R

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2015
Posty
24
Punkty reakcji
0
Powinno jeszcze brać się pod uwagę prezencję danego modelu. Według mnie to sprawa drugorzędna, ale jednak drzwi powinny pasować do elewacji domu. Lepiej to wtedy wygląda.
 

ama_deo

Nowicjusz
Dołączył
4 Wrzesień 2015
Posty
34
Punkty reakcji
1
To wejdź na stronę Aluhaus. Tam jest możliwość, żeby samemu wybrać zaprojektować swoje drzwi i mniej wiecej zobaczyc na grafice jak się będą prezentować, tutaj masz link do konfiguratora http://www.aluhaus.com.pl/konfigurator-drzwiAle i tak chyba najlepiej podjechać do salonu i samemu zobaczyć co i jak wygląda.
 

WAD3R

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2015
Posty
24
Punkty reakcji
0
[SIZE=11pt]Nie powiedziałbym, że to jak drzwi się prezentują jest sprawą drugorzędną. Sam nie chciałbym mieć drzwi, które nie wyglądają zbyt dobrze. To co akurat mi się podoba przy tych drzwiach Elite, to jest to, że tak naprawdę mają mnóstwo konfiguracji, niezależnie od tego jakich drzwi potrzebujemy, a to co kolega nade mną podesłał wydaje mi się, że bardzo często ułatwia sprawę wyboru. Po drugie to co już chyba wcześniej pisałem, ale powtórzę jeszcze raz. Czasem lepiej postawić na sprawdzonego dużego producenta, niż brać drzwi od tych mniejszych, bo to może się różnie skończyć.[/SIZE]
 

ama_deo

Nowicjusz
Dołączył
4 Wrzesień 2015
Posty
34
Punkty reakcji
1
Akurat co do tych małych producentów, to faktycznie lepiej uważać. Już nawet nie wspominam o ich produktach, ale bardziej o montażu, który jest równie istotny jak same drzwi. Co z tego że drzwi mogą mieć nawet całkiem niezły współczynnik Ud, skoro montaż będzie zawalony...
 

K0NGO

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2015
Posty
16
Punkty reakcji
0
ama_deo napisał:
Akurat co do tych małych producentów, to faktycznie lepiej uważać. Już nawet nie wspominam o ich produktach, ale bardziej o montażu, który jest równie istotny jak same drzwi. Co z tego że drzwi mogą mieć nawet całkiem niezły współczynnik Ud, skoro montaż będzie zawalony...
że tak się dołączę, co do samej ekipy montażowej, lepiej uważać, kto się tym zajmuje. Okna podobnie jak drzwi są dosyć istotne, zwłaszcza jeśli chodzi o izolację mieszkania. Tylko, że w przypadku drzwi chodzić także o bezpieczeństwo mieszkańców. Na tym jednak lepiej nie oszczędzać. Według mnie czasem lepiej wydać trochę więcej, ale cieszyć się bezpieczeństwem. W przypadku drzwi Elite można jeszcze dodać nich kilka rozwiązań ułatwiających korzystanie z nich.
 

xeniasan

Nowicjusz
Dołączył
23 Styczeń 2016
Posty
19
Punkty reakcji
0
Chwila, bo chyba czegoś nie rozumiem. Co może ułatwiać korzystanie z drzwi?Przecież do zadań drzwi należy przede wszystkim trzymanie ciepła w mieszkaniu i nie wpuszczenie nieproszonych gościu. Co w nich można usprawnić?
 

K0NGO

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2015
Posty
16
Punkty reakcji
0
W ofercie Aluhaus jest możliwość, by do drzwi dodać dodaktowe elementy, takie jak np. Czytnik Bluetooth, czy czytnik linii papilarnych. Czyli jeśli zapomnisz wziąć kluczy i tak dostaniesz się do domu.
 
Do góry