Drzwi aluminiowe do domu co wybrać?

m_i_o_d_e_k

Nowicjusz
Dołączył
9 Lipiec 2015
Posty
41
Punkty reakcji
0
A to nie jest tak, że szyby w drzwiach osłabiają je w kontekście włamań? Wydaje mi się, że to jest dobrowolne narazanie się na włamanie :/
 

dziadek70

Nowicjusz
Dołączył
10 Lipiec 2015
Posty
23
Punkty reakcji
7
Szyby wpływają poniekąd na izolacyjność, ale nie jest to jakaś ogromna różnica, która by miała dyskwalifikować ich montowanie w drzwiach. A co do osłabienia konstrukcji, to o ile nie masz zamiaru mieć w drzwiach szyby przez którą dałoby się przejść, tylko dekoracyjne "okienko" to nie ma się czego bać.
 

m_i_o_d_e_k

Nowicjusz
Dołączył
9 Lipiec 2015
Posty
41
Punkty reakcji
0
Widać ilu ludzi tyle opinii. Mnie przekonuje do szybek też to, że do przedpokoju wpada wtedy więcej światła, co w przypadku mojego ma znaczenie, bo jest dość spory, a nie chcę w całości polegać na sztucznym. Myślałem też o naświetlach, ale to właśnie jest to montowanie szyb, "przez które da się przejść".
 

dziadek70

Nowicjusz
Dołączył
10 Lipiec 2015
Posty
23
Punkty reakcji
7
To była raczej przenośnia, nie ma się czego bać, to nie jest tak, że przez takie naświetla da sie wejść jak przez drzwi. Te szyby też są wzmacniane. Prawda i tak jest taka że jak złodziej będzie chciał wejść, będzie miał czas i narzedzia, to wejdzie wszędzie. Ale to nei znaczy że mamy rezygnować z zabezpieczeń. Każdy kupuje nam trochę czasu. A jeśli połączysz dobrze zabezpieczone drzwi i okna z jakimś monitoringiem, to już w ogóle sprawa jest prosta.
 

butter_flies

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2015
Posty
20
Punkty reakcji
0
Ja mam przeprawę z mężem bo on koniecznie chce drzwi pełne, a ja sobie umyśliłam takie z dużym przeszkleniem. Nie dość, że ładnie wygląda, to jeszcze dużo światła wpuszcza do środka. Przedsionek mamy nieduży, ale bez szyby w drzwiach czy naświetli będzie strasznie ciemny. No i nie wiem, jak dojdziemy do porozumienia. Macie jakieś argumenty za drzwiami ze szkłem?
 

waflick

Nowicjusz
Dołączył
7 Wrzesień 2015
Posty
8
Punkty reakcji
0
[SIZE=10pt]Jeśli priorytetem dla męża jest bezpieczeństwo to nie dziwię mu się, że ma opory. Oczywiście jak już wczesniej tu było mówione, nie ma drzwi, które powstrzymają włamywacza na zawsze. ale nie ma co ułatwiać mu roboty.[/SIZE]
 

Rakuzanka

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2013
Posty
64
Punkty reakcji
1
[SIZE=10pt]A ja odwrotnie: Polecam naświetla, zwłaszcza jedno boczne z ruchomym słupkiem. Bardzo przydatne przy przeprowadzkach i tego typu momentach. Można poszerzyć światło przejścia o dobre kilkadziesiąt cm. Każdy duży producent oferuje takie rozwiązanie.[/SIZE]
 

jastarnyk

Nowicjusz
Dołączył
28 Sierpień 2015
Posty
31
Punkty reakcji
0
Tak naprawdę naświetla niewiele wpływają na bezpieczeństwo. Nie montuje się tam szkła takiego jak w starej meblościance babci, tylko antywłamaniowe, jak w oknach. Dobrze wykonane naświetla będą równie bezpieczne co drzwi czy okna antywłamaniowe.
 

ama_deo

Nowicjusz
Dołączył
4 Wrzesień 2015
Posty
34
Punkty reakcji
1
A co ze stratami ciepła w takim przypadku? Na pewno ma to jakieś znaczenie na dłuższą metę...
 

jastarnyk

Nowicjusz
Dołączył
28 Sierpień 2015
Posty
31
Punkty reakcji
0
Tak, ale niewielkie. Niedawno widziałem wyliczenie gdzie między drzwiami z przeszkleniem a pełnymi różnica Uw wynosiła jakieś 0,2. Jakbyś chciał to przeliczyć na złotówki, to się nie doliczysz, bo o wiele więcej ciepła stracisz... otwierając drzwi (na przykład kiedy wychodzisz z domu) :p Nie ma co się aż tak bronić przed tymi stratami. Wentylację i tak w domu mieć musisz. Straty ciepła będą, ale należy o nich mądrze myśleć - na przykład nie zostawiać otwartych drzwi na dłużej, niż to konieczne. Wietrzyć często, ale na krótko.
 

Rakuzanka

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2013
Posty
64
Punkty reakcji
1
Dlatego obstaję przy naświetlach. To praktyczne i estetyczne rozwiązanie. A jak się boicie o bezpieczeństwo domu, to alarm mozna przy drzwiach zainstalować. To i tak jedno z najpewniejszych zabezpieczeń. Jak się rozryczy przy próbie włamania, to każdy złodziej ucieknie aż się będzie kurzyło.
 

damiat

Nowicjusz
Dołączył
25 Wrzesień 2015
Posty
21
Punkty reakcji
0
Tyle że alarmy trochę kosztują, nie każdego stać na zainstalowanie alarmu w domu.
 

apaczko

Nowicjusz
Dołączył
25 Sierpień 2015
Posty
23
Punkty reakcji
0
Moment, jak się buduje dom, w którmy montujemy drzwi aluminiowe, naświetla i inne bajery to alarm wcale nie jest już tak ogromnym wydatkiem. Tym bardziej, że wystarczą najczęsciej proste kontaktrony.
 

MIL0SZ

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2015
Posty
16
Punkty reakcji
0
Kontaktrony akurat nie są bardzo drogie faktycznie, można je dorwać za naprawdę fajną cenę. Jak kupujesz drogie okna czy drzwi to warto dołożyć trochę, żeby mieć trochę bezpieczniejszy dom.
 

ZarembaRadek

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2017
Posty
4
Punkty reakcji
0
U nas montowaliśmy drzwi Aluhaus choć zastanawialiśmy się też nad drewnianymi od Wiśniowskiego. W Sampre oglądaliśmy jedne i drugie i ciężko było się zdecydować. Wybraliśmy Aluhaus bo ta marka należy do Oknoplasu a od nich mieliśmy wybrane okna do całego domu (bardzo ciepłe).
 

l3szek

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2015
Posty
7
Punkty reakcji
0
Ja też słyszałem o tych oknach wiele dobrego, z tych samych powodów zacząłem się rozglądać za drzwiami od nich, ale u mnie w miejscowości (Limanowa) nie ma ich salonu, z tego co się orientuję.
 

ama_deo

Nowicjusz
Dołączył
4 Wrzesień 2015
Posty
34
Punkty reakcji
1
Jak to nie ma? aluhaus.com.pl/salony-sprzedazy/malopolskie/limanowa Byłem tam jeszcze w tym roku, więc jeśli od tego czasu nie zlikwidowali, to powinien być ;)
 

l3szek

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2015
Posty
7
Punkty reakcji
0
W takim razie coś musiałem pomylić, mylą mi się już te wszystkie firmy :D To się chyba nazywa klęska urodzaju, jak jest za dużo wyboru i przez to człowiek się nie umie zdecydować. Zaraz po świętach idę do salonu wypytać o wszystko, co mnie nurtuje.
 

mrrowing

Nowicjusz
Dołączył
28 Wrzesień 2015
Posty
25
Punkty reakcji
0
Sprawdziłem sobie stronę tej firmy o której mówicie i widzę tylko drzwi Elite - to jakaś nowość? Wcześniej były zdaje się trzy serie - budżetowe, średnia półka i te najdroższe właśnie.
 
Do góry