Drugie dno rzeczywistości

Retrojan

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2018
Posty
71
Punkty reakcji
4
Drugie dno lub oblicze rzeczywistości w Europie i na świecie. Pomoc, którą deklarują politycy (na niemal pustej sali!) tak naprawdę nie pochodzi od nich samych. To UE daje środki. Spójrzmy na to drugie dno. Ile dostaje polska rodzina na przeżycie? Nawet ktoś z Warszawy na medialnym forum dał jasno do zrozumienia, że pomoce, centra takie jak w "Pszemisiu" i wielu miastach- znikną. Ale my Polacy wrócimy do kredytów, problemów i inflacji.
Czy Polak dalej będzie czekać w kolejce do służby zdrowia i środków finansowych?
Proszę zauważyć, że w wielu krajach absurdy gonią idiotyzmy. Przecież gdyby środki przeznaczone na produkcję utraconego sprzętu przeznaczyć na poprawę życia i infrastruktury w odległych republikach Rosji, to nie istniało by pojęcie biedy. W Chinach (jou tube) wyburzono całkiem nowe osiedle z bodaj 2010r. Czym było w latach 70-tych Detroit w USA?!

Piszemy o pomocy, wspieraniu mieszkańców Ukrainy. Nawet na jednym z portali przeczytałem opinię z zachodnich mediów- Polska sama zmaga się z problemami ekonomicznymi. Tu ważna informacja. Nam w czasie Stanu Wojennego pomagały zachodnie państwa, ale bogate. Może mała różnica?

A teraz popatrzmy na to czego wszyscy politycy w Polsce unikają jak ognia. Zniszczenia polskiego majątku, który zapewne dziś byłby bardziej potrzebny jak jakieś CPK. (ten zarząd powinno się odwołać) W Polsce zrównano z ziemią ponad 600 dworców kolejowych, do tego dołóżmy domy kultury, przychodnie, szpitale, sanatoria, szkoły, przedszkola, ośrodki wczasowe oraz wiele obiektów po przedsiębiorstwach, kolei, PGR-ach, dworki, pałace i inne! To robi wrażenie, a tego nie zniszczył wróg. Dlaczego nikt nie zinwentaryzuje tych obiektów i nie zostawi w stanie trwale zabezpieczonym?

Ile tam można by utworzyć mieszkań socjalnych, dla młodych małżeństw lub osób starszych i biednych. Przecież mieszkańcy Ukrainy przejeżdżając obok wielu takich budynków, widzą marnotrawstwo i zniszczenie. Polak, oczekujący na pociąg stoi na peronie, bo dworce zabite dechami i zamurowane. O ciepłej poczekalni i herbacie można zapomnieć. a teraz co? przyjadą uchodźcy z Ukrainy i załączymy ogrzewania, uruchomimy bary...

Politycy w Polsce zapomnieli o własnym społeczeństwie dawno. Czy nam Polakom będzie się bardziej opłacić posiadanie paszportu Ukrainy? Dlaczego armia ekspertów, dziennikarzy i fachowców nie jedzie w okolice, gdzie w Polsce panuje bieda?

Pomoc, którą Polacy okazują Ukrainie i inny krajom jest nieoceniona, gdyż żadna kwota tego nie określi. Ale nas w Polsce po cichu wyniszczali niemal wszyscy politycy. Czy oni tera zrezygnują z wynagrodzeń w imię solidarności? W Polsce jest mało rodzin, które (4 osoby) stać na wydatek 160 pln/ dziennie! Czy w ministerstwie p. Maląg tego nie wie?

Ogólnie spoglądam z przejęciem, to co się dzieje na Ukrainie. Mam nadzieję, że Ukraina odpłaci to Polsce w postaci żywności, po zaniżonych cenach, bo Polacy pomagają, coć sami dyskretnie poruszają swoje problemy. Może dlatego i dlaczego uniemożliwia się komentowanie pod artykułami?

Wielokrotnie pisałem, że świat zmierza ku rewolucji...zobaczymy. Jednak podążając za słowami. E. Makrona (Francja) "stoimy u progu nowej epoki". Świat zapewne nie będzie już taki jaki był. Wierzę, że UE jak i polscy politycy przestaną traktować swoich obywateli jak śmieci.

Na koniec-chciałbym polskiemu rządowi podziękować (jak oni nam) za zmniejszenie inflacji, obniżki cen paliw i energii. Za walkę z ubóstwem i odpowiedniej wysokości świadczenia. Za lepszy dostęp do służby zdrowia, dofinansowania do ekologicznego ogrzewania(opału)...na to jako Polacy w pełni zasłużyliśmy i jeszcze raz dziękuję.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 306
Punkty reakcji
199
Proponuję napisać to jeszcze raz lecz tym razem krótko zwięźle i zrozumiale.
W tej chwili jest na intelektualnym poziomie "naszego nowego kolegi" który w swoich wpisach wiecznie na coś się użalał lecz nigdy mu nie przyszło do głowy aby jakieś rozwiązanie zaproponować .
W zasadzie można zapytać: o co forumowicz "walczy"?
 

Retrojan

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2018
Posty
71
Punkty reakcji
4
Proponuję napisać to jeszcze raz lecz tym razem krótko zwięźle i zrozumiale.
W tej chwili jest na intelektualnym poziomie "naszego nowego kolegi" który w swoich wpisach wiecznie na coś się użalał lecz nigdy mu nie przyszło do głowy aby jakieś rozwiązanie zaproponować .
W zasadzie można zapytać: o co forumowicz "walczy"?
Nie wiem dlaczego nie lubisz "stalowego"- jeśli o nim mowa?
Ja "walczę" o prawa Polaków i ich godność, a także miejsce na świecie. A rzeczywistość w Polsce i działaniach polskich polityków, pokazuje coś zupełnie innego.
Wskaż na akapit, którego nie rozumiesz? Zauważ ile mówią politycy i wszelkie "gadające głowy" -tylko nic o nas i dla nas! Czy Oni nie mogliby zwrócić się jaśniej i konkretniej?
WSKAŻ akapit! A rozwinę dla Ciebie, społeczeństwa i władz.
Kibic-szczerze nie wiem, czy MY zarabiamy tyle, aby podawać władzy rozwiązania. Zapewne sam masz coś w zanadrzu-jednak podawanie komuś jakichś rozwiązań, to nie coś typu przepisy kulinarne, które w wielu przypadkach i tak są zastrzeżone!
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 306
Punkty reakcji
199
Nie wiem dlaczego nie lubisz "stalowego"- jeśli o nim mowa?
Jeśli podaje się linki do artykułów w sieci z których wynika że to co forumowicz nazywa "rozdawnictwem" występuje w krajach Zachodu pod hasłem
"polityki prorodzinnej" to raczej należy się spodziewać argumentu typu :"ich na to stać albo tam jest to lepiej robione"
Marny bo marny ale pewnie jakiś to argument a tymczasem forumowicz skomentował :"nie chce mi się w to wierzyć"
To znaczy że ja czy też strona internetowa kłamie?
Czy można było w tym temacie coś jeszcze bardziej napisać głupiego?
Gdybym to ja był tu adminem to byłby jego ostatni wpis na tym forum.
Ja "walczę" o prawa Polaków i ich godność, a także miejsce na świecie.
Prócz bezsensownych wpisów to co jeszcze forumowicz w tej sprawie robi?
Jakie w tej "walce" już odniósł sukcesy?
Wskaż na akapit, którego nie rozumiesz?
Za dużo wskazywania.
Jakikolwiek wpis powinien być sam w sobie zrozumiały bo to buduje zaufanie do forumowicza.
Kibic-szczerze nie wiem, czy MY zarabiamy tyle, aby podawać władzy rozwiązania
Rencista nie zarabia to fakt.
Jednak krytykując cokolwiek należy:
-wskazać błąd
- wskazać , omówić i przekonać do lepszego rozwiązania.
Moim zdaniem tylko tacy "walczący" zasługują na uwagę.
 
Ostatnia edycja:

Retrojan

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2018
Posty
71
Punkty reakcji
4
Prócz bezsensownych wpisów to co jeszcze forumowicz w tej sprawie robi?
Jakie w tej "walce" już odniósł sukcesy?
Bezsensownych działań lub (nie) działań w Polsce wiele. Dlaczego pierwsza dama Polski nie nalewa zupy w ośrodkach, najwięksi kucharze Polski, rewolucji i jurorzy? Dlaczego na granicy nie ma celebrytów ich dzieci itp. Podejrzewam, gdyby Kurski zorganizował ""charytatywny"" koncert w Medyce, Przemyślu.... to trochę by się tego zjechało. Zresztą (słuszny) hejt spadł na osoby, biorące udział w takowym koncercie.
Bezsensowne w Polsce jest pokazywanie pustego niemal sejmu, wypasionych byczków, którzy tworzą jakąś ustawę za nie swoje środki, ani polskie, bo Polska jest biedna i na minusie.
Swoje w życiu zrobiłem-uwierz. Natomiast o dokonaniach wielu rządowych przydupasów (chyba do nich nie należysz?) nie słyszę i nie słyszałem nic. Moje sukcesy są większe niż większości polskich polityków.
Za dużo wskazywania.
Jakikolwiek wpis powinien być sam w sobie zrozumiały bo to buduje zaufanie do forumowicza.
Koniecznie wskaż lub zamilcz! Czy jesteś rządowym trolem i srolem? Wskaż, a ja wyjaśnię to rządowi i części społeczeństwa (biedota nie korzysta z neta)
Jednak krytykując cokolwiek należy:
-wskazać błąd
- wskazać , omówić i przekonać do lepszego rozwiązania.
Moim zdaniem tylko tacy "walczący" zasługują na uwagę.
Chyba nadal czegoś nie rozumiesz...w Polsce od 30 lat armia ludzi bierze kasę za nic! Szkoda wielu pracodawców, producentów, których zniszczyło polskie prawo. Fakt, że bywali różni cwaniacy i kombinatorzy. Jednak pobieranie kasy z " pachnienie" ubiór oraz koneksje, to za mało. Zdecydowanie
Ponadto napisałem co należy zrobić w Polsce w 3 i 4 akapicie pierwszego (tematycznego) wpisu. To jest po Polsku! A nie w języku jakiegoś plemienia indiańskiego lub afrykańskiego.
WSKAŻ akapit lub treść niezrozumiałą.

Na marginesie. Wczoraj wysłuchałem wypowiedzi Polski i Norwegii. P. Morawiecki (z szacunkiem) użył zapytań, dotyczących Baltic Pipe? i wsparcia dla uchodźców. Widać, że nasz premier szuka wsparcia, a strony zachodnie wykręcają się pobocznymi informacjami. Przykre- oby Polska nie zastała z problemem uchodźców sama...i polskie społeczeństwo ze swoimi problemami.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 306
Punkty reakcji
199
Bezsensownych działań lub (nie) działań w Polsce wiele
Pytałem o Twoje sukcesy.
Swoje w życiu zrobiłem-uwierz
Nie wierzę.
Chyba nadal czegoś nie rozumiesz..
Niczego nie wskazałeś i do niczego nie przekonałeś. Nie rozumiem po co głowę zawracasz.
Koniecznie wskaż lub zamilcz! Czy jesteś rządowym trolem i srolem? Wskaż, a ja wyjaśnię to rządowi i części społeczeństwa (biedota nie korzysta z neta)
Zamilczę ponieważ to poniżej mojej godności z kimś takim dyskutować.
 

Retrojan

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2018
Posty
71
Punkty reakcji
4
Zapewniam, że moje sukcesy są większe niż większości polskich polityków. O Twoje nie zapytam, bo zapewne je masz, jak każdy. A ujmą byłoby wyłączne (nawet wymyślone) pyskówki, ubliżanie i "tykanie" prywatności.
-Czy Twoim zdaniem (na niemal pustej sali obrad) jest odpowiedzią na działania Polski, gdzie przecież politycy ustalają ustawy za nie swoje środki?
-Czy działaniem na rzecz Ukrainy nazywasz wpięcie kotyliona, założenie opaski- jako walkę?!
-Czy uruchomienie jakiegoś "sztaga" solidaryzującego z kobitami, przez Pierwszą Damę Polski nazywasz walką?

Jeśli nadal czegoś nie rozumiesz, to wskaż akapit- Ja napisałem to po Polsku. Cóż wskaż język na jaki to mam przetłumaczyć. Wskazałem na wiele lub większość błędów popełnionych przez polskie władze na przestrzeni ponad 30 lat. Ja napisałem to na wstępie i rozwinięciu.

Pojęcie Twojej (godności) nie usprawiedliwia Cię od wskazania akapitów, w których uraziłem Polskę i polskie społeczeństwo. Przecież zawsze domagasz się źródeł i linków.
Zatem wskaż mi link, gdzie od np. tyg. polscy celebryci pomagają ludziom z Ukrainy?
Zapadaj link, gdzie Polska (władza) potępiła, i co zrobiła skutecznie w likwidacji polskiej biedoty. Skutecznie w odniesieniu polskich instytucji.

Oczywiście mógłbym cię gnębić tymi tematami...i będę, bowiem nigdy nie odpowiadasz na konkrety.

Nawet dziś w audycji radiowej poruszono kwestie anulowania polskich sankcji (nałożonych) jak i problemów większości Polaków. Czy Ty nadal widzisz na stacjach paliw, paliwo za np. 3.50? Oczywiście gesty "Glapka". Uspokajające mają zadziałać za rok, a może wcale, bo On jako wyjątkowy znawca finansowy, jest sam zdziwiony. Gdybym miał za nic nierobienie jego kasę, to paliwo może być po 13pln/ litr. Problemy Polaków się namnożyły i prawdopodobnie (mimo zapewnień wielu polityków świata) zostaniemy sami. Oczywiście aktualny rząd nie powinien określać tego co się dzieje jako własny sukces, bo to MY Polacy płacimy najwięcej.

Co do kolegi "stalowego" to w wielu przypadkach ma rację, choć mam zastrzeżenia do wielu uwag, ale jego opinie na forum, TO jego zdanie i ocena, która wynika z własnych np. doświadczeń. Podawanie linków nawet do wypowiedzi pseudoekspertów do niczego nie prowadzi. Zważając na obecną sytuację, gdzie namnożyło się tego więcej niż rosówek po burzy.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 306
Punkty reakcji
199
-Czy Twoim zdaniem (na niemal pustej sali obrad) jest odpowiedzią na działania Polski, gdzie przecież politycy ustalają ustawy za nie swoje środki?
-Czy działaniem na rzecz Ukrainy nazywasz wpięcie kotyliona, założenie opaski- jako walkę?!
-Czy uruchomienie jakiegoś "sztaga" solidaryzującego z kobitami, przez Pierwszą Damę Polski nazywasz walką?
Nie zamierzam z forumowiczem dyskutować w tym temacie a z przyczyn wymienią jedynie tę że tylko forumowicz mam nadzieję wie o co mu chodzi w tym temacie czy też w jego wpisach.

Określanie co Pierwsza Dama powinna robić uważam za dominację tupetu nad rozumem.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Ogólnie spoglądam z przejęciem, to co się dzieje na Ukrainie. Mam nadzieję, że Ukraina odpłaci to Polsce w postaci żywności, po zaniżonych cenach, bo Polacy pomagają, coć sami dyskretnie poruszają swoje problemy. Może dlatego i dlaczego uniemożliwia się komentowanie pod artykułami?
Uniemożliwia się przez ruskich trolli. Też bym wyłączył komentarze na miejscu WP. Ukraina nie odpłaci Polsce niskimi cenami, bo polityka i biznes to jedno, a pomagają Ukraińcom Polacy, a nie polski rząd. Polski biznes będzie miał za to szansę zyskać dzięki np. odbudowie Ukrainy po wojnie (jeśli dobrze to rozegramy, a Ukraina wygra).

Na koniec-chciałbym polskiemu rządowi podziękować (jak oni nam) za zmniejszenie inflacji, obniżki cen paliw i energii. Za walkę z ubóstwem i odpowiedniej wysokości świadczenia. Za lepszy dostęp do służby zdrowia, dofinansowania do ekologicznego ogrzewania(opału)...na to jako Polacy w pełni zasłużyliśmy i jeszcze raz dziękuję.
O czym Ty tu piszesz, wybuchła wojna na wschodzie, jak Twoim zdaniem Polski rząd miałby wpłynąć na ceny surowców, zaniżając przy tym inflację? Jak miałby zmniejszyć ceny energii i paliw? Walka z ubóstwem? Każdy kuje swój los (no dobra, są wyjątki, ale większość to robi), nie mam zamiaru wyciągać za uszy nierobów swoimi podatkami, już wiele ich płacę. Z mojej pensji co miesiąc państwo odciąga ok. 3000 zł.

Ile tam można by utworzyć mieszkań socjalnych, dla młodych małżeństw lub osób starszych i biednych. Przecież mieszkańcy Ukrainy przejeżdżając obok wielu takich budynków, widzą marnotrawstwo i zniszczenie.
Dobrze się czujesz? Mieszkania socjalne na opuszczonych dworcach?

Po 1: dworce w Polsce są odnawiane i naprawdę trzeba być ślepym, by tego nie zauważyć (albo trzeba nie jeździć koleją).
Po 2: mieszkania są budowane jedne za drugim, ale ciągle ich brakuje, bo ponad połowa zakupów mieszkań to mieszkania pod inwestycję. Na budowę socjalnych trzeba czasu i kasy. Nie da się zrobić tego w krótkim czasie, nie da się pstryknąć palcami i zadowolić Retrojana w rok.

W Polsce zrównano z ziemią ponad 600 dworców kolejowych, do tego dołóżmy domy kultury, przychodnie, szpitale, sanatoria, szkoły, przedszkola, ośrodki wczasowe oraz wiele obiektów po przedsiębiorstwach, kolei, PGR-ach, dworki, pałace i inne! To robi wrażenie, a tego nie zniszczył wróg. Dlaczego nikt nie zinwentaryzuje tych obiektów i nie zostawi w stanie trwale zabezpieczonym?

Szkoły w Polsce są (i to puste, bo jest problem demograficzny, po co Ci więcej jeszcze bardziej pustych?), dworce kolejowe też, domy kultury - ktoś z tego jeszcze korzysta? Popyt i podaż coś Ci mówi? PGR-y? Po co te twory miałyby istnieć? Lubiłeś czasy komunizmu i niegospodarności? Pałace okej - zgodzę się, ale one zawsze były prywatne, zazwyczaj poniemieckie, te są zniszczone, bo nikogo nie stać na odremontowanie i utrzymanie w ściśle określonej przez konserwatora zabytków kondycji pałacu o powierzchni kilku tys m2. Tym bardziej, że większość z tych pałaców jest ulokowana w praktycznie wymarłych miejscowościach.

Nie wiem dlaczego nie lubisz "stalowego"- jeśli o nim mowa?
Bo stalowy to ruski troll, który magicznie zamilkł po inwazji na Ukrainę. Pewnie pojawi się tu pod innym nickiem, bo wie, że pod poprzednim jest już spalony.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 437
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Uniemożliwia się przez ruskich trolli. Też bym wyłączył komentarze na miejscu WP. Ukraina nie odpłaci Polsce niskimi cenami, bo polityka i biznes to jedno, a pomagają Ukraińcom Polacy, a nie polski rząd. Polski biznes będzie miał za to szansę zyskać dzięki np. odbudowie Ukrainy po wojnie (jeśli dobrze to rozegramy, a Ukraina wygra).


O czym Ty tu piszesz, wybuchła wojna na wschodzie, jak Twoim zdaniem Polski rząd miałby wpłynąć na ceny surowców, zaniżając przy tym inflację? Jak miałby zmniejszyć ceny energii i paliw? Walka z ubóstwem? Każdy kuje swój los (no dobra, są wyjątki, ale większość to robi), nie mam zamiaru wyciągać za uszy nierobów swoimi podatkami, już wiele ich płacę. Z mojej pensji co miesiąc państwo odciąga ok. 3000 zł.


Dobrze się czujesz? Mieszkania socjalne na opuszczonych dworcach?

Po 1: dworce w Polsce są odnawiane i naprawdę trzeba być ślepym, by tego nie zauważyć (albo trzeba nie jeździć koleją).
Po 2: mieszkania są budowane jedne za drugim, ale ciągle ich brakuje, bo ponad połowa zakupów mieszkań to mieszkania pod inwestycję. Na budowę socjalnych trzeba czasu i kasy. Nie da się zrobić tego w krótkim czasie, nie da się pstryknąć palcami i zadowolić Retrojana w rok.



Szkoły w Polsce są (i to puste, bo jest problem demograficzny, po co Ci więcej jeszcze bardziej pustych?), dworce kolejowe też, domy kultury - ktoś z tego jeszcze korzysta? Popyt i podaż coś Ci mówi? PGR-y? Po co te twory miałyby istnieć? Lubiłeś czasy komunizmu i niegospodarności? Pałace okej - zgodzę się, ale one zawsze były prywatne, zazwyczaj poniemieckie, te są zniszczone, bo nikogo nie stać na odremontowanie i utrzymanie w ściśle określonej przez konserwatora zabytków kondycji pałacu o powierzchni kilku tys m2. Tym bardziej, że większość z tych pałaców jest ulokowana w praktycznie wymarłych miejscowościach.


Bo stalowy to ruski troll, który magicznie zamilkł po inwazji na Ukrainę. Pewnie pojawi się tu pod innym nickiem, bo wie, że pod poprzednim jest już spalony.
Przypadku szkół są puste przez
Rząd Tuska który sposób fanatyczny
Likwidował wioskach i małych
Miastach szkoły a później trafiły
Do molocha którym połączono
Szkołę średnią, podstawową i gimnazja
I te molochy są symbolem przemocy
I patologii i tego powodu
Powinny być utrzymane bo mniejszych
Szkołach nie ma prawie przemocy.
Mieszkań brakuje powodu państwa
Które ma monopol na ziemię i
Posiada najwięcej ziemi i ten
Sposób jej brakuję i te ziemię
Które posiada powinny być przeznaczone
Na mieszkania zamiast programów
Kredytowych które są dla banków
I urzędników i powrót do rozwiązań
Które były od wieków czyli państwo
Buduje mieszkania i rozdaje ziemię
Rolnicze plus ulgi dla osadników .
Brak ulg dla firm by budowały
Osiedla dla pracowników jak 19
I 20 wieku i brak realnej samorządności
Która likwiduje ten problem.
1 minimalna wolność gospodarcza
Dla regionów pozwala konkurować
O mieszkańców przez mieszkania i
Pozwala tworzyć programy osadnicze .
2 dodanie do tego jeszcze
Decydowanie o kwestiach społecznych
Potwierdza tworzenie programów
Osadniczych i specjalnie sprowadza
Osoby o odpowiednich poglądach.
Państwo powinno wykupić opuszczone
Mieszkania albo szybciej przejmować
Mieszkania gdy nie ma spadkobierców
I wykupić opuszczone majątki gdy te
Osoby wyprowadziły się tego miejsca
I to jest absurd gdy ta osoba opuściła
Teren i brakuje mieszkań i uległ
Zniszczeniu.
PKP posiada nie potrzebne
Trasy i fikcyjne połączenia dlatego
Powinni zlikwidować te trasy i
Przekazać je na mieszkania plus
Nie potrzebne i nie opłacalne
Trasy.
 
Ostatnia edycja:

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 437
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Walka z ubóstwem? Każdy kuje swój los
Jeśli ma warunki do tego a bez
Tego nic nie zrobi jeśli nie ma
Narzędzi i odkrył to już Konfucjusz
Który powiedział że trzeba dać
Człowiekowi wędkę i bez tego
Dziedzicy biedę i o jego
Sytuacji decydują wydarzenia
Losowe , wydarzenia losowe
W kraju i na świecie plus
Reputacja rodu i dodatkowo
Czy posiada od rodu minimalny
Majątek i kiedy zaczynał swoją
Karierę jeśli sytuacji kryzysu
Gospodarczego to do śmierci
Ma miejsce zarobki plus czy
Państwo promuje kastę kryminalistów.
Szczególnie sprawdza się to
Przypadku facetów bo nie
Ma jak kobiety prawa wyglądu
Sensie pozytywnym albo negatywnym.
Bo tylko kobiety mogą pokazywać
Ciało i dostawać za zdjęcia i filmy
Nadmiar pieniędzy od patologii,
Może zostać żywym talerzem i
Za to nadmiar pieniędzy, rolę
Filmach bez talentu, dodatkowo
Swoją sytuację może poprawić przez
Ślub.
Państwo może zatrzymać biedę
Przez kilka działań.
1 normalny system podatkowy.
2 pierwszeństwo pracy dla
Swoich i obcy tylko samej grupy
Mogą pracować do kryzysu i
Mieszkać swojej dzielnicy bez
Tego obniżenie wynagrodzeń i
Warunków pracy.
3 minimalna emerytura
Obywatelska i każdy dostaje
Minimalne pieniądze na życie i
Ten sposób nie ma składek
I urzędników.
4 studia tylko realne kierunki
Potrzebne dla gospodarki i
Ich zwrot przez pracę w kraju.
5 budowanie mieszkań czynszowych .
6 darmowe drużyny sportowe
By pomóc tej osobie zajmować
Się sportem a wybitne jednostki
Odpowiednie warunki materialne
By mogli zajmować się sportem.
 
Ostatnia edycja:

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 306
Punkty reakcji
199
Bo stalowy to ruski troll, który magicznie zamilkł po inwazji na Ukrainę.
Stalowy nie był ruskim trollem.
Popierał Rosję ale tylko tak pisał.
Popierał Rosję ponieważ ja popierałem Ukrainę a przecież adwersarza się nie popiera.
Gdybym to ja popierał Rosję on byłby za Ukrainą.
Pewnie pojawi się tu pod innym nickiem, bo wie, że pod poprzednim jest już spalony.
On nie zasłużył na to abym go bronił ale trzymając stronę Rosjan nie wiedział podobnie jak:
Niemcy, Łukasz Warzecha czy Jacek Bartosiak(którego argumenty tu powtarzałem) że Rosja jednak tej inwazji dokona.
Widziałem go tu na forum 04,03,22.
Ciekaw jestem czy na następnym forum nie podaje że został tutaj zbanowany bo...popierał Ukrainę.

Co do stalowego jak i autora tego wątku widzę ich podobieństwa polegające na tym że oni jedynie potrafią wskazać problem zaś do głowy im nie
przyjdzie że to dostrzega każdy i że jeśli się chcą wyróżnić to powinni wskazać i uzasadnić tego problemu rozwiązanie.
Taka "drobna różnica" jak między pisaniem co się myśli a myśleniem co się pisze.
Czy czasem tego co oni robili nie nazywa się demagogią?
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
A ja w sumie o tym trollu piszę, bo liczę na kolejną wiadomość prywatna od Stalowego, w której zapewni mnie, że nim nie jest :)

Choć szczerze to było coś na rzeczy, bo on się wypowiadał ciepło o Łukaszence i Putinie od samego początku i jego stosunek do Ciebie nie miał tu nic do rzeczy.

Co do narzekania i wytykania błędów, to jasne, retrojan uwielbia pisać tak, jakby znał na wszystko remedium, ale żebyśmy my sami się domyślili jakie ono jest. To typowe politykowanie. Lanie wody charakterystyczne dla ludzi, którzy nic nie wiedzą, ale udają, że wiedzą i są mądrzejsi od całego świata. Konkretów od nich się nie dowiesz żadnych, bo ich nie posiadają w zanadrzu.

W podobny sposób działają wróżki przepowiadając przyszłość, mówią tak, byś mógł z tego wyczytać wszystko i nic.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 306
Punkty reakcji
199
A ja w sumie o tym trollu piszę, bo liczę na kolejną wiadomość prywatna od Stalowego, w której zapewni mnie, że nim nie jest :)
Ja jego wiadomości do tej pory nie otworzyłem.
Choć szczerze to było coś na rzeczy, bo on się wypowiadał ciepło o Łukaszence i Putinie od samego początku i jego stosunek do Ciebie nie miał tu nic do rzeczy.
W tym przypadku był przeciwny polskiemu rządowi i dlatego ich popierał.
Ale żeby z białoruskiej flagi robić sobie awatar?
Co do narzekania i wytykania błędów, to jasne, retrojan uwielbia pisać tak, jakby znał na wszystko remedium, ale żebyśmy my sami się domyślili jakie ono jest.
To znaczy ogólnie mają rację bo polska klasa polityczna właściwie jest bez klasy.
Tylko że ich narzekania przypominają mieszanie łyżką w szklance herbaty do której zapomniało się wsypać cukru.
 

Retrojan

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2018
Posty
71
Punkty reakcji
4
Proponuję z dyskutantami zapoznać się z reportażami/ wywiadami.



Dalsze komentarze zamieszczę. Trochę wiedzy prawdziwej nie zaszkodzi.
zresztą jeśli prezydent Duda, premier Morawiecki, proszą o pomoc, bo Polska sama nie udźwignie ciężaru- to też jakiś głąby i oszołomy? Nie wiem po co wczoraj Kaczyński udał się do Kijowa, ale cóż zrobić.

Wierzę, że w Ukrainie znikną tablice, ulice i pomniki upamiętniające S. Banderę i reszty ekipy.
Prezydent Zeleński świetnie wkomponował w agresję Rosji, bezzasadności ataku na szpital położniczy i noworodków...o Wołyniu i metodach zbrodni zapomniał. To fakt, nie ma rozdrapywać krzywd, ale niemieckich "wachmanów" się ściga nawet w wieku 100 lat!
Może wystarczyłyby oficjalne słowa przeprosin. O to powinni zabiegać polscy politycy.

Ludobójca Putin, jak na razie zabił mniej ludzi niż Balcerowicz i Lewandowski (nie piłkarz) Z Ukrainy jak na razie wyjechało mniej obywateli ukraińskich, niż w latach "wampiriady" dwóch wyżej wymienionych.

Do "kibica" i "głowonoga" -macie sławą wiedzę i jeszcze gorszą pamięć, jak mniemam.
Ale dopiszę-bo "kibic" dalej unika wskazania swego niezrozumienia.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 306
Punkty reakcji
199
Nie wiem po co wczoraj Kaczyński udał się do Kijowa, ale cóż zrobić.
O ile pamiętam udał sie tam także premier Czech i Słowacji.
Po co oni się tam udali nie zapytasz?
Ja zapytam po co albo o czym z Tobą dyskutować?
Coś sobie ubzdurałeś i próbujesz kogoś tym zainteresować?
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Słowenii *

Udali się po biznes. W tym momencie kraje Europy środkowo-wschodniej kreują się na pomocników Ukrainy. Pojechali tam powiedzieć, że chcą pomoc i pomagają jak mogą, ale Ci więksi na zachodzie się nie zgadzają.

Zgadnijcie które kraje będą miały największy wkład w odbudowę Ukrainy po wojnie.
 

Retrojan

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2018
Posty
71
Punkty reakcji
4
dokładam do postu- po co Kaczyński udał się do Kijowa.

Cóż, moja opinia to zawarła jako pierwsza, chyba.
A to kolejne informacje.



Dziś rząd podjął decyzję o ustawie antyputinowsiej, w zakresie pomocy Polakom. Czyżby polsscy oligarchowie również obawiali się odebrania majątków. No niemal wszyscy w parlamencie, to osoby o posturze chartów i wyżłów. Żadnego buldoga....
Rząd zaczyna czuć smród, który sam rozdawnictwem premii i etatów rozwalił Polski budżet, zresztą mamy to od 30 lat!
Nigdy nie było tarcz i niemal pancerzy anty Balcerowiczowskich, Lewandowskich (oczywiście o Januszu mowa) i Belkowych.
Ja mogę kłamać i wymyślać, ale polityki agrarnej nie mamy od 30 lat. M. Bustowski mówi o tym od lat, a my co?

W Polsce wielkie hallo, odnoście obronności Polski??? Przecież przez 30 lat wypracowano w Polsce armię emerytów wojskowych, którzy nic nie robili, z kapelanami na czele. Zniszczono jednostki (jak dworce kolejowe, domy kultury, ośrodki wczasowe...wrócę do tego)
dlaczego w Polsce obiekty po byłych jednostkach radzieckich nie zostawiono w stanie uśpienia? np. Pstrążę i inne.
Niemiecka Prora (chyba) ma swoje drugie życie). Z MY co. Wybudujemy nowe koszary?
Pomijając fakt, że skoro jesteśmy w NATO, to broni nas armia krajów członkowskich....byle nie jak w 1939r.

Istotnym pozostaje fakt, że w Polsce nadal nie ma polityki agrarnej, pola lepiej sprzedać lub zostawić odłogiem, a rzesza ludzi za jakijś działania bierze kasę.

Śmiech polskiego ministerstwa w temacie obronności kraju i "naprawy błędów dotyczących służby wojkowej itd." Pytanie --za co armia (niby ) oficerów pobierała kasę, a teraz emerytury.
Proponuję powołać sztab budowy placów zabaw, piaskownic, bo za 30 lat mogą się przydać.

A do dyskutantów powrócę...choć
O ile pamiętam udał sie tam także premier Czech i Słowacji.
Po co oni się tam udali nie zapytasz?
Ja zapytam po co albo o czym z Tobą dyskutować?
Coś sobie ubzdurałeś i próbujesz kogoś tym zainteresować?
Jednak polski rząd się przejął sytuacją polskiego społeczeństwa. Prawda?
Co do Kaczyńskiego, to masz link.
Co do wizyty premierów Czech i Słowenii (raczej) to mógłbym posiłkować się opina głowonoga.
Co do 3 wersu Twojej wypowiedzi, podkreślę. TY wszedłeś w ten temat i nadal nie potrafisz udzielić odpowiedzi na moje pytania. Czy Twoim, właściwym miejscem jest temat- Kto napisze ostatni post, ten wygrywa?

Poważnie, co do wizyt "głów" naszego kraju to problem tkwi nie tyle w relokacji uchodźców, ale ich utrzymaniu. Ponadto problem Polski polega na braku żywności...ciągle w mediach pisze się o pomocy Ukrainie, ale nie o Polsce. To bardzo nielogiczne i krzywdzące, bowiem jak kojarzę historię, mocarstwa decydowały na konferencjach o Polsce, ale bez niej samej. Tak na marginiesi.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 306
Punkty reakcji
199
Udali się po biznes.
Nie.
"— Reakcja ludzi (...), nawet tych opozycyjnie nastawionych do obecnie rządzących w Polsce jest taka, że jest to imponujące. Ja mogę powiedzieć to samo – to jest naprawdę imponujący ruch, na pewno bardzo ważny i mam nadzieję, że przyniesie jakieś efekty. — mówił Gursztyn."

Krąży jednak plotka a w zasadzie dwie:
  • po wojnie Ukraina dostanie coś w rodzaju "planu Marshalla"
  • majątki Rosjan zgromadzone na Zachodzie a dziś zablokowane mają po wojnie posłużyć jako odszkodowania wojenne wypłacone Ukrainie.

O ile punkt pierwszy wydaje się być przekonujący o tyle drugi budzi moje wątpliwości.
Jednak polskie Mostostale będą mieć szanse.
Zastanawiam się też czy dla Ukrainy korzyścią nie będzie sięgnięcie po firmy poza strefą euro.
W takim przypadku najbliżej są polskie.

Mam nadzieję że Retrojan wie kto to Jan Filip Libicki
"Za wyjazd do oblężonego Kijowa należą się jednak premierowi Mateuszowi Morawieckiemu i wicepremierowi Jarosławowi Kaczyńskiemu oraz pozostałym premierom Europy Środkowej, którzy jadą tym pociągiem, wyrazy głębokiego uznania. "

Znaleźć w opozycji debila który przy każdej okazji pluje na własny rząd (Lis) to żadna sztuka.
Nikt poważny się tym nie chwali.
 
Ostatnia edycja:
Do góry