Droga do spełnionych marzeń

ala0711

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2010
Posty
46
Punkty reakcji
0
Ostatnio poszliśmy z klasą na wuefie z wuefistką do parku posiedzieć. Jak rozmawialiśmy to nauczycielka powiedziała coś takiego, że jeżeli się czegoś mocno chce, to trzeba ciągle o tym myśleć, że się to ma, a jeżeli się będzie wyobrażało, że nam się nie uda i nie mamy tego, czego chcemy, to nie osiągniemy tego. Jednak w moim przekonaniu to jest tak, że jak czegoś mocno chcemy, to spełni nam się to, jeśli nie będziemy o tym myśleć i najmniej się tego spodziewać. W moim przypadku było tak, że jak czegoś chciałam mocno i sobie wyobrażałam że to mam to właśnie tego nie miałam, a jeśli czegoś się najmniej spodziewałam i o tym nie myślałam to to następowało, chyba, że było tak, że chciałam mieć jakąś rzecz materialną (np. nowy telefon) a akurat zanosiło się na to, że rodzice mi ją kupią, to spełniało mi się to. Gorzej było z tymi rzeczami, których nie da się kupić...A Wy co o tym sądzicie? Jak można dojść do spełnienia swoich marzeń, nie zawsze materialnych?
 

fagin

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2009
Posty
184
Punkty reakcji
9
Fajne macie wuefy. Wgl. to brzmi trochę jak jakiś morał pod koniec kreskówki dla dzieci.

A wracając do tematu:
Może... dążyć do spełnienia tych marzeń?
 

ala0711

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2010
Posty
46
Punkty reakcji
0
Ale często dzieje się tak, że nawet dążymy do spełnienia tych marzeń, to nam się nie udaje.

ps. Nie zawsze mamy takie wf-y:)
 

Portos201

Bywalec
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
2 117
Punkty reakcji
54
Albo Ty nie powiedziałeś wszystkiego albo Twoja nauczycielka... a jeśli to wszystko co mówiła to... chyba za dużo poradników w internecie czytała :)

Są takie książki, mowa tam o tym że jak sobie wyobrażasz np nową torebkę, bardzo mocno myślisz o niej np przed snem to ona "sama przyjdzie" tzn kupisz ją po okazyjnej cenie czy dostaniesz na urodziny bo CAŁY WSZECHŚWIAT CI POMAGA.

:bag:

Prawda jest taka że jak nie ruszysz d... aby lepiej żyć i poprawić swoje warunki to "torebka sama nie przyjdzie" :eek:k:

Może jej chodziło o to że myśląc ---> planując coś, musimy się skupic jak to zrobić i DZIAŁAĆ! chyba zapomniała o tym waznym słowie ;)


"A wracając do tematu:
Może... dążyć do spełnienia tych marzeń? "

Chyba o tym wf-istka zapomniała wspomnieć :) lub czytała to co napisałem na początku;]
 

bati999

Macierz Diagonalna
Dołączył
13 Październik 2008
Posty
2 211
Punkty reakcji
18
Wiek
26
Miasto
Tarnobrzeg
Książka "Sekret", tak? :) Z jednej perspektywy to działa, bo jak masz dobry humor to wszystko wydaje się bardziej "zjadliwe", i wszystko układa się po twojej myśli. Ale wystarczy sie wkurzyć, a wtedy jest do rzyci :) Cała prawda, tylko tyle, i aż tyle.
 

klasta

Nowicjusz
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
42
Punkty reakcji
8
Wiek
32
Miasto
RaDomek
Hej tak czytam i czytam. A słyszeliście może coś na temat mapki marzeń, sama sobie taką zrobiłam, i uwierzcie, że spełnia się,ale wiadomo, że samym siedzeniem i czekaniem człowiek nic nie zdziała. Jeśli ktoś byłby zainteresowany tym jak taka mapke zrobic, chętnie tutaj napiszę ;)
 

Portos201

Bywalec
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
2 117
Punkty reakcji
54
Hej tak czytam i czytam. A słyszeliście może coś na temat mapki marzeń, sama sobie taką zrobiłam, i uwierzcie, że spełnia się,ale wiadomo, że samym siedzeniem i czekaniem człowiek nic nie zdziała. Jeśli ktoś byłby zainteresowany tym jak taka mapke zrobic, chętnie tutaj napiszę ;)
Można robić cuda ale jak się tyłka nie ruszy to samo nie przyjdzie :) brawo dla Ciebie za trzeźwe spojrzenie :)


Chętnie posłucham, napisz coś więcej o tej mapce, może Twoje doświadczenia które potwierdzą tezę że to działa:)
 

klasta

Nowicjusz
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
42
Punkty reakcji
8
Wiek
32
Miasto
RaDomek
Ok to wklejam tutaj pewien artykuł


Kiedy ktoś pyta nas o czym marzymy, najczęściej nie przyznajemy się do konkretnych potrzeb. Mapa marzeń pomaga nam się skupić na tym, czego życzymy sobie sami. Chcesz znaleźć miłość, zmienić mieszkanie? Mapa marzeń wymaga od nas szczerości, a to znaczy, że trzeba uprzejmie podziękować naszemu wewnętrznemu krytykowi i cenzorowi. Podczas wycinanek musimy uświadomić sobie, o czym marzymy, i wybrać właśnie to wpośród wielu innych opcji. Stwierdzenie "Tak tego właśnie chcę, a to raczej nie spełnia moich wymagań", jest kluczem do sukcesu. Dlatego mapa marzeń to nie tylko dziecięca wycinanka, lecz także potężne narzędzie, dzięki któremu możemy znaleźć drogę do pozytywnych zmian w naszym życiu. To, czego pragniemy, zwykle jest w zasięgu naszej ręki, ale najpierw musimy wiedzieć, co to dokładnie jest. Potem uda nam się to zdobyć lub dostać.
Aby sporządzić mapę marzeń, musimy zgromadzić kilka kolorowych gazet, ulotek, folderów reklamowych, z których będziemy wycinać fotografie lub ilustrację. Musimy tez zaopatrzyć się w kawał papieru, brystolu lub kartonu, na którym będziemy nalepiać fotografie i podpisy. Nie żałujmy sobie miejsca na marzenia. Potrzebne będą też nożyczki, klej. Przydadzą się kredki, flamastry, do pisania własnych podpisów, komentarzy i afirmacji, którymi dodatkowo ozdobimy naszą mapę. Mapę można zrobić kiedy tylko tego zapragniemy. Ezoterycy tworzą mapy podczas nowiu księżyca. To ważne astrologiczne wydarzenie, bo symbolizuje połączenie podświadomości ze świadomością, gdy ukryte w nas siły mogą dojść do głosu. Dlatego można tez robić mapkę w kolejne nowie 2011 roku, a więc 4 stycznia, 3 lutego, 4 marca, 3 kwietnia, 3 maja, 1 czerwca, 1 lipca, 29 sierpnia, 27 wrześnie, 26 października, 25 listopada, 24 grudnia. Podczas każdego kolejnego nowiu możemy dolepiać nowe zdjęcia i porządkować mapę. Mapa marzeń to pełna dowolność stylu i kompozycji. Obowiązuje tylko jedna zasada - to, co nalepiamy, musi nam się jednoznacznie kojarzyć z tym czego chcemy, i musimy tego naprawdę chcieć. Nieważne czy to coś jest możliwe do osiągnięcia w tym momencie naszego życia. To, jak to zdobędziemy, jest sprawą przyszłości. Teraz wybieramy, w jakim podążymy kierunku. W żadnym razie nie kierujmy się tym, co powinniśmy, ale tym czego my sami chcemy. Jeśli chcemy wykorzystać mapę do zemsty, magia nie zadziała. Wróg w trumnie lub kochanka męża w kajdankach to nie jest rozwijające się marzenie. Lepiej wklejmy coś, co symbolizuje naszą radość, zwycięstwo, udaną mediację i pozytywne zakończenie konfliktu. Mapę można zawiesić na ścianie albo schować do tajnej szuflady. Bez względu na to, gdzie ją powiesimy lub schowamy, ona i tak będzie działać! Jeśli jakiś element odpadnie, bo klej się wysuszył, ale nadal zależy nam na tym marzeniu, to po prostu dolepmy je do mapy. Mapa marzeń powinna spełnić się w rok po jej stworzeniu, ale niektóre mapy realizują się nawet kilka lat później, i to w bardzo dosłowny sposób, nawet jeśli początkowo pojawiły się trudności. Do spełnienia marzenia wiodą różne drogi i wcale nie muszą wyglądać tak, jak to sobie wyobrażaliśmy. Mapa marzeń prowadzi do celu - jeśli go sobie wyznaczysz, prędzej czy później znajdziecie do siebie drogę.

Przykładowe życzenia.
Aby awansować - nalep swoją wizytówkę z dopisanym stanowiskiem. Ma to być praca w konkretnej firmie? Nalep jej logo i dopisz, ile Ci mają zapłacić

Aby coś mieć - znajdź fotografię tej rzeczy. Chcesz nowy samochód, aparat telefoniczny czy mebel, to wybierz konkretny model w pożądanym kolorze, rozmiarze i potrzebnymi ci funkcjami. Naklejaj tylko to, co sam byś sobie kupił, gdybyś miał pieniądze, i poczuj się tak, jakbyś je miał. Rozważaj możliwości, oceniaj położenie i kalkuluj cenę.

Aby ożenić się lub wyjść za mąż - wymyśl całą ceremonię, poszukaj w katalogach sukni z marzeń,a nadejdzie dzień, gdy dla kogoś włożysz ją naprawdę.

Aby urodzić począć, adoptować dziecko - wytnij fotografię dziecka, które ci się podoba, i obrysuj je sercem, podpisz wybranym imieniem i swoim nazwiskiem

Aby wyzdrowieć - znajdź tytuł z gazet, które opisują wyzdrowienie np: "Nigdy więcej do szpitala", nalep afirmację pod swoim radosnym zdjęciem, nalep ksero swoich wyników badań i skreśl te złe, a dopisz same bardzo dobre.


Źródło: Przewodnik ezoteryczny



Jeśli chodzi o moje doświadczenie z mapką, to wymarzyłam sobie pracować w jednym ze sklepów z konfekcją damską. Jakoś tak chciałam i już. I zrobiłam sobie taka właśnie mapkę, akurat udało mi się załapać na 3 kwietnia ;) I wyobraźcie sobie, że po miesiącu okazało się, że szukają pracowników, złożyłam CV i koniec końcami zostałam ich pracownikiem :)
To nic innego jak siła podświadomości tzw pozytywne myślenie.
Bardzo dużo osób potwierdziło sprawdzalność owej mapki.
Tak więc życzę powodzenia, ale pamiętajcie, że dużo zależy od Nas samych
 

ala0711

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2010
Posty
46
Punkty reakcji
0
Ok to wklejam tutaj pewien artykuł


Kiedy ktoś pyta nas o czym marzymy, najczęściej nie przyznajemy się do konkretnych potrzeb. Mapa marzeń pomaga nam się skupić na tym, czego życzymy sobie sami. Chcesz znaleźć miłość, zmienić mieszkanie? Mapa marzeń wymaga od nas szczerości, a to znaczy, że trzeba uprzejmie podziękować naszemu wewnętrznemu krytykowi i cenzorowi. Podczas wycinanek musimy uświadomić sobie, o czym marzymy, i wybrać właśnie to wpośród wielu innych opcji. Stwierdzenie "Tak tego właśnie chcę, a to raczej nie spełnia moich wymagań", jest kluczem do sukcesu. Dlatego mapa marzeń to nie tylko dziecięca wycinanka, lecz także potężne narzędzie, dzięki któremu możemy znaleźć drogę do pozytywnych zmian w naszym życiu. To, czego pragniemy, zwykle jest w zasięgu naszej ręki, ale najpierw musimy wiedzieć, co to dokładnie jest. Potem uda nam się to zdobyć lub dostać.
Aby sporządzić mapę marzeń, musimy zgromadzić kilka kolorowych gazet, ulotek, folderów reklamowych, z których będziemy wycinać fotografie lub ilustrację. Musimy tez zaopatrzyć się w kawał papieru, brystolu lub kartonu, na którym będziemy nalepiać fotografie i podpisy. Nie żałujmy sobie miejsca na marzenia. Potrzebne będą też nożyczki, klej. Przydadzą się kredki, flamastry, do pisania własnych podpisów, komentarzy i afirmacji, którymi dodatkowo ozdobimy naszą mapę. Mapę można zrobić kiedy tylko tego zapragniemy. Ezoterycy tworzą mapy podczas nowiu księżyca. To ważne astrologiczne wydarzenie, bo symbolizuje połączenie podświadomości ze świadomością, gdy ukryte w nas siły mogą dojść do głosu. Dlatego można tez robić mapkę w kolejne nowie 2011 roku, a więc 4 stycznia, 3 lutego, 4 marca, 3 kwietnia, 3 maja, 1 czerwca, 1 lipca, 29 sierpnia, 27 wrześnie, 26 października, 25 listopada, 24 grudnia. Podczas każdego kolejnego nowiu możemy dolepiać nowe zdjęcia i porządkować mapę. Mapa marzeń to pełna dowolność stylu i kompozycji. Obowiązuje tylko jedna zasada - to, co nalepiamy, musi nam się jednoznacznie kojarzyć z tym czego chcemy, i musimy tego naprawdę chcieć. Nieważne czy to coś jest możliwe do osiągnięcia w tym momencie naszego życia. To, jak to zdobędziemy, jest sprawą przyszłości. Teraz wybieramy, w jakim podążymy kierunku. W żadnym razie nie kierujmy się tym, co powinniśmy, ale tym czego my sami chcemy. Jeśli chcemy wykorzystać mapę do zemsty, magia nie zadziała. Wróg w trumnie lub kochanka męża w kajdankach to nie jest rozwijające się marzenie. Lepiej wklejmy coś, co symbolizuje naszą radość, zwycięstwo, udaną mediację i pozytywne zakończenie konfliktu. Mapę można zawiesić na ścianie albo schować do tajnej szuflady. Bez względu na to, gdzie ją powiesimy lub schowamy, ona i tak będzie działać! Jeśli jakiś element odpadnie, bo klej się wysuszył, ale nadal zależy nam na tym marzeniu, to po prostu dolepmy je do mapy. Mapa marzeń powinna spełnić się w rok po jej stworzeniu, ale niektóre mapy realizują się nawet kilka lat później, i to w bardzo dosłowny sposób, nawet jeśli początkowo pojawiły się trudności. Do spełnienia marzenia wiodą różne drogi i wcale nie muszą wyglądać tak, jak to sobie wyobrażaliśmy. Mapa marzeń prowadzi do celu - jeśli go sobie wyznaczysz, prędzej czy później znajdziecie do siebie drogę.

Przykładowe życzenia.
Aby awansować - nalep swoją wizytówkę z dopisanym stanowiskiem. Ma to być praca w konkretnej firmie? Nalep jej logo i dopisz, ile Ci mają zapłacić

Aby coś mieć - znajdź fotografię tej rzeczy. Chcesz nowy samochód, aparat telefoniczny czy mebel, to wybierz konkretny model w pożądanym kolorze, rozmiarze i potrzebnymi ci funkcjami. Naklejaj tylko to, co sam byś sobie kupił, gdybyś miał pieniądze, i poczuj się tak, jakbyś je miał. Rozważaj możliwości, oceniaj położenie i kalkuluj cenę.

Aby ożenić się lub wyjść za mąż - wymyśl całą ceremonię, poszukaj w katalogach sukni z marzeń,a nadejdzie dzień, gdy dla kogoś włożysz ją naprawdę.

Aby urodzić począć, adoptować dziecko - wytnij fotografię dziecka, które ci się podoba, i obrysuj je sercem, podpisz wybranym imieniem i swoim nazwiskiem

Aby wyzdrowieć - znajdź tytuł z gazet, które opisują wyzdrowienie np: "Nigdy więcej do szpitala", nalep afirmację pod swoim radosnym zdjęciem, nalep ksero swoich wyników badań i skreśl te złe, a dopisz same bardzo dobre.


Źródło: Przewodnik ezoteryczny



Jeśli chodzi o moje doświadczenie z mapką, to wymarzyłam sobie pracować w jednym ze sklepów z konfekcją damską. Jakoś tak chciałam i już. I zrobiłam sobie taka właśnie mapkę, akurat udało mi się załapać na 3 kwietnia ;) I wyobraźcie sobie, że po miesiącu okazało się, że szukają pracowników, złożyłam CV i koniec końcami zostałam ich pracownikiem :)
To nic innego jak siła podświadomości tzw pozytywne myślenie.
Bardzo dużo osób potwierdziło sprawdzalność owej mapki.
Tak więc życzę powodzenia, ale pamiętajcie, że dużo zależy od Nas samych


Oj mam kilka marzeń i sądzę, że zrobię sobie taką mapkę i mi pomoże w marzeniach;)
 

Belkot123

Nowicjusz
Dołączył
6 Lipiec 2011
Posty
5
Punkty reakcji
0
To jest prawda. Wczoraj na meczu w siatkówkę Polska-Bułgaria w Ostatnim secie myślałem. Polska Wygra! I w pewnym momencie spikier powiedział Polska wygra mecz! I wygrała!
 

ala0711

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2010
Posty
46
Punkty reakcji
0
Też właśnie słyszałam, że wierzenie w siebie ponoć dużo daje.
A tak propo meczu to Polska wygrała? :eek:h:
 

Kingo

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2011
Posty
118
Punkty reakcji
3
Miasto
D-Ś
Myśle że trzeba dążyć do spełnienia marzeń, przynajmniej trzeba próbować. ;)
Ale muszę się zgodzić, często jest tak ze jeżeli się czegoś bardzo chce to dzieje się całkowicie odwrotnie..
Przynajmniej ja tak często mam.. :mruga:
 
M

MacaN

Guest
jak sie MYŚLI I PRAGNIE czegoś to się to nie spełni, jak się do tego nie ruszy tyłka i się o to nie zawalczy. zaś jeśli się czegoś nie pragnie, to jest możliwość że coś dobrego nam się przydarzy, jak się czegoś pragnie to też przydarzy się coś dobrego, ale wtedy oczekujemy określonej " rzeczy " więc nie zauważamy reszty dobrych rzeczy które nam się przytrafiają :) tyle filozofii :p
 

Kingo

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2011
Posty
118
Punkty reakcji
3
Miasto
D-Ś
zgadzam sie z przedmówcą same pragnienia nie wystarczą... :)
Jak będe chciała znać chiński a się go uczyć nie będe, to moje pragnienie będzie do kitu :lol:
Bez wkładu od samego siebie, nasze marzenia się nie spełnią ;D
 

klasta

Nowicjusz
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
42
Punkty reakcji
8
Wiek
32
Miasto
RaDomek
No to jest chyba normalne? Bez nas samych nic sie nie zrobi i to jest wlasnie w tym wszystkim najfajniejsze, mamy swiadomosc tego ze to co robimy bedzie potem przez nas samych nagrodzone :)
 

ala0711

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2010
Posty
46
Punkty reakcji
0
Ja mam niestety tak, że ilekroć się staram, dążę do tego, co chcę zrobić, a i tak nic z tego. A najczęściej to mam takiego pecha w miłości:(:(:(
 

vmax

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2011
Posty
55
Punkty reakcji
1
Wszystko o czym tutaj piszecie to myślenie życzeniowe. Według teorii, jeśli intensywnie o czymś myślisz, to podświadomie dążysz to realizacji swoich pragnień. Ale prawda jest taka, że jak się samemu tyłka nie ruszy, to żaden wszechświat, dobra wróżka ani pozytywne fluidy nam nie pomogą.
 
Do góry