drinki pod herbatę! :D

Anka Korkorkorecka

Nowicjusz
Dołączył
10 Listopad 2011
Posty
7
Punkty reakcji
0
piłam ostatnio na imprezie drinki pod herbatę, z martini były najlepsze!! gdzies grzebalam w tym temacie i znalazlam taki nazwijmy to festiwal, nazywa sie Dni Herbaty.. i tam wlasnie o tym pisza! gdzies jeszcze wynalazlam przepisy, nooooo wyglada to i smakuje super! ktos z was pil?
 

ChudyWoody

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2011
Posty
8
Punkty reakcji
0
ja popijam takie driny odkad mnie wyciągnięto do knajpy na dni herbaty, zlwaszcza wódka z żubrówką, he he he
 

ja_goda

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2010
Posty
118
Punkty reakcji
0
Ja próbowałam ice tea brzoskwiniową z wódką - smak jak starej dobrej gumy Turbo hehe Ale alkohol z gorąca herbata - jako grzaniec, jak najbardziej.
 

Marta Niemira

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2011
Posty
3
Punkty reakcji
0
na stronie newsweeka widziałam przepis na herbatę z "wkładką" - zdaje się że to była herbata z żubrówką i czymś jeszcze! nie chce mi się szukać, poszukacje sobie na necie newsweek herbata dilmah cośtam ;p
 

królkaroli

Nowicjusz
Dołączył
22 Listopad 2011
Posty
21
Punkty reakcji
0
Z wiśnióweczką Soplicy . . . . mhmmmm aż mi się ciepło zrobiło. A tę gumę turbo piłam! Nieźle zadziwia ten smak po tylu latach :)
 

ja_goda

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2010
Posty
118
Punkty reakcji
0
Herbatę z wiśniówką?? na to bym nie wpadła.. Pisząc o herbacie z alkoholem miałam na myśli rum, ale nie pomyślałabym, żeby wlewać do niej wiśniówkę :)
 

Marta Niemira

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2011
Posty
3
Punkty reakcji
0
no halo! herbata z wiśniówką jeszcze przejdzie, można ją uznać za nalewkę, ale czemu nie robi na was wrażenia herbata z żubrówką?:p obczajcie sobie przepis! http://www.newsweek.pl/dilmah/jesienny-t-cocktail-kamila,82416,1,1.html !
 

ja_goda

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2010
Posty
118
Punkty reakcji
0
Bo wiesz, jednak nawleka ma smak wiśniowy a wódka żubrówka z tego co się orientuje to raczej tylko smak wódki :) Ale z tego co widzę to w przepisie są jeszcze likiery a to zmienia postać rzeczy. Z tym, że likiery o nazwach jakiś nietutejszych i wątpię, że je się w sklepie dostanie, a Soplicowa wiśniówka w każdym spożywczaku ;)
 

królkaroli

Nowicjusz
Dołączył
22 Listopad 2011
Posty
21
Punkty reakcji
0
Ja jakoś za żubrówką nie przepadam, a już za tzw. szarlotką to już w ogóle brrrr. Z tą wiśniówką podobno super smakuje cola - taka cherry coke się z tego robi. Jeszcze nie piłam.
 

Marta Niemira

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2011
Posty
3
Punkty reakcji
0
no dobra a taki drink:



Składniki
  • - 70 ml czerwonego wina wytrawnego
  • - 10 kostek lodu
  • - 150 ml mocnej herbaty Dilmah Ceylon Gold
  • - 2 łyżeczki miodu
  • - szczypta cynamonu
Zaparzyć mocną herbatę i wymieszać ją z 2 łyżeczkami miodu. Do szklanki wsypać lód, wlać wino, a na koniec dodać herbatę z miodem i szczyptę cynamonu. Całość zamieszać.

? :>

(przepis ze strony http://dniherbaty.pl )
 

ja_goda

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2010
Posty
118
Punkty reakcji
0
Taki przepis jak najbardziej do wypróbowania :) może być smacznie.

Z tą wiśniówką podobno super smakuje cola - taka cherry coke się z tego robi. Jeszcze nie piłam.
Ja kiedyś piłam, trochę zapomniałam o tym drinku,a faktycznie jest bardzo dobry. Ciekawa jestem jak by smakowała herbata owocowa z jakimś wybranym alkoholem.
 

królkaroli

Nowicjusz
Dołączył
22 Listopad 2011
Posty
21
Punkty reakcji
0
no dobra a taki drink:



Składniki
  • - 70 ml czerwonego wina wytrawnego
  • - 10 kostek lodu
  • - 150 ml mocnej herbaty Dilmah Ceylon Gold
  • - 2 łyżeczki miodu
  • - szczypta cynamonu
Zaparzyć mocną herbatę i wymieszać ją z 2 łyżeczkami miodu. Do szklanki wsypać lód, wlać wino, a na koniec dodać herbatę z miodem i szczyptę cynamonu. Całość zamieszać.

? :>

(przepis ze strony http://dniherbaty.pl )


To chyba coś w rodzaju grzańca na zimno :) ciekawe połączenie, ciekawe.
 

liuza85

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2007
Posty
163
Punkty reakcji
0
no dobra a taki drink:



Składniki
  • - 70 ml czerwonego wina wytrawnego
  • - 10 kostek lodu
  • - 150 ml mocnej herbaty Dilmah Ceylon Gold
  • - 2 łyżeczki miodu
  • - szczypta cynamonu
Zaparzyć mocną herbatę i wymieszać ją z 2 łyżeczkami miodu. Do szklanki wsypać lód, wlać wino, a na koniec dodać herbatę z miodem i szczyptę cynamonu. Całość zamieszać.

? :>

(przepis ze strony http://dniherbaty.pl )


nice :)
dzieki
 

ewelina.h

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
Nie próbowałam jeszcze mieszać herbaty z alkoholem, ale mogę polecić sklep internetowy z herbatami gdzie mają duży wybór a herbaty maja naprawdę cudny aromat ;) www.czasnaherbate.net
 

markettta

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2011
Posty
167
Punkty reakcji
0
odrobina białej żubrówki do herbatki - najlepsze co można zrobić w te zimne wieczory ;)
 

Fluxja

Nowicjusz
Dołączył
11 Październik 2012
Posty
6
Punkty reakcji
0
Ostotnio do herbaty podano mi shota Zubrówki palonej na rozgrzewkę, po przemoknięciu na śnieżycy...
 

markettta

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2011
Posty
167
Punkty reakcji
0
żubrówka ma to do siebie właśnie, że łaczy sie dobrze z ciekawymi smakami - ogorek, limonka, herbata :)
 

kasiaamol

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2014
Posty
111
Punkty reakcji
0
Osobiście nie lubię takich połączeń. Do zimnej wódki musi być zimna popitka.
 
Do góry