Dresiarze

miracidium

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2005
Posty
105
Punkty reakcji
2
Miasto
i tu i tam
Piszę bo zastanawiam sie na modą dresiarstwa w Polsce! Nie mam nic do tworzenia nowych subkultur, ale wkurza mnie narastająca ekspansja dresów w polskim społeczeństwie. Nie wiem czy mam rację ale zauważyłem że bycie dresem oznacza chamstwo, agresję i pseudokibicowanie. W naszej społeczności rzadko widuje się "normalnych" dresów a raczej spotyka się ludzi z kregów marginesowych, ćpunów, walecznych supermanów, złodziei komórek... Czy też to zauważyliście? Bedąc za granicą (Niemcy,Holandia) spotkałem sie z innym typem dresiarstwa- byli to ludzie miłujący sie w orginalnych ciuchach typu NIKE i ADIDAS, bardzo inteligentni, nie cechujacy sie wrodzona agresja i chamstwem! Zastanawiam sie czy zle cechy tej subkultury sa charakterystyczne tylko dla Polaków? Czy wzrost ilości dresów będzie powodował strach przed wyjściem na miasto, wejściem na stadiony i rosnącą ilość pubów z napisami "dresiarzom wstęp wzbroniony"? Nie uważacie to za nienormalne zjawisko, że u nas człowiek z dresem na sobie juz z góry skazany jest na wypisanie mu etykiety na czole "cham"? bo tak jest w moim przypadku- ze wychodzac na ulice i spotykajac jakiegos dresa od razu rysuje w myslach jego zly charakter i agresje! Czy kiedys udowodnia nam ze wsrod nich jest wiekszosc ludzi takich jakich spotkalem za granica tzn. kulturalnych, umiejących sie dobrze bawić, a których ubiór jest tylko symbolem subkultury?
 
A

*AnIa*

Guest
masz rację,
u nas dres to cham i nie ma dwuch zdań :p
czy mozna to zmienić - nie sądzę i im więcej dresów tym większy strach dla pospolitych ludzów, nic na to poradzić nie można :(

dresy przechwycili w Pl tacy ludzie i sami wykreowali swój wizerunek i nawet jakby 10000 aniołów założyło dres - to tej opinii nic nie zmieni
 

roses

Nowicjusz
Dołączył
2 Maj 2005
Posty
204
Punkty reakcji
1
Miasto
Szczecin
a ja nie rozumiem dresiarzy....ze względu na dres, bo dla mnie jest to ubiór przenzaczoy dla osób, które uprawiaja jakiś sport,a nie ubranko na każdą okazję, wloczając w to kościól, imieniny i inne imprezy.............
 
F

faithless

Guest
Dres to złodziej, CHam do kwadratu ! takie mam zdanie. Ale znam tez Kilku normalnych dresów choc oni tez czasami zachowują sie jakby z buszu uciekli :D
Ale nie mozna zapomniec o histori która ma wielki wpływ na róznice w zachowaniu między polskim a zachodnim dresem. Rodzice zachodnich dresów posiwięcali im czas a polskim nie !!!!! Więc od kogo mielij uczyc sie kultury ?
 

Tom

AlucarD
Dołączył
3 Maj 2005
Posty
1 144
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Nowy Targ
U mnie w miescie nie ma dresiarzy (chyba) bo jakos zadnego nie spotkalem i dobrze bo nie lubi ich za bardzo
 

Tom

AlucarD
Dołączył
3 Maj 2005
Posty
1 144
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Nowy Targ
A skad ty jestes jezeli mozna wiedziec???? :zdziwko:
 

odstraszacz

Nowicjusz
Dołączył
31 Maj 2005
Posty
81
Punkty reakcji
0
Miasto
Komarlandia
Moje zdanie jest jedno: teraz można spotkać bardzo wielu dobrze ubranych chamów, a dresiarstwo się skończyło juz dawno, to co może jak ktoś przywiezie dres oldschoolowy ze stanów za 500$ to co jest drechem? NIE ma swój gust, większośc ładnie ubranyk fircyków to chamy i prostaki i basta
 

roses

Nowicjusz
Dołączył
2 Maj 2005
Posty
204
Punkty reakcji
1
Miasto
Szczecin
a w swoim miście zauważyłam, że coraz większe grono młodzieży chce ubierać tylko orginalne ubranka (najczęściej dresy) a swe uodobania znajdują w spacerze z całą banda po mieście i zaczepieniu paru osób, bo rpzez to ponoć sa bardziej sławni, albo poakzują swoją siłę...siłe swojej grupy, która tak naprawde jest niczym....bo nic sobą nie reprezentuje....wyzwala tylko przemoc i agresje
kończę, bo czuję,że mnie poniosło i bzdury zaczynam pisać :|
 

odstraszacz

Nowicjusz
Dołączył
31 Maj 2005
Posty
81
Punkty reakcji
0
Miasto
Komarlandia
Kiedyś jak byłem małoat zaczepiło mnie 5 dresiarzy i chcieli kase, a że brałem zawsze udział w zawodach biegowych to wyciąłem sprinta i tylko kurz po mnie został, następnego dnia poszedłem do sklepu i szedł jeden z dresiarzy jak mnie zobaczył to uciekł na drugą strone ulicy bo był sam, taki z niego kozak był, oni są tylko w grupie hardzi :)
 

kiSka

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2005
Posty
175
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Nh
Łoooo takie to własnie mamy teraz społeczenstwo!! ludzie czy wyście oszaleli... i jak tu nie mowic ze nie wierzycie stereotypom? każda blondyna to głupia i pusta idiotka, a każdy dres to od razu cham, złodziej i pseudokibic! mam wielu znajomych, ktorzy chodzą w dresie i sa dobrze wychowani i potrafią sie zachować zarówno na stadionie jak i w knajpie czy na rynku (a bywam z nimi we wszystkich tych miejscach)!
 

gumis

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2005
Posty
282
Punkty reakcji
2
kiSka napisał:
jak tu nie mowic ze nie wierzycie stereotypom

Polska to jest w ogole panstwo stereotypowe... Mieszkam za granica i jak patrze na to wszystko z dystansu to wlasnie takie odnosze wrazenie.

Pozdro!
 

kiSka

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2005
Posty
175
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Nh
a witAm witam bardzo mi miŁo:D

ufff... zdenerwowoałam sie :D

faithless a Ty tu jakimś szefem jesteś? :p
 
Do góry